Filtr

Trasa

Trevír – Lucemburk – Waterloo – Brusel – Bruggy – Antverpy – Rotterdam – Delft – Den Haag – květinová aukce Aalsmeer – Alkmaar – Volendam – Naarden – Zaanse Schans – Amsterodam

Svozové trasy

A, B, D1, F1, H, J

1. den

Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. V podvečer se zastavíme nad řekou Moselou v nejstarším německém městě TREVÍR. Při procházce si u brány Porta Nigra a impozantní baziliky připomeneme slavnou éru Římanů. Atmosféra středověku na nás dýchne na malebném Hlavním náměstí, jehož zdobné domy nám vytvoří kulisu pro chvíli k odpočinku. Ubytování.

2. den

Ráno se vydáme na cestu do Lucemburska, kde si prohlédneme jedno z nejmenších a zároveň nejstarších hlavních měst Evropy – LUCEMBURK, město s tisíciletou tradicí a kosmopolitním šarmem. Odtud budeme pokračovat do Belgie. Nejprve zastavíme u památníku bitvy u WATERLOO a odpoledne přijedeme do hlavního města Belgického království BRUSELU. Podíváme se na náměstí Grande Place s bohatě zdobenými cechovními domy a dominantní radnicí, projdeme se uličkami starého města a nevynecháme ani známý symbol města – 60cm sošku „čůrajícího” chlapečka. Ubytování v okolí města.

3. den

Po snídani se v BRUGGÁCH se seznámíme s jádrem města během okružní plavby po kanálech, neboť jeho centrum se nachází na ostrově. Pozdní odpoledne pak strávíme v největším belgickém městě – ANTVERPÁCH. V „Rubensově“ městě se necháme okouzlit atmosférou přepychu a bohatství pocházejícího z moře, procházkou dojdeme na historické náměstí Grote Markt, které lemují výstavné cechovní domy ze 16. a 17. století a v jehož středu se vypíná fontána se sochou Braba – symbol Antverp, připomínajícím pověst o římském vojákovi, přemožiteli obra. Ubytování.

4. den

Při prohlídce holandského ROTTERDAMU nevynecháme jednu z jeho nejviditelnějších atrakcí – věž Euromast ve tvaru lodního stěžně s úchvatným výhledem na město. V historickém DELFTU nahlédneme pod pokličku tradiční výroby delfské fajánse, typické holandské modrobílé keramiky. Poté se vypravíme do sídelního města královny a parlamentu DEN HAAG a seznámíme se s BINNENHOFEM, srdcem Holandska. Ubytování.

5. den

Navštívíme v AALSMEERU největší květinovou burzu na světě. Budeme obdivovat nejen krásné květiny, ale i čilý obchodní ruch. Dále se vypravíme do města s vůní sýrů, do středověkého ALKMAARU, kde zažijeme netradiční podívanou na sýrové trhy probíhající i dnes podle staletých tradic. Projedeme se bývalou rybářskou vesničkou VOLENDAM a necháme se unášet starobylou atmosférou vycházející z malých rybářských příbytků v úzkých uličkách a z dobových krojů, které dosud s oblibou nosí místní obyvatelé. Zůstane-li nám dostatek času, zastavíme se také v NAARDENU. Večer návrat na ubytování.

6. den

Zavítáme do skanzenu vesnice ZAANSE SCHANS v Zaandamu. Prohlédneme si obydlené dřevěné domky a větrné mlýny ve stylu 17.–18. století, uvidíme tradiční výrobu dřeváků a ochutnáme i některé druhy znamenitých holandských sýrů. Zbývající část dne věnujeme návštěvě hlavního města AMSTERDAMU: možnost projížďky lodí po grachtech, návštěvy květinového trhu a také některých muzeí (např. Van Gogh muzeum, Rijksmuzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembranta nebo Muzeum Madame Tussaud). Dostatek osobního volna nám umožní prozkoumat malebná zákoutí a další vyhlášené atrakce Amsterdamu. V podvečer se s Holanskem rozloučíme a vydáme se přes Německo zpět do ČR.

7. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 5× ubytování v hotelích ve dvoulůžkových pokojích s vl. příslušenstvím, 5× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pojištění storna a LV viz s. 1 katalogu, vyhlídkové plavby, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 90 €.

Příplatky

pojištění A, B, C 1/1 - 3 500 Kč 4x večeře - 2 590 Kč

Slevy

3. os. na pokoji - 700 Kč maximální sleva - 8%

TEST RATING