Bruggy, Gent a Brusel - skvosty Belgie

od 4 990
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • ochutnávka belgických specialit

Filtr

Anotace

ryzí srdce Evropy - malebná vlámská města a přírodní půvaby, které berou dech

Trasa

BRUGGY - GENT – BRUSEL - MINI EUROPE

Svozové trasy

A, B, D, E, E1

1. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Noční přejezd Německem.

2. den

Dnes nás čeká celodenní prohlídka „Benátek Severu“ - města BRUGGY (UNESCO). Město i dnes stále dýchá romantickou atmosférou belgického středověku. Společně shlédneme ty nejznámější pamětihodnosti města, například Groote Markt s městskou tržnicí, věřící jistě nevynechají návštěvu Kostela svaté krve, ve kterém je uložena schránka, která prý uchovává kapku Kristovy krve. K dalším zajímavostem patří například Kostel Panny Marie, který v sobě ukrývá Michelangelovu "Madonu s dítětem", hojně navštěvovaná je i Prašná brána a sousedící klášterní areál Begijnhof. Jelikož je Belgie čokoládovou velmocí, během odpoledne zavítáme do Muzea čokolády, kde nás čeká přehlídka výroby pralinek a čokolády včetně ochutnávky. Dále máme možnost navštívit Muzeum Hranolek sídlící a milovníci piva mohou vyrazit na prohlídku místního rodinného pivovaru De Halve Maan. Ve večerních hodinách se krátce zastavíme v GENTU. Ve středověku město patřilo k nejbohatším městům Evropy a pro svou krásu bylo srovnáváno dokonce s Paříží. Dnes v něm najdeme nejvíce chráněných historických památek v celé Belgii, v čele s působivou zvonicí Belfort, starým hradem flanderských hrabat nebo majestátní Katedrálou sv. Bavona, která ukrývá jedno z nejvýznamnějších děl světového malířství, tzv. Gentský oltář. Po prohlídce odjedeme na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme do hlavního města Belgie. Až do večerního odjezdu budeme v BRUSELU (UNESCO) obdivovat zdejší „Evropskou čtvrť“, náměstí Grande-Place s úchvatnými cechovními domy a historickou budovou radnice, čůrajícího chlapečka, úchvatná pitoreskní zákoutí ve čtvrti Marolles, Královský palác a také tzv. Mont des Arts, tedy „Horu umění“ s muzei zásadního významu. Nadto je Brusel rájem pro milovníky nákupů – luxusních butiků a obchodních domů je tu více než dost a nákupy si můžeme užít třeba v Galeriích sv. Huberta. Máme i možnost návštěvy MINI EUROPE – zábavního parku s modely více než 350 evropských památek.

4. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 1 × ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1 × snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 50 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

TEST RATING