Tossa de Mar / Hotel Tossa Beach/Center

od 8 290
doprava Autokarem | Vlastní
strava All Inclusive
Bazén
Klimatizace
Náš tip
WiFi

Filtr

Charakteristika

hotel tvoří dvě samostatné budovy, které se nacházejí pouhých 150 metrů od pláže Playa Gran de Tossa a 200 metrů od centra města. Jsou ideální pro páry a rodiny, které si chtějí užít příjemnou relaxační dovolenou v jednom z nejkrásnějších měst na pobřeží Costa Brava. Hlavními lákadly letoviska Tossa de Mar jsou jeho krásné pláže, stejně jako dlážděné uličky starého města a hradby pevnosti.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek mají vlastní sociální zařízení, telefon, TV/SAT, vysoušeč vlasů, klimatizaci, balkon nebo terasu, trezor (za poplatek)

Stravování

all inclusive - snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hotelové restauraci, teplé nápoje, nealkoholické nápoje, voda, víno, pivo a místní alkoholické nápoje, občerstvení během dne dle aktuální nabídky hotelu (párky v rohlíku, hranolky, hamburgery, ovoce, zmrzlina,...).

Vybavenost

venkovní bazény a venkovní vířivka, teráska s lehátky a slunečníky, bar, kavárna, restaurace, WiFi na veřejných místech, mini club, animace, autopůjčovna, směnárna. V sezoně se pořádají večery s živou hudbou. Za příplatek: trezor, mini lednička, internet, prádelna.

Pláž

150 m, hrubý písek, prudší vstup do moře.

Nástup na ubytování

sobota od 13h. Na vyžádání je možno zajistit ubytování v jiném termínu než sobota-sobota, nebo s jiným počtem nocí.

Cena zahrnuje

ubytování 7 nocí/os., 7x all inclusive, služby českého delegáta, pojištění proti úpadku a insolvenci CK.

Povinné příplatky hrazené na místě

turistická taxa 1,0 €/os./noc (týká se osob starších 15-ti let).

Příplatky

jednolůžkový pokoj 730 Kč/os./noc, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

3. a 4. osoba na přistýlce 30%, 1. a 2. dítě do 14 let na přistýlce má nižší cenu, 1. dítě 1490 - 5090 Kč/týden dle konkrétního termínu, 2. dítě 3690 – 6490 Kč/týden dle konkrétního termínu.

Poznámka

Na základě individuální poptávky zajistíme transfer z letiště v Barceloně.

Informace o letovisku

Původně středověké romantické městečko založené již v době Římanů se nachází v malebném zálivu s písečnou pláží, lemovanou skalami a borovými lesy. Patří k nejkrásnějším a nejromantičtějším městečkům na katalánském pobřeží. Staré části města, které se nazývá Villa Vella, vévodí mohutné zbytky pevnosti z 12. století s dobře zachovalým opevněním, odkud je možné vidět celou zátoku. V letovisku se nachází významné městské muzeum s antickými vykopávkami. I když jsou tu příjemné restaurace a kavárny, milovníci rušného nočního života si na zde na své nepřijdou. Letovisko je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Poloha: Tossa de Mar leží v jižní části pobřeží Costa Brava v provincii Girona asi 90 km severně od Barcelony a asi 40 km od Girony.

Obyvatelstvo

Tossa de Mar je město s 6.000 stálými obyvateli.

Historie

První zmínky osídlení se datují do období neolitu. Mezi 4. až 1. stol. př. n. l. se začaly objevovat první iberské osady, následně okolo 1. století začali pobřeží osidlovat Římané. Ve 12. století vzniklo středověké město obehnané hradbymi a nejvyšším místě Mt. Guardi byl postaven hrad. Dnes je starší část městečka, nazívaná "Vila Vella", příkladem dochovanébho opevněného středověkého města na Katalánském pobřeží. Jeho současná podoba pochází z konce 14. století, má zachován kompletní původní obvod kamennych hrateb s cimbuřím, čtyřmi věžičkami a tří válcových věží. Na nejvyšším místě Mt. Guardi dnes stojí maják. Lokalita byla v r. 1931 vyhlášena národní kulturní památkou. V 15. a 18. století se město s nárůstem populace rozrostlo. Svůj charakter a rozlohu si město udrželo až do roku 1950, kdy rozvoj cestovního ruchu přilákal davy turistů. Tossa de Mar je první místo na světě, které se v roce 1989 vyslovilo proti býčím zápasů.

Turistické zajímavosti

V centrální části Tossa de Mar je hlavní městská pláž (Platja Gran) s kompletním turistickým servisem, na okrajích jsou menší pláže (třeba Es Codolar přímo pod hradbami) a místa vhodná na koupání i potápění v malých skalnatých zátokách. Tossa je známá velmi čistým mořem a krásným členitým pobřežím.

Mapa polohy hotelu

TEST RATING