Palmová riviéra pro gurmány s koupáním

od 10 490
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt


  • bohatá degustace pro gurmány a polopenze v ceně
  • trvale oblíbený zájezd

  • garance realizace zájezdu 

Filtr

Anotace

pláže se zlatým pískem, mohutné palmy, historické skvosty, panoramatické vrcholky Apenin a ráj gurmánských zážitků

Trasa

OFFIDA – GRAN SASSO – ASCOLI PICENO – CAMPLI - CIVITELLA DEL TRONTO – GROTTAMARE ALTA - SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Svozové trasy

A, B, C, D, E2, F

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

V dopoledních hodinách přijedeme na Palmovou riviéru, kde se ubytujeme.

3. den

Dopoledne věnujeme koupání a relaxaci u moře. V odpoledních hodinách se vydáme do města úsměvů – středověké OFFIDY. Tato historická perla, ke které se dostaneme klikatou silnicí s nádhernými pohledy na místní kamennou architekturu, je chráněná starou hradní zdí ze 12. století. Tyčí se na skále a skrývá klenoty obrovské umělecké, kulturní a architektonické hodnoty. Při procházce středověkým centrem uvidíme např. kostel della Collegiata v jejíž kryptě je jeskyně z Lourdes, či kostel Sv. Agostina s kaplí eucharistického zázraku. Na rodinné farmě v Castel di Lama na nás čeká po prohlídce chovu dobytka bohatá degustace sýrů a salámů a místních specialit. Uvidíme také ruční výrobu místního sýru “cacciotta” a dozvíme se postup vzniku jednotlivých produktů, které si na závěr budeme moci zakoupit. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

5. den

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do pohoří GRAN SASSO. Zavítáme do útočiště Mussoliniho a čeká nás lehká turistika. Posléze odjedeme do údolí, kde se nachází místní masny, lidé si zde kupují čerstvé maso a sami si ho tady také ugrilují. Večer se vrátíme na ubytování.

6. den

Dopoledne věnujeme relaxaci na plážích, odpoledne navštívíme travertinové město ASCOLI PICENO, které je hlavním městem středoitalské provincie Marche a nachází se v jeho jižní části. Městu se přezdívá „město věží“, ve středověku se zde totiž nacházelo až 200 věží, do současnosti se jich však podařilo dochovat jen padesát. Krása Ascoli Picena spočívá v systému jeho ulic a malých uliček proplétajících se mezi historickými památkami i běžnými obytnými domy. Ve středu města se rozprostírá nádherné náměstí Piazza del Popolo, o kterém se říká, že je nejkrásnější v celém kraji. Dále budeme moci také vyjet do miniaturní vesničky vybudované ve středověkém hradu Castel Trosino nad Ascoli. Na zpáteční cestě se zastavíme v lisovně oliv a čeká nás bohatá degustace.

7. den

Dnes nás čeká celodenní výlet do regionu Abruzzo. Navštívíme město CAMPLI se svatými schody, po jejichž vystoupení po kolenou jsou prý odpuštěny všechny hříchy. Zájemci fakultativně absolvují cca 1,5 hodinovou procházku po soukromem lesíku se psy vycvičenými na hledání lanýžů, které budeme následně moci degustovat v podobě aperitivu, příp. oběda. Poté navštívíme největší evropskou bourbonskou pevnost CIVITELLA DEL TRONTO, jedno z největších vojenských děl, které bylo na území Itálie postaveno. K pevnosti přiléhá osada s kostely, benediktýnský klášter, svatyně Svaté Marie z Lumi a mnohé renesanční paláce. Večer se vrátíme na ubytování.

8. den

Po snídani se vypravíme do půvabného městečka GROTTAMARE ALTA, kde bude obdivovat románsko-gotický kostel San Martino (uvnitř kostela se nacházejí fresky z přelomu 12. a 13. století). V historickém centru města dále uvidíme kostel Santa Lucia a jakmile se vydáme cestou nahoru, přijedeme k hradu Castello di Grottammare, odkud se nám naskytne impozantní výhled do okolí. Zavíráme také do SAN BENEDETTA, kde si budeme moci nakoupit na místních trzích. Odpoledne věnujeme koupání a relaxaci u moře. Večer se vrátíme na ubytování.

9. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře, ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 7× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 7× polopenzi (kombinace snídaně+večeře/snídaně+oběd - dle programu), degustace dle programu, pobytovou taxu, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

hledání lanýžů, degustaci ve formě aperitivu, případně oběda 7.den, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 50 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 2 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Informace o letovisku

Kilometry dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře, nesmírné možnosti denních i nočních aktivit pro děti i dospělé, včetně výletů za kulturními a historickými památkami, široký výběr ubytování v hotelích i apartmánech. V naší nabídce najdete jak pobytové autobusové zájezdy do Itálie, tak i ubytování v Itálii pro individuální klienty cestující vlastní dopravou. Mezi nejvyhledávanější oblasti patří Palmová riviera, Gargano, Kalábrie a střediska Lido di Jesolo, Bibione, San Benedetto, Silvi Marina, Vieste a Gallipoli

Rozloha

Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově a na ostrovech ve Středozemním moři (Sicílie, Sardínie, Elba, Capri, Ischia, Egadské a Liparské ostrovy, atd.). Země má rozlohu 301 266 km2. Hlavním a zároveň největším městem je Řím (Roma), ve kterém žije celkem 2 823 873 obyvatel (2006). Administrativně se Itálie dělí na 20 samosprávných krajů (Abruzzo, Basilicata, Calabria, Campania, Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Lombardia, Marche, Molise, Piemonte, Puglia, Sardegna, Sicilia, Toscana, Trentino-Alto Adige, Umbria, Valle d'Aosta, Veneto), které se dále dělí na 94 provincií. Ve Španělsku žije 42 717 064 obyvatel, z toho Španělé (73%), Katalánci (18%), Baskové (2,5%) a další.

Obyvatelstvo

Počet obyvatel země z roku 2006 je 58 133 509 a tvoří ho převážně Italové (95%), za samostatná etnika se považuji Friulové, Aostané, Okcitánci (Provensálci), Ladinové a Sardové, dále tu žijí minority Němců, Slovinců, Řeků, Albánců, Katalánců, Chorvatů aj. Hustota zalidnění je 191 obyv. na km2 Většina obyvatelstva (85%) jsou římští katolíci, velký podíl na tomto čísle má samozřejmě role Vatikánu a osobnost papeže, který je italskému národu vždy bližší než ostatním. Pouze 14% obyvatel je bez vyznání. 

Historie

I přes svou starobylost je moderní politická Itálie pouze 125 let stará. Italská republika (Repubblica Italiana) vznikla oficiálně jako Italské království 17.3.1861. Po pádu Římské říše v roce 476 se poloostrov politicky rozdělil. Ve 14. stol. bylo v Itálii více než 100 států a státečků. Nejvýznamnějšími byly Neapolské království, Benátská republika, Sicilské království, Janovská republika, Florentská republika, Sienská republika, Milánské vévodství a další. Po patnácti stoletích politického chaosu přišel Napoleon, jehož krátké období nadvlády probudilo italský nacionalismus, který vyústil do hnutí „risorgimento“ za sjednocení Itálie. Sjednocování trvalo 50 let a bylo poznamenáno třemi osobnostmi: teoretikem Giuseppem Mazzinim, dobrodruhem Giuseppem Garibaldim a politikem Camillem Cavourem.

Přírodní podmínky

Itálie přímo sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem, Slovinskem, San Marinem a Vatikánem. Mořská hranice tvoří asi 80 % státních hranic. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. Na severu Itálie se tyčí Alpy s masivem Mont Blanc (4 807 m.n.m.) na francouzské hranici a Matterhornem na hranici se Švýcarskem. Nachází se tu mnoho sopečných masivů s aktivními sopkami (Etna 3340 m.n.m., Vesuv 1276 m.n.m., Stromboli 926 m.n.m.).

Italské podnebí je subtropické – středomořské s teplým suchým létem a mírnou deštivou zimou. V Pádské nížině přibývají kontinentální rysy, v Alpách chladné vysokohorské podnebí.

Měna

Od 28.2.2002 je oficiální italskou měnou euro (EUR), které tak vystřídalo italskou liru.

Turistické zajímavosti

Na jihu v Paestu, Selinunte a Agrigentu jsou stejně krásné řecké chrámy jako v Řecku samotném a zavodňovací systém, který před tisíci lety vybudovali Arabové.
Ve střední Itálii je kolébka renesance Florencie, Pisa a sám Řím a kolem nich líbezná krajina Leonarda da Vinciho, Danta Alighieriho a sv. Františka s městečky na vrcholech kopců a terasami, jež jsou plodem staletí lidské práce.
Rozmanitost krajiny a památek vytváří ze severní Itálie jednu z nejpřitažlivějších oblastí země nejen pro výběr dovolené. Severu vevodí pohoří Dolomit táhnoucí se přes Trentino – Alto Adige a Benátsko. V nížině se nachází města Verona, Vicenza a Padova, pyšnící se jedinečnou architekturou. Dominantou je bezpochyby město lagun – Benátky s okolními ostrovy. 

Gastronomie

Italská kuchyně patří celosvětově mezi ty nejoblíbenější. Ceněna je především pro nenáročnost přípravy, pestrost ingrediencí a chutí a především také odpovídá moderním trendům zdravé výživy. Pro mnohé z nás jsou synonymem italské kuchyně špagety, případně pizza.

V Itálii je vyráběno více než 400 druhů těstovin (npř. penne, fusilli, tagliatelle, tortellini či ravioli) a pizza na stovky způsobů, ovšem skutečná italská kuchyně skrývá mnohem více kulinářských tajemství. Italové jsou například vyhlášení mistři co do přípravy ryb a darů moře, ať již jako předkrmů nebo přílohy k hlavnímu jídlu.

Slavné sušené šunky z Parmy zná celý svět. Ze sýrů je třeba připomenout Parmigiano-Reggiano (parmazán), gorgonzolu, mozzarelu, Provolone, Ricottu, Pecorino, nebo krém Mascarpone.
Z lahůdek připomeňme sušená rajčata, lanýže, nakládané artyčoky, houby, olivy, lilky, kapary, ančovičky, uzeniny běžné i ze zvěřiny a množství sušených mas a salámů jako například bresaola, pancetta, coppa a další. Velmi oblíbený je také salám mortadella.

TEST RATING