Filtr

Trasa

Linderhof – Neuschwanstein – Meersburg – Lindau – Fridrichshafen – Schaffhausen – Stein am Rhein – Kostnice – ostrov Mainau – Silvretta

Svozové trasy

A,B,C,D1,F1,G1,H,J1,S

1. den

Odjezd z Brna cca ve 22 h.

2. den

Ráno zahájíme program prohlídkou romantického zámku LINDERHOF, což je jedna ze staveb bavorského krále Ludvíka II. Najdeme tu pohádkové sály, překrásné zahrady s fontánami a umělou jeskyni. Odpoledne nás nedaleko města Füssen přivítá další stavba zmíněného krále, kterou je tentokráte hrad NEUSCHWANSTEIN ve stylu rytířského romantismu. Večer se ubytujeme v hotelu v okolí Bodamského jezera.

3. den

Dnes věnujeme poznávání východního pobřeží Bodamského jezera. Malebný MEERSBURG nám učaruje freskami zdobenými hrázděnými domy a středověkým hradem na návrší posetém vinicemi. V LINDAU uvidíme dokonale zachované středověké městské jádro a přístav se symbolem města – bavorským lvem. Město FRIDRICHSHAFEN je kolébkou vzduchoplavby, což si připomeneme v zajímavém muzeu vzducholodí Zeppelin. Návrat na ubytování.

4. den

Ráno nás ve městě SCHAFFHAUSEN ohromí největší evropský vodopád na řece Rýn vytékající právě z Bodamského jezera. V malebném městečku STEIN AM RHEIN uvidíme freskami bohatě zdobené měšťanské domy. KOSTNICE je neodmyslitelně spojena s tragickým závěrem životní pouti Mistra Jana Husa. Dnešní program zakončíme na ostrově MAINAU, který byl proměněn v jednu velkou botanickou zahradu, a díky specifickému klima Bodamského jezera tu najdeme i zcela exotické exempláře. Návrat na ubytování.

5. den

Dopoledne se již v rakouském Vorarlbersku vyšplháme dechberoucí vysokohorskou silnicí k jezeru SILVRETTA-BIELERHÖHE do výšky 2 032 m. Ocitneme se ve světě velehor obklopeni třítisícovými velikány včetně nejvyšší hory Vorarlberska Piz Buin (3 312 m). I v této výšce se nám tu nabízí vyhlídková plavba po jezeře nebo nespočet zajímavých výšlapů v okolí jezera. Příjezd do Brna cca ve 23 h.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 3× ubytování v hotelu ve dvou až třílůžkových pokojích s vl. příslušenstvím, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pojištění storna a LV viz s. 1 katalogu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 60 €.

Příplatky

1/1 – 1 740 Kč, 3× večeře – 1 000 Kč, pojištění A, B, C.

TEST RATING