Palmová riviéra pro gurmány s koupáním

od 15 490
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • bohatá degustace pro gurmány a polopenze v ceně

Filtr

Anotace

pláže se zlatým pískem, mohutné palmy, historické skvosty, panoramatické vrcholky Apenin a ráj gurmánských zážitků

Trasa

SAN BENEDETTO DEL TRONTO - CAMPLI - CIVITELLA DEL TRONTO - GROTTE DI STIFFE – ASCOLI PICENO - GRAN SASSO – COLONNELLA - MONSAMPOLO

Svozové trasy

A, A1, B, D, E2

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

V dopoledních hodinách přijedeme na PALMOVOU RIVIÉRU. Na osm tisíc palem, vysázených na začátku 20. století, jemný zlatavý písek, udržované čisté pláže s průzračnou vodou a pozvolným vstupem do moře, to vše se zasloužilo o název této oblasti - „Palmová riviéra“. Volný den věnujeme relaxaci u moře. 

3. den

Dopoledne si uděláme výlet do letoviska SAN BENEDETTO DEL TRONTO, jehož centrum s přístavem si prohlédneme. San Benedetto del Tronto je jedním z nejvyhledávanějších letovisek této oblasti Jadranské riviéry nejen pro své zachovalé historické centrum, ale především pro nádhernou palmovou promenádu patřící mezi nejkrásnější v Itálii. V případě zájmu si společně vychutnáme aperitiv na pláži.

4. den

Dnes nás dopoledne čeká návštěva dech beroucích jeskyní GROTTE DI FRASASSI. Prozkoumejte s námi podzemní svět, který Vás ohromí množstvím krápníků, stalaktitů a stalagmitů. Tento neuvěřitelný přírodní úkaz je jedním z největších jeskynních systémů v Itálii a nabízí fascinující pohled na podzemní řeky a jezera. Určitě stojí za to navštívit a zažít jedinečnou atmosféru tohoto místa. Na zpáteční cestě se zavítáme do tamního vinařství a ochutnáme místní vynikající vína. 

5. den

Dnes nás čeká celodenní výlet do regionu Abruzzo. Navštívíme město CAMPLI se svatými schody, po jejichž vystoupení po kolenou jsou prý odpuštěny všechny hříchy. Mezi další pamětihodnost patří mimo jiné historické centrum, Lékařův dům, Lékárníkům dům (tzv. Specziera, kde se denně určovala cena koření pro celé království) a Parlamentní palác nazývaný také Palácem Farnese. Dále spatříme největší evropskou bourbonskou pevnost CIVITELLA DEL TRONTO, jedno z největších vojenských děl, které bylo na území Itálie postaveno. K pevnosti přiléhá osada s kostely, benediktýnský klášter, svatyně Svaté Marie z Lumi a mnohé renesanční paláce. Uděláme si také zastávku v tamní likérce a ve velkoobchodu se sýry a uzeninami. 

6. den

Volný den k relaxaci u moře.

7. den

Dopoledne věnujeme relaxaci na plážích, odpoledne navštívíme travertinové město ASCOLI PICENO, které je hlavním městem středoitalské provincie Marche a nachází se v jeho jižní části. Městu se přezdívá „město věží“, ve středověku se zde totiž nacházelo až 200 věží, do současnosti se jich však podařilo dochovat jen padesát. Krása Ascoli Picena spočívá v systému jeho ulic a malých uliček proplétajících se mezi historickými památkami i běžnými obytnými domy. Ve středu města se rozprostírá nádherné náměstí Piazza del Popolo, o kterém se říká, že je nejkrásnějším náměstím Evropy. Už za římské republiky tudy procházela silnice Via Salaria, kudy se do Říma dovážela sůl. O významu města svědčí, že se zde zachovaly tři římské mosty, brány a zbytky hradeb, vykopávky odkryly římské divadlo a řadu dalších staveb. Dále budeme moci také vyjet do miniaturní vesničky vybudované ve středověkém hradu CASTEL TROSINO nad Ascoli. Zastavíme se také v lisovně oliv a čeká nás bohatá degustace.

8. den

Po snídani budeme v GROTTAMMARE ALTA obdivovat nádherné historické skvosty, které toto městečko ukrývá, např. románsko-gotický kostel San Martino,  baziliku Sao Pio či hrad Castello di Grottammare. Po prohlídce městečka bude následovat návštěva výrobny těstovin v CAMPOFILONE.

9. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře, ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 7× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 7× polopenzi (kombinace snídaně+večeře/snídaně+oběd - dle programu), degustace dle programu, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů a obědy, které nejsou zahrnuty v ceně zájezdu cca 70 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (3 490 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 17:00, předpokládaný příjezd do Brna 09:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Recenze

  • Dobrý den, je to už sice pár dnů, kdy jsem se vrátila ze zájezdu Palmová riviera pro gurmány, ale pořád jsem plná zážitků a vzpomínek na tuto dovolenou. Sice až na potřetí se podařilo tento zájezd uskutečnit / covid/ ale jsem moc ráda , že jsem vytrvala a zájezd si napotřetí zaplatila. Program zájezdu byl skvělý, plný koupání, ochutnávek, výletů, pohody a to všechno díky skvělé průvodkyni paní Petry Corsi, která tím, že bydlí přímo v Martinsicuro, kde jsme byli ubytování,zná tento kraj a okolí skvěle a tak jsme se dověděli spoustu informací , které v průvodcích nejsou. Její kamarádský přístup, ochota, dobrá nálada nám pobyt velice zpříjemnil, i když byly nějaké změny v programu. Výborná volba průvodce. K dobré pohodě velkou mírou přispěl i pan řidič Michal, který byl ochotný a příjemný a velmi dobře zvládl funkci řidiče i průvodce. Taky musím vyzvednout ubytování, skvělá volba, čisté pokoje, výborná strava / až moc výborná ! / příjemný personál a výborné umístění blízko moře a skvělá služba - plážový servis v ceně zájezdu.. Moc děkuji vaší CK, se kterou jsem cestovala již po několikáté a vždy jsem byla moc spokojená! Marie Dybová

Informace o letovisku

Kilometry dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře, nesmírné možnosti denních i nočních aktivit pro děti i dospělé, včetně výletů za kulturními a historickými památkami, široký výběr ubytování v hotelích i apartmánech. V naší nabídce najdete jak pobytové autobusové zájezdy do Itálie, tak i ubytování v Itálii pro individuální klienty cestující vlastní dopravou. Mezi nejvyhledávanější oblasti patří Palmová riviera, Gargano, Kalábrie a střediska Lido di Jesolo, Bibione, San Benedetto, Silvi Marina, Vieste a Gallipoli

Rozloha

Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově a na ostrovech ve Středozemním moři (Sicílie, Sardínie, Elba, Capri, Ischia, Egadské a Liparské ostrovy, atd.). Země má rozlohu 301 266 km2. Hlavním a zároveň největším městem je Řím (Roma), ve kterém žije celkem 2 823 873 obyvatel (2006). Administrativně se Itálie dělí na 20 samosprávných krajů (Abruzzo, Basilicata, Calabria, Campania, Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Lombardia, Marche, Molise, Piemonte, Puglia, Sardegna, Sicilia, Toscana, Trentino-Alto Adige, Umbria, Valle d'Aosta, Veneto), které se dále dělí na 94 provincií. Ve Španělsku žije 42 717 064 obyvatel, z toho Španělé (73%), Katalánci (18%), Baskové (2,5%) a další.

Obyvatelstvo

Počet obyvatel země z roku 2006 je 58 133 509 a tvoří ho převážně Italové (95%), za samostatná etnika se považuji Friulové, Aostané, Okcitánci (Provensálci), Ladinové a Sardové, dále tu žijí minority Němců, Slovinců, Řeků, Albánců, Katalánců, Chorvatů aj. Hustota zalidnění je 191 obyv. na km2 Většina obyvatelstva (85%) jsou římští katolíci, velký podíl na tomto čísle má samozřejmě role Vatikánu a osobnost papeže, který je italskému národu vždy bližší než ostatním. Pouze 14% obyvatel je bez vyznání. 

Historie

I přes svou starobylost je moderní politická Itálie pouze 125 let stará. Italská republika (Repubblica Italiana) vznikla oficiálně jako Italské království 17.3.1861. Po pádu Římské říše v roce 476 se poloostrov politicky rozdělil. Ve 14. stol. bylo v Itálii více než 100 států a státečků. Nejvýznamnějšími byly Neapolské království, Benátská republika, Sicilské království, Janovská republika, Florentská republika, Sienská republika, Milánské vévodství a další. Po patnácti stoletích politického chaosu přišel Napoleon, jehož krátké období nadvlády probudilo italský nacionalismus, který vyústil do hnutí „risorgimento“ za sjednocení Itálie. Sjednocování trvalo 50 let a bylo poznamenáno třemi osobnostmi: teoretikem Giuseppem Mazzinim, dobrodruhem Giuseppem Garibaldim a politikem Camillem Cavourem.

Přírodní podmínky

Itálie přímo sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem, Slovinskem, San Marinem a Vatikánem. Mořská hranice tvoří asi 80 % státních hranic. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. Na severu Itálie se tyčí Alpy s masivem Mont Blanc (4 807 m.n.m.) na francouzské hranici a Matterhornem na hranici se Švýcarskem. Nachází se tu mnoho sopečných masivů s aktivními sopkami (Etna 3340 m.n.m., Vesuv 1276 m.n.m., Stromboli 926 m.n.m.).

Italské podnebí je subtropické – středomořské s teplým suchým létem a mírnou deštivou zimou. V Pádské nížině přibývají kontinentální rysy, v Alpách chladné vysokohorské podnebí.

Měna

Od 28.2.2002 je oficiální italskou měnou euro (EUR), které tak vystřídalo italskou liru.

Turistické zajímavosti

Na jihu v Paestu, Selinunte a Agrigentu jsou stejně krásné řecké chrámy jako v Řecku samotném a zavodňovací systém, který před tisíci lety vybudovali Arabové.
Ve střední Itálii je kolébka renesance Florencie, Pisa a sám Řím a kolem nich líbezná krajina Leonarda da Vinciho, Danta Alighieriho a sv. Františka s městečky na vrcholech kopců a terasami, jež jsou plodem staletí lidské práce.
Rozmanitost krajiny a památek vytváří ze severní Itálie jednu z nejpřitažlivějších oblastí země nejen pro výběr dovolené. Severu vevodí pohoří Dolomit táhnoucí se přes Trentino – Alto Adige a Benátsko. V nížině se nachází města Verona, Vicenza a Padova, pyšnící se jedinečnou architekturou. Dominantou je bezpochyby město lagun – Benátky s okolními ostrovy. 

Gastronomie

Italská kuchyně patří celosvětově mezi ty nejoblíbenější. Ceněna je především pro nenáročnost přípravy, pestrost ingrediencí a chutí a především také odpovídá moderním trendům zdravé výživy. Pro mnohé z nás jsou synonymem italské kuchyně špagety, případně pizza.

V Itálii je vyráběno více než 400 druhů těstovin (npř. penne, fusilli, tagliatelle, tortellini či ravioli) a pizza na stovky způsobů, ovšem skutečná italská kuchyně skrývá mnohem více kulinářských tajemství. Italové jsou například vyhlášení mistři co do přípravy ryb a darů moře, ať již jako předkrmů nebo přílohy k hlavnímu jídlu.

Slavné sušené šunky z Parmy zná celý svět. Ze sýrů je třeba připomenout Parmigiano-Reggiano (parmazán), gorgonzolu, mozzarelu, Provolone, Ricottu, Pecorino, nebo krém Mascarpone.
Z lahůdek připomeňme sušená rajčata, lanýže, nakládané artyčoky, houby, olivy, lilky, kapary, ančovičky, uzeniny běžné i ze zvěřiny a množství sušených mas a salámů jako například bresaola, pancetta, coppa a další. Velmi oblíbený je také salám mortadella.

TEST RATING
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personální cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.