Filtr

Charakteristika

turisty velmi oblíbený hotel s rodinnou atmosférou se nachází v klidné části malebného městečka Tossa de Mar, centrum s obchůdky a kavárnami je vzdáleno asi 150 m. V hlavní sezóně hotel pořádá řadu animačních programů s mnoha sportovními aktivitami, vodním cvičením, zábavnými večery s živou hudbou apod., je vhodný pro rodiny s dětmi.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek mají vlastní sociální příslušenství, telefon, TV/SAT, balkon, klimatizaci a trezor (za poplatek).

Stravování

polopenze v hotelové restauraci formou bufetu, možnost dokoupení plné penze nebo programu all inclusive. ALL INCLUSIVE: plná penze formou bufetu, vč. nápojů), v hotelovém baru od 10:00 do 22:00 - teplé nápoje, nealkoholické nápoje, voda, víno, pivo a místní alkoholické nápoje, občerstvení během dne dle aktuální nabídky hotelu (pizza, sendviče, hamburgery, ovoce, zmrzlina,...).

Vybavenost

bazén, dětské brouzdaliště, terasa na slunění s výhledem na město, zahrada, vnitřní i venkovní bar, restaurace, výtah, TV místnost, salonek, klimatizace, WiFi, animace, dětský koutek. Za příplatek: dětská postýlka, kadeřnictví, jacuzzi, trezor, videohry, billiard, stolní tenis, tenis, internet, parkoviště.

Pláž

200 m, hrubý písek, prudší vstup do moře.

Nástup na ubytování

sobota od 13 h. Na vyžádání je možno zajistit ubytování v jiném termínu než sobota-sobota, nebo s jiným počtem nocí.

Cena zahrnuje

ubytování 7 nocí/os., 7× polopenze formou bufetu, služby stálého delegáta, pojištění proti úpadku a insolvenci CK.

Povinné příplatky hrazené na místě

turistická taxa 1 €/os./noc (týká se osob starších 15-ti let).

Příplatky

plná penze od 590 do 1630 Kč/os./týden dle termínu, all inclusive dospělý od 4200 do 5460 Kč/os./týden dle termínu, all inclusive dítě do 12 let od 3290 do 4060 Kč/os./týden dle termínu, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

3. a 4. osoba na přistýlce v období 20.6. - 12.9. 10%, v ostatních termínech 15%, 1. a 2. dítě do 12 let na přistýlce 50%.

Poznámka

Na základě individuální poptávky zajistíme transfer z letiště v Barceloně a Gironě.

Informace o letovisku

Původně středověké romantické městečko založené již v době Římanů se nachází v malebném zálivu s písečnou pláží, lemovanou skalami a borovými lesy. Patří k nejkrásnějším a nejromantičtějším městečkům na katalánském pobřeží. Staré části města, které se nazývá Villa Vella, vévodí mohutné zbytky pevnosti z 12. století s dobře zachovalým opevněním, odkud je možné vidět celou zátoku. V letovisku se nachází významné městské muzeum s antickými vykopávkami. I když jsou tu příjemné restaurace a kavárny, milovníci rušného nočního života si na zde na své nepřijdou. Letovisko je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Poloha: Tossa de Mar leží v jižní části pobřeží Costa Brava v provincii Girona asi 90 km severně od Barcelony a asi 40 km od Girony.

Obyvatelstvo

Tossa de Mar je město s 6.000 stálými obyvateli.

Historie

První zmínky osídlení se datují do období neolitu. Mezi 4. až 1. stol. př. n. l. se začaly objevovat první iberské osady, následně okolo 1. století začali pobřeží osidlovat Římané. Ve 12. století vzniklo středověké město obehnané hradbymi a nejvyšším místě Mt. Guardi byl postaven hrad. Dnes je starší část městečka, nazívaná "Vila Vella", příkladem dochovanébho opevněného středověkého města na Katalánském pobřeží. Jeho současná podoba pochází z konce 14. století, má zachován kompletní původní obvod kamennych hrateb s cimbuřím, čtyřmi věžičkami a tří válcových věží. Na nejvyšším místě Mt. Guardi dnes stojí maják. Lokalita byla v r. 1931 vyhlášena národní kulturní památkou. V 15. a 18. století se město s nárůstem populace rozrostlo. Svůj charakter a rozlohu si město udrželo až do roku 1950, kdy rozvoj cestovního ruchu přilákal davy turistů. Tossa de Mar je první místo na světě, které se v roce 1989 vyslovilo proti býčím zápasů.

Turistické zajímavosti

V centrální části Tossa de Mar je hlavní městská pláž (Platja Gran) s kompletním turistickým servisem, na okrajích jsou menší pláže (třeba Es Codolar přímo pod hradbami) a místa vhodná na koupání i potápění v malých skalnatých zátokách. Tossa je známá velmi čistým mořem a krásným členitým pobřežím.

Mapa polohy hotelu

TEST RATING