Bosna a Hercegovina s koupáním u moře i vodopádů

od 6 990
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • atraktivní program 

Filtr

Anotace

země kontrastů, dechberoucí přírody, ponuré minulosti s nádechem orientu

Trasa

SARAJEVO – MOSTAR – MEDŽUGORJE – KRAVICA – HUTOVO BLATO – POČITELJ - NEUM

Svozové trasy

A, B, D, E2

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

Dnešní den začneme prohlídkou hlavního města Bosny a Hercegoviny - SARAJEVA. Projdeme se po historickém centru, navštívíme nábřeží řeky Miljacky s místem atentátu na rakouského arcivévodu, spatříme  budovu radnice, projdeme se po pěší zóně Ferhadija, uvidíme srbský pravoslavný kostel nebo slavný trh Baščaršija, Gazi Husrev-begovu mešitu a mnohé další. Na trhu budeme moci ochutnat místní speciality. Po prohlídce budeme mít individuální volno, ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

3. den

Po snídani přejedeme do jedinečného MOSTARU (Unesco), kde budeme nasávat okouzlující atmosféru orientu. Najdeme tu křivolaké uličky s dílnami kovotepců, rozsáhlé tržiště, mešity s vysokými minarety a repliku tureckého mostu přes řeku Neretvu. Poté podnikneme výlet k fascinujícím vodopádům řeky KRAVICA, kde budeme mít volno ke koupání. Po osvěžení odjedeme do MEDŽUGORJE, k nejznámějšímu bosenskému poutnímu místu. Ve večerních hodinách se ubytujeme v bosenském letovisku NEUM.

4. den

Milovníci přírody budou nadšeni návštěvou přírodního parku HUTOVO BLATO. Malebná zákoutí řeky Krupy s větvovým odumřelých stromů, nořících se po ránu z mlhy, působí až mysticky. Vydáme se tuto krásu pozorovat zblízka - projížďkou na člunu při fotosafari. Kolem poledne odjedeme do POČITELJ, do údolí Neretvy. Město bylo oporou v obraně proti Osmanům, dodnes si zachovává svůj orientální styl a je tak centrem kultury a umění. Poté přijedeme na ubytování a budeme mít volno ke koupání.

5. den

Až do večerního odjezdu do ČR budeme relaxovat na plážích.

6. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 3× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 40 €, pobytové taxy.

Příplatky

1lůžkový pokoj -2 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 17:00, plánovaný příjezd do Brna 10:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING