Bosna a Hercegovina s koupáním u moře i vodopádů

od 6 081
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • atraktivní program 

Filtr

Anotace

země kontrastů, dechberoucí přírody, ponuré minulosti s nádechem orientu

Trasa

SARAJEVO – MOSTAR – MEDŽUGORJE – KRAVICA – HUTOVO BLATO – POČITELJ - NEUM

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

Dnešní den začneme prohlídkou hlavního města Bosny a Hercegoviny - SARAJEVA. Společně se vydáme za poznáním jeho památek. Budeme uneseni fantastickou atmosférou tohoto multikulturního města s nespočtem mešit a islámskou univerzitou. Projdeme se po historickém centru, kde svůj nesmazatelný otisk zanechaly všechny velké mocnosti, které toto město ovládaly – od Osmanské říše přes Rakousko-Uhersko až po Jugoslávii. Navštívíme nábřeží řeky Miljacky s mnoha mosty a místem atentátu na rakouského arcivévodu (Latinský most), monumentální budovu radnice vybudovanou českými a rakouskými architekty v pseudomaurském stylu, zničenou ve válce v 90. letech a nyní kompletně zrekonstruovanou, projdeme se po pěší zóně Ferhadija a staré obchodní čtvrti. Spatříme starý kamenný most z roku 1565, srbský pravoslavný kostel nebo slavný krytý trh Baščaršija, připomínající Istanbul mnoha starými mešitami a památkami z osmanského období, z nichž nejstarší a nejznámější je Gazi Husrev-begova mešita z roku 1530. Na trhu budeme moci ochutnat místní speciality. Po prohlídce historického centra města budeme mít individuální volno, ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

3. den

Po snídani přejedeme do jedinečného MOSTARU (Unesco), kde budeme nasávat okouzlující atmosféru orientu. Neodmyslitelným symbolem města je dnes již replika starého tureckého mostu přes řeku Neretvu. Najdeme tu křivolaké uličky s dílnami kovotepců, rozsáhlé tržiště nebo mešity s vysokými štíhlými minarety. Následně podnikneme výlet k fascinujícím vodopádům řeky KRAVICA, kde budeme mít volno ke koupání. Toto vskutku pohádkově krásné místo se během posledních let stalo oblíbeným cílem turistů. Překrásné, 120 metrů široké a 27 metrů vysoké vodopády potěší svou scenérií i neplavce. Po osvěžení odjedeme do MEDŽUGORJE, kde absolvujeme prohlídku nejznámějšího bosenského poutního místa. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování v bosenském letovisku NEUM.

4. den

Milovníci přírody či romantiky budou nadšeni návštěvou přírodního parku HUTOVO BLATO. Ten má skoro 7 500 ha močálů, vody i pevné země s převýšením až 430 m. Na rozsáhlých mokřadech hnízdí cca 240 druhů vodních ptáků, ale je zde evidován i velký výskyt vodních rostlin, obojživelníků a hmyzu. Malebná zákoutí řeky Krupy s větvovým odumřelých stromů, nořících se po ránu z mlhy, působí až mysticky. Vydáme se tuto krásu pozorovat zblízka - projížďkou na člunu při fotosafari. Kolem poledne odjedeme do POČITELJ, do údolí Neretvy. Město bylo oporou v obraně proti Osmanům, dodnes si zachovává svůj orientální styl a je tak přirozeným centrem kultury a umění. Každý rok se tu setkává největší umělecká kolonie v jihovýchodní Evropě. Následně přijedeme na ubytování a budeme mít volno ke koupání.

5. den

Až do večerního odjezdu do ČR budeme relaxovat na plážích.

6. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 3× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 30 €, pobytové taxy.

Příplatky

1lůžkový pokoj 1 590 Kč, pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 17:00, plánovaný příjezd do Brna 10:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING