Filtr

Trasa

Tišnov - Kuřim - Brno - Břeclav - Bratislava - Budapešť

1. den

Odjezd z Brna cca v 5.40 hod., v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti. Nejprve vyjedeme na návrší Gellért, odkud budeme obdivovat nádherný pohled na Budu i Pešť. Poté navštívíme městskou tržnici, kde budeme mít možnost nakoupit různé druhy maďarských specialit. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, podíváme se na dunajské Korzo s "Princezničkou", Pařížský dům i známou cukrárnu Gerbaud, která se nachází na náměstí Vörösmarty, kde se pořádá tradiční jarmark. Je doprovázen vystoupeními folklórních souborů a jiných umělců. Vychutnáme si vánoční náladu se šálkem punče, můžeme také nakoupit dárky pro své blízké nebo se projít v bazilice sv. Štěpána. Večer se ubytujeme v hotelu.

2. den

Po snídani se zastavíme v Budě, kde se podíváme k Matyášovu chrámu. Z Rybářské bašty se nám rozevře kouzelný pohled přes řeku Dunaj a uvidíme i novogotickou budovu Parlamentu a Řetězový most. Procházkou půjdeme dál k hradnímu divadlu, k Sándorovu paláci a k vyhlídkové terase před Maďarskou národní galerií. Poté se projdeme Peští. Pojedeme po slavné Andrássyho třídě, na které se nachází řada muzeí, divadel, významných městských budov a také celá plejáda obchodů s luxusním zbožím, restaurací a kaváren. Hlavní dominantou je novorenesanční budova Státní Opery. Andrássyho třída končí na náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů. Uvidíme Muzeum krásných umění i hrad Vajdahunyad s parkem Városliget. Odpoledne navštívíme v novobarokním stylu postavené lázně Széchenyi, jedno z největších lázeňských zařízení v Evropě. Disponují plaveckým bazénem, ponornými lázněmi i saunou, teplota termální vody zde je 30-40 °C. Odjezd do ČR, příjezd do Brna cca ve 22.30 hod.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 1x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pojištění storna a LV, vstupy do lázní a navštívených objektů - doporučená částka cca 15 €.

Příplatky

1/1 - 350 Kč, pojištění A, B, C.

TEST RATING