Putování Šumavou

od 5 990
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • polopenze v ceně

Filtr

Anotace

malebná horská městečka, báječné vyhlídky a nevídané technické památky

Trasa

TEMELÍN – HELFENBURK – KRUŠLOVSKÝ VČELÍN - JAVORNÍK - TŘÍSTOLIČNÍK - TROJMEZÍ – PLECHÝ - PLEŠNÉ JEZERO – MODRAVA – TŘÍJEZERNÍ SLAŤ – CHURÁŇOV U ZADOVA – METEOROLOGICKÁ STANICE PERLA - JELENÍ A RYSÍ VÝBĚH - KVILDA - SCHWARZENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL – FRAUENAU - FALKENSTEIN - RIESLOCHFÄLLE - JOSKA KRISTALL ERLEBNISWELTEN - HOJSOVA STRÁŽ - FRYMBURK - LIPENSKÁ PŘEHRADA - KRAMOLÍN - STEZKA KORUNAMI STROMŮ - PRAMENY VLTAVY - FILIPOVA HUŤ

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve zavítáme do Infocentra Jaderné elektrárny TEMELÍN, kde se dozvíme, jak taková "jaderka" funguje. Nově nabité znalosti si následně budeme moci otestovat při zábavném kvízu. Kromě toho na nás čeká spousta modelů reálných zařízení z jednotlivých částí elektrárny. Prohlídneme si zblízka jaderný reaktor a zkusíme si spustit regulační tyče až na jeho samé dno! Na vlastní oči se také přesvědčíme, kde všude kolem nás se nachází přírodní ionizující záření. Po tomto nevšedním zážitku se vypravíme na pohádkový hrad HELFENBURK u Bavorova, který patří svou rozlohou 1,27 ha mezi největší zříceniny v České republice. Poté navštívíme Machův KRUŠLOVSKÝ VČELÍN – malovaný včelín s řezbářskou výzdobou interiérů - unikátní dílo lidové tvořivosti. Na závěr dne náš čeká proslulá hora JAVORNÍK s neméně známou Klostermannovou rozhlednou a kaplí sv. Antonína Paduánského. Ve večerních hodinách přijdeme na ubytování.

2. den

Po snídani se vypravíme na TŘÍSTOLIČNÍK (1 311 m), který je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších vrcholů Šumavy. Vrch dostal název podle uskupení skal, které eroze vymodelovala do podoby tří skalních věží s miskovitými prohlubněmi, které připomínají trůny. Podle pověsti na nich v dávné minulosti sedávali králové Čech, Rakouska a Bavor a radili se o průběhu státních hranic. Z vrcholu se rozhlédneme především do Bavorska, ale také jsou odtud dobře vidět Alpy. Budeme mít možnost výstupu také na horu Hochstein. Přejdeme po hřebenovce přes hranici Česka s Německem na TROJMEZÍ a horu PLECHÝ (1 378 m. - nejvyšší hora české Šumavy). Dohlédneme na Lipno a z Kučerovy vyhlídky budeme pozorovat PLEŠNÉ JEZERO. Následně k jezeru sestoupíme a kolem SCHWARZENBERSKÉHO KANÁLU dojdeme k autobusu do Nové Pece. V obci Jelení Vrchy najdeme ve staré fořtovně přímo u cesty lemující plavební kanál expozici Schwarzenberského kanálu. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

3. den

Dnes nás čeká rozhledna na CHURÁŇOVĚ U ZADOVA, která se nachází na úpatí svahu asi 1 km jižně od Churáňova. Nejedná se však o klasickou rozhlednu, ale o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy skokanského můstku, ve výšce 32 m nad zemí. Poté si zajedeme do Horské Kvildy, kde se v mrazové kotlině nachází METEOROLOGICKÁ STANICE PERLA. Následně zamíříme na JELENÍ A RYSÍ VÝBĚH NA KVILDĚ, kde stojí návštěvnické centrum věnované jelenovitým a rysovi ostrovidovi. Součástí venkovního areálu je jelení a rysí výběh. Následně podnikneme túru NP ŠUMAVA – budeme si moci zvolit ze tří úrovní náročnosti. Nejdelší trasa povede z Kvildy přes PRAMENY VLTAVY a Černá hora na Modravu, snazší varianta tkví v přejezdu na Modravu a podniknutí trasy kolem Roklanského potoka k Tříjezerní slati. Nejsnazší možností je trasa z Kvildy na Modravu přes FILIPOVU HUŤ (část trasy kolem Filipohuťského potoka). Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.

4. den

Dnes se budeme pohybovat v německé části Šumavy. Navštívíme jedinečné Muzeum skla v obci FRAUENAU v Bavorském lese, které nás vezme s sebou na cestu po historii kultury skla od jejího počátku v Mezopotamii až do dneška. Poté přejedeme do centra Národního parku FALKENSTEIN, jehož středobodem je Haus zur Wildnis. Jeho unikátní architektura je fascinující, neustále umožňuje ze svého nitra pohled na 1 315 m vysoký Velký Falkenstein. Stěžejním tématem expozice je vznikající divočina v Národním parku Bavorský les. V místní lesní zoo můžeme spatřit např. vlky, rysy, divoké koně či pratury. Dále spatříme největší vodopády Šumavy – RIESLOCHFÄLLE. Nachází se severovýchodně od obce Bodenmais v soutěsce Riesloch na potoce Schwellbach. Celá oblast je chráněna především pro pralesní porosty s relikty z doby ledové. Uprostřed nádherné přírody Bavorského lesa nalezneme jedinečný křišťálový svět JOSKA KRISTALL ERLEBNISWELTEN, který nám představí kouzlo výroby skla. Při cestě zpět zavítáme do obce Hojsova stráž, kde spatříme unikátní ŠUMAVSKÝ ORLOJ. Orloj v Hojsově Stráži má čtyřiadvacetihodinový ciferník, otočné kruhy s rafijemi, které ukazují nejen střední sluneční čas, ale také hvězdný čas, datum a dokonce znázorňují pohyb Slunce po zvěrokruhu i aktuální fázi Měsíce. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.

5. den

Po snídani se vydáme do malebného jihočeského městečka FRYMBURK, které leží v podhůří Šumavy na břehu vodní nádrže Lipno. Společně se projdeme po náměstí ke kostelu sv. Barotloměje s novogotickou věží. Čeká nás jedinečná vyhlídková plavba po LIPENSKÉ PŘEHRADĚ, kde si prohlédneme lipenské jezero z jiné perspektivy. Poté nás moderní čtyřsedačková lanová dráha pohodlně vyveze na vrchol KRAMOLÍN, odkud se nabízí překrásný výhled na Lipno, Šumavu a Novohradské hory. Náš výlet zakončíme návštěvou místní unikátní STEZKY KORUNAMI STROMŮ. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostaneme až do 24 m výšky. Stezka je zakončena 40 m vyhlídkovou věží. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 4x ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, 4x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Rozloha

Spolková republika Německo leží mezi Severním mořem, Baltským mořem a Alpami. Celková rozloha této země činí přibližně 360 000 km2. Spolkovou republiku Německo tvoří 16 zemí. Hlavním městem Německa je Berlín, úředním jazykem je němčina.

Obyvatelstvo

V Německu žije přibližně 82 milionů obyvatel a je nejlidnatější zemí v Evropě. Zajímavé je, že celkově žije v Německu asi 15 milionů přistěhovalců z jiných zemí, přičemž zhruba polovina již dostala německé občanství. Jedná se hlavně o Turky, Italy, Poláky, Srby, Řeky a další. Imigranti tak tvoří cca 18 % obyvatelstva.

Historie

Po pádu římské říše ovládli území kolem Rýna Frankové. V 9. století se Německo stalo součástí Franské říše, která se ale záhy rozpadla a pozdější Německo se formuje z její východní části. V roce 962 korunováním Oty I. Velikého vzniká Svatá říše římská. Do 13. století vládne sálská dynastie a dynastie Štaufů. Ve 14. století je nejvýznamnějším panovníkem Karel IV. Lucemburský. V 15. století vynalézá Johaness Gutenberg knihtisk. V tomto období, po skončení husitských válek, přichází k moci dynastie Habsburků, která vládne po dlouhou dobu celé říši. V 16. století vládne v zemi náboženský rozkol, která je ukončen Augsburským mírem. Bohužel v Evropě stále náboženské napětí pokračuje a nejen to, dokonce i stoupá. Tento rozpor vyústil v třicetiletou válku (1618 – 1648), do které byly zpojeny i německé země. Válka končí uzavřením Vestfálského míru, který zrovnoprávnil protestantské náboženství s katolickým.
Po spletitých nástrahách dějin, kdy si německé země prošly obdobím "Pruska", napoleonskými válkami a dalším, vzniká v roce 1871 Německé císařství. Německo odchází jako poražené z 1. světové války, monarchie padá a vzniká republika. Pod vlivem zahraničních reparací a hyperinflace vznikají v Německu lavinově ekonomické a sociální problémy, které posilují činnost radikálních levicových i pravicových hnutí. Říšským kancléřem se stává Adolf Hitler a v roce 1939 – 1945 zuří v Evropě 2. světová válka, která končí porážkou Německa. Pod tíhou poválečných událostí je německo rozdělena na SRN a NDR. Tento stav trvá až do revoluce v roce 1989. Německo je opětovně jednoceno a v 21. století patří k nejvlivnějším zemím nejen v Evropě.

Přírodní podmínky

Německo leží v mírném podnebném pásmu. Na severu země, kde převládá vliv moře, jsou léta spíše chladnější a zimy mírnější s poměrně vysokými srážkami. Naopak zbytek země má charakter vnitrozemského klimatu s tužšími zimami a teplejšími léty. Nejchladněji bývá na jihu země v Alpách.

Měna

Oficiální měnou v Německu je Euro. Kurz se pohybuje kolem 26 Kč / 1 €.

Turistické zajímavosti

Německo je rozlehlá země, která vybízí k nahlednutí do krás její přírody a k obdivování architektonických skvostů, které na půdě této země stojí. Současné Německo se vymyká tradičnímu stereotypnímu pohledu na tuto zemi. Během uplynulých padesáti let se díky přistěhovalcům stalo multikulturní zemí, jejíž projevy lze všude cítit. Téměř v každém městě najdete italské, čínské, turecké a řecké restaurace.Nemůžeme ale zapomenout ani na typické německé hostince, které lákají na vynikající německé pivo a klobásky. K nenavštěvovanějším turistickým místům patří hlavní město Berlín, ale i další města jako Drážďany, Mnichov či Brémy. Zveme Vás i do krásného Bavorska či Porýní.

TEST RATING