Zeměmi Beneluxu

od 12 182
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • cesta TAM bez nočního přejezdu

Filtr

Anotace

země plné květin, delikates, větrných mlýnů a malých městeček s kouzelnými zákoutími

Trasa

TREVÍR - LUCEMBURK - WATERLOO - BRUSEL - BRUGGY - ANTVERPY - ROTTERDAM - DELFT - DEN HAAG - AALSMEER - ALKMAAR - VOLENDAM - NAARDEN - ZAANSE SCHANS - AMSTERDAM

Svozové trasy

B: pouze Olomouc, Přerov, Prostějov, Vyškov, D, E, F

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. V podvečer se zastavíme nad řekou Moselou v nejstarším německém městě TREVÍR (UNESCO). Při procházce si u brány Porta Nigra a impozantní baziliky připomeneme slavnou éru Římanů. Atmosféra středověku na nás dýchne na malebném Hlavním náměstí, jehož zdobné domy nám vytvoří kulisu pro chvíli k odpočinku. Ubytujeme se v okolí.

2. den

Ráno se vydáme na cestu do Lucemburska, kde si prohlédneme jedno z nejmenších a zároveň nejstarších hlavních měst Evropy – LUCEMBURK (UNESCO) město s tisíciletou tradicí a kosmopolitním šarmem. Odtud budeme pokračovat do Belgie. Zastavíme u památníku bitvy u Waterloo, který by mohl být vzorem toho, jak má vypadat muzeum. Najdeme zde plány bitvy, obrazy, voskové figury v dobových uniformách, interaktivní panely s podrobnými informacemi i video, které nás vtáhne přímo do bitvy. Součástí prohlídky je i panorama bitvy a Lví pahorek, kde se nám po zdolání celkem 226 schodů otevře pohled do okolí. Čtyřicetimetrovému pahorku dominuje socha lva, který cení zuby směrem k Francii. Ubytování v okolí Bruselu.

3. den

Po snídani se budeme věnovat prohlídce hlavního města Belgického království BRUSELU. Podíváme se na náměstí Grande Place s úchvatnými, bohatě zdobenými cechovními domy a dominantní radnicí, projdeme se uličkami starého města, nevynecháme známý symbol města, 60 centimetrovou sošku čurajícího chlapečka. Navštívíme fascinující symbol Bruselu – Atomium. V nedalekém parku miniatur Mini-Europe se podíváme na ty nejatraktivnější památky Evropské Unie. V parku na nás čeká také mnoho „živých“ atrakcí - lodě plující kanálech, vybuchující sopky, padající Berlínská zeď, Benátské gondoly a spousta dalších. Návrat na ubytování.

4. den

Po snídani se v BRUGGÁCH seznámímes jádrem města během okružní plavby po kanálech. Pozdní odpoledne pak strávíme v největším belgickém městě – ANTVERPÁCH. V „Rubensově“ městě se necháme okouzlit atmosférou přepychu a bohatství pocházejícího z moře, procházkou dojdeme na zdejší známé historické náměstí Grote Markt, které lemují výstavní cechovní domy ze 16. a 17. století a v jehož středu se vypíná fontána se sochou Braba, symbol Antverp. Následovat bude odjezd na ubytování.

5. den

Při prohlídce holandského ROTTERDAMU nevynecháme jednu z jeho nejviditelnějších atrakcí – věž Euromast ve tvaru lodního stěžně s úchvatným výhledem na město. Budeme mít možnost absolvovat plavbu rotterdamským přístavem, který je jedním z největších na světě. Naskytne se nám zcela unikátní pohled do loděnic a doků a na hypermoderní překládání tisíce kontejnerů. Plavbu zakončíme pohledem na parník „Rotterdam“ – bývalou vlajkovou loď lodní společnosti Holand America Line. V historickém DELFTU pak při návštěvě keramičky nahlédneme pod pokličku tradiční výroby delfské fajánse, typické holandské modrobílé keramiky. Poté se vypravíme do sídelního města královny a parlamentu DEN HAAG a seznámíme se také s Binnenhofem, srdcem Holandska. Přejedeme na ubytování.

6. den

Po snídani navštívíme v AALSMEERU největší květinovou burzu na světě, která každodenně ovlivňuje světové ceny řezaných a pokojových květin. Aukcí projdeme po zvláštní galerii, odkud budeme moci obdivovat nejen krásné květiny, ale i čilý obchodní ruch. Dále se vypravíme do města s vůní sýrů, do středověkého ALKMAARU, kde zažijeme netradiční podívanou na sýrové trhy probíhající i dnes podle staletých tradic. Projedeme se bývalou rybářskou vesničkou VOLENDAM a necháme se unášet starobylou atmosférou vycházející z malých rybářských příbytků v úzkých uličkách a z dobových krojů, které dosud s oblibou nosí místní obyvatelé. Zůstane-li nám dostatek času, zastavíme se také v NAARDENU. Večer se vrátíme na ubytování.

7. den

Po snídani zavítáme do skanzenu holandské vesnice ZAANSE SCHANS v Zaandamu. Prohlédneme si obydlené dřevěné domky a větrné mlýny ve stylu 17. – 18. století, uvidíme tradiční výrobu dřeváků a ochutnáme i některé druhy znamenitých holandských sýrů. Zbývající část dne věnujeme návštěvě hlavního města AMSTERDAMU (UNESCO) moderního, ale zároveň i romantického města plného tichých zákoutí, kanálů, měšťanských domů a květinových trhů. Půvabné fasády domů, prodavači tulipánů, pouliční hudebníci a šplouchání vody vytvářejí osobitou atmosféru, která osloví srdce každého turisty. Po souši se vydáme za památkami a typickými amsterodamským životem.Navštívíme místní květinové trhy, uvidíme Královský palác, náměstí Dam a Nový kostel. Budeme mít možnost projet se lodí po grachtech a navštívit také některé z muzeí (např. Van Gogh muzeum, Rijksmuzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembrandta nebo Muzeum Madame Tussaud). Dostatek osobního volna nám umožní prozkoumat malebná zákoutí a další vyhlášené atrakce Amsterodamu. V podvečer se s Holandskem rozloučíme a vydáme se přes Německo zpět do ČR.

8. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 6× ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 6× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 70-100 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 4 350 Kč, 5x večeře - 3 500 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 05:15, předpokládaný příjezd do Brna 12:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING