Upřesnění trasy A – mimo Blansko, Boskovice, B – mimo Bruntál, Krnov, Opavu, J – mimo Mikulov, Znojmo
1. den Odjezd z Brna v odpoledních hodinách. Cesta přes Německo do Francie.
2. den Ráno přijedeme do PAŘÍŽE, absolvujeme pěší prohlídku centra města. Dopoledne navštívíme Latinskou čtvrt – projdeme se Lucemburskými zahradami nebo posedíme v kavárnách. Následuje ostrov La Cité s katedrálou Notre-Dame, Květinovým trhem, nábřežím Zlatníků a Justičním palácem. Odpoledne poznáme čtvrť Beaubourg s moderní architekturou obchodního komplexu Forum les Halles – bývalého „pupku“ Paříže a kulturním centrem C. G. Pompidou. Na závěr máme možnost individuální prohlídky světoznámého muzea Louvre nebo Orsay. Ubytování v hotelu na předměstí Paříže.
3. den Dopoledne vyjedeme na vrchol Montmartre s bazilikou Sacré-Coeur, náměstím malířů Place du Tertre a malebnými uličkami. Volno na posezení a procházky těmito kouzelnými zákoutími. Poté se vydáme od náměstí Pigalle kolem kabaretu Moulin Rouge do supermoderní čtvrti La Défense. Po krátké prohlídce přejedeme do centra – okružní jízda po třídě Champs Elysées s Vítězným obloukem přes náměstí Svornosti s egyptským obeliskem z Luxoru na Martova pole, kde nás čeká Eiffelova věž. V podvečer se projdeme kolem budovy Invalidovny, kde je pochován Napoleon, k řece Seině. Individuálně možnost projížďky lodí po Seině. Návrat na ubytování.
4. den Během dopoledne přejedeme do Calais. Trajektem se přeplavíme do Anglie, která nás přivítá jedinečným pohledem na Doverské útesy. V LONDÝNĚ si pěšky prohlédneme Piccadilly Circus – obchodní i společenské centrum města s přilehlými obchodními ulicemi, Trafalgarské náměstí s budovou Národní galerie, kostelem sv. Martina i známým památníkem admirála Nelsona obklopeným fontánami, projdeme kolem Horse Guards, sídla královské jízdní gardy i kolem Downing street s tradičním sídlem britského ministerského předsedy až k řece Temži s nádherným panorama budovy Parlamentu s legendárním zvonem Big Ben i pěknými výhledy na mosty a rušnou říční dopravu. Ubytování v hotelu na předměstí Londýna.
5. den Pokračujeme v prohlídce města u Westminsterského opatství – nejvýznamnější historické stavby Londýna a dále přes park St. James k St. James paláci, který býval královskou rezidencí. Dále uvidíme Buckinghamský palác – sídlo britské královny, kde je možné některé dny sledovat slavnostní výměnu stráží. Odpoledne budeme mít možnost navštívit některé z četných londýnských muzeí nebo procházky v krásných parcích Hyde Park nebo v Kensingtonských zahradách. Poznáme také večerní Londýn – v China Down nahlédneme do čtvrti neřesti Soho, zájemci navštíví jednu z hlavních atrakcí Londýna – obrovské vyhlídkové kolo zvané Londýnské oko. Návrat na ubytování.
6. den S Londýnem se rozloučíme u katedrály sv. Pavla a přes most Millenium přejdeme na pravý břeh řeky Temže, kde se střídají historické budovy se supermoderními stavbami, dojdeme ke slavnému mostu Tower Bridge. Individuálně prohlídka pevnosti Tower s korunovačními klenoty. Odpoledne absolvujeme projížďku lodí po Temži kolem typických londýnských doků Docklands do čtvrti Greenwich, kde na každém kroku budeme narážet na stopy námořní a královské minulosti. Uvidíme nejstarší londýnský královský park a známou Starou královskou observatoř s nultým poledníkem. Večer se vydáme na cestu do Folkestone a tunelem přejedeme do Francie. Odjezd do ČR
7. den Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem, trajekt do Anglie v kategorii deck, průjezd tunelem pod kanálem La Manche zpět, poplatky za vjezd do Paříže, 4× ubytování v hotelích, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje pojištění storna a LV viz s. 1 katalogu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 20 € a 80 GBP.
Příplatky pojištění A, B, C.