Filtr

Anotace

ryzí srdce Evropy - malebná vlámská města a přírodní půvaby, které berou dech

Trasa

BRUGGY - LUTYCH - KARNEVAL V HERVE - WATERLOO - ANTVERPY - HALLERBOS – BRUSEL - MINI EUROPE

Svozové trasy

A, B, D, E, E1

1. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Noční přejezd Německem.

2. den

Po cestě se zastavíme na mystickém místě zvaném Modrý les - HALLERBOS, kde v dubnu rozkvetou tisíce divokých hyacintů, které tu vytvoří hustý koberec z modrých zvonků táhnoucí se, kam jen oko dohlédne. Navštívíme WATERLOO, dějiště slavné bitvy z 18. června 1815, kde Britové za vydatné pomoci Prusů porazili pod vedením vévody z Wellingtonu francouzského císaře Napoleona. Poté až do večerního odjezdu na ubytování budeme poznávat metropoli BRUSEL (UNESCO). Obdivovat zdejší „Evropskou čtvrť“, náměstí Grande-Place s úchvatnými cechovními domy a historickou budovou radnice, čůrajícího chlapečka, úchvatná pitoreskní zákoutí ve čtvrti Marolles, Královský palác a také tzv. Mont des Arts, tedy „Horu umění“ s muzei zásadního významu. Nadto je Brusel rájem pro milovníky nákupů – luxusních butiků a obchodních domů je tu více než dost a nákupy si můžeme užít třeba v Galeriích sv. Huberta. Máme i možnost návštěvy MINI EUROPE – zábavního parku s modely více než 350 evropských památek.

3. den

Po snídani se vydáme do ANTVERP, druhého největšího města Belgie, města slavného malíře Rubense. Spatříme nádherné měšťanské domy osázené sochami, Grote Markt či náměstí s malířovou obří sochou, renesanční radnici i sedmilodní katedrálu. Projdeme si romantická nábřeží, dojdeme k místnímu přístavu a k hradu Steen, který býval dříve pevností. Mimo jiné se zde nachází největší světové centrum pro zpracování diamantů. Odpoledne zavítáme do „Benátek Severu“ - města BRUGGY (UNESCO). Město i dnes stále dýchá romantickou atmosférou belgického středověku. Společně shlédneme ty nejznámější pamětihodnosti města, například Groote Markt s městskou tržnicí, věřící jistě nevynechají návštěvu Kostela svaté krve, ve kterém je uložena schránka, která prý uchovává kapku Kristovy krve. K dalším zajímavostem patří například Kostel Panny Marie, který v sobě ukrývá Michelangelovu "Madonu s dítětem", hojně navštěvovaná je i Prašná brána a sousedící klášterní areál Begijnhof. V podvečerních hodinách si nenecháme ujít plavbu na člunech po husté síti vodních kanálů, která nám město představí i z jiného úhlu pohledu. Poté odejdeme na ubytování.

4. den

Dopoledne si společně prohlédneme LUTYCH, nejdůležitější centrum Valonska. Pro české návštěvníky není bez zajímavosti, že ve škole při katedrále svatého Lamberta studoval v 11. století budoucí kronikář Kosmas. Lutych se pyšní jednou z největších světských budov na světě, unikátním strmým schodištěm na Montagne de Bueren a milovníci detektivek jistě znají z knih místního rodáka George Simenona most Pont des Arches, z nějž se naskýtá nádherný pohled na centrum. Po prohlídce města se místním autobusem přesuneme do města HERVE na 145. ročník velikonočního karnevalu Cavalcade de Herve. Kavalkáda Herve, která se koná na Velikonoční pondělí, je jedinečná v tom, že její desítky barevných plováků jsou taženy místními ardenskými a brabantskými tažnými koňmi. Tato kavalkáda se koná v Herve na Velikonoční pondělí od roku 1876... Tuto jedinečnou akci doprovází všudypřítomní hudebníci a ohňostroje. Ve večerních hodinách se vydáme zpět do ČR.

5. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 2 × ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 80 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Recenze

Ve dnech 15.-18.4.2022 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Belgie. Velice ráda bych tímto poděkovala paní Ing. Michaele Němcové, která nám ještě před samotným nákupem pomohla ochotně vybrat vhodný zájezd, podala vyčerpávající informace, vše zařídila, a po celou dobu nás o všem informovala a byla kdykoliv k dispozici. Celý zájezd byl výborně zorganizován, oceňuji především skladbu navštívených míst, a různorodost zážitků. Průvodce Tomáš Mariánek byl vždy pozitivně naladěný na všechny otázky mile odpovídal, a vždy vyšel vstříc! Poděkování patří i pánům řidičům, kteří nás bezpečně dovezli tam i zpět, a za zmínku určitě stojí i moderní ,čistý a nadstandardně vybavený autobus, díky tomu se dala pohodlně přečkat poměrně dlouhá cesta. S touto cestovní kanceláří jsme jeli na poznávací zájezd poprvé, a byli jsme velmi mile překvapeni. Celému týmu patří obrovské DÍKY, že se nám postarali o nádherné zážitky. Moc děkujeme za krásnou dovolenou, a těšíme se až s CK Travel Club ČSAD Tišnov znovu vyrazíme, Hejlová Kristýna a Bartoň Ondřej.


15. 4. 2023 Dobrý den byli jsme s vaší ck o velikonocich v Belgii. Tímto bych chtěla pochvalit a poděkovat všem zúčastněným za krásnou atmosféru po celý zajezd. Podekovat za bezpečnou a pohodovou jizdu kterou odridili řidiči Lada a Michal a průvodce Tomáš Marianek mladik na svem místě. Jezdíme s Vámi pravidelně několikrát do roka a zůstaneme vám dále věrní a těšíme se na další cesty.Moc děkujeme za zážitky. Manželé Pokorni

17. 4. 2023 Vážení, chceme se s Vámi krátce podělit o velmi pozitivní dojmy z letošního Zájezdu po Velikonoční Belgii. Díky profesionálnímu přístupu a znalostem pana průvodce Tomáše Mariánka byly opět vynikající! Absolvovali jsme už v životě desítky zájezdů ale takových špičkových,odborně připravených a milých průvodců je opravdu málo. Měli jsme s ním i možnost loni navštívit Bretaň s Normandií a před Vánoci i Slovinsko s Rakouskem, dojmy a organizace opět bezvadná! Zájezdy si pro příště budeme vždy vybírat jen ty,kde bude našim průvodcem zase Tomáš, který výlety skvěle vymyslí a připraví. Máme tak možnost vidět v každé navštívené zemi ty nejzajímavější památky,poznat zvyky a obyčeje společně s gastronomií apod. Současně chceme závěrem pochválit i výborné řidiče,kteří na všech třech zájezdech byli těmi správnými profesionály za volantem. Přejeme Vám hodně zdaru a těšíme se na další zájezdy s Vámi. S pozdravem Alexandra a Milan Hajlmanovi z Hranic

26. 04. 2023 Dobrý den přeju. posílám hodnocení velikonočního zájezdu do Belgie. Moc se mi líbil, užili jsme si jej. Průvodce i páni řidiči byli milí a vstřícní. Bohužel, při zpáteční noční cestě u okna na mne foukal studený vzduch a pan řidič odmítl regulaci, že je to problém. Týden jsem ležela nemocná a tím jsem musela změnit svůj program...........Machalíčková Růžena


TEST RATING