Mystická Bosna – za tajemstvím pyramid

od 6 290
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • ubytování na jednom místě

Filtr

Anotace

po stopách magických pyramid, historie a přírodních krás Bosny a Hercegoviny

Trasa

BOSENSKÉ ÚDOLÍ PYRAMID – VISOKO – SARAJEVO - TUNEL SPÁSY – TUMULUS - TRAVNIK - JAJCE

Svozové trasy

A, B, D, E2

1. den

Odjezd z Brna v pozdních odpoledních hodinách.

2. den

Dnešní den začneme prohlídkou hlavního města Bosny a Hercegoviny - SARAJEVA. Nejprve navštívíme TUNEL SPÁSY - památku upomínající na smutné období občanské války. Poté přejedeme do metropole a společně se vydáme za poznáním úchvatných místních památek. Projdeme se po historickém centru, navštívíme nábřeží řeky Miljacky s místem atentátu na rakouského arcivévodu, spatříme budovu radnice, projdeme se po pěší zóně Ferhadija, uvidíme srbský pravoslavný kostel nebo slavný trh Baščaršija, Gazi Husrev-begovu mešitu a mnohé další. Na trhu budeme moci ochutnat místní speciality.Ve večerních hodinách dorazíme na ubytování.

3. den

Po snídani budeme odhalovat tajemství v největším a nejstarším pyramidovém komplexu na světě. Údolí kolem řeky Fojnica dostalo název BOSENSKÉ ÚDOLÍ PYRAMID. Vyskytují se zde fascinující pyramidy, podzemní tunely a mohyly. Nejprve zavítáme do tunelového komplexu Ravne, následně se společně projdeme k pyramidě Slunce, největší pyramidě světa. Pyramida dosahuje výšky 220 m, což podstatně přesahuje výšku 137,5 m dosud nejvyšší známé Cheopsovy pyramidy v Egyptě. Vydáme se také k Pyramidě Měsíce, stupňovité pyramidě, která je vysoká 190 metrů a je druhou největší na světě. Po prohlídce údolí se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani zavítáme do Vratnice, kde spatříme mohylu TUMULUS. Následně se vydáme na cestu do ČR. Cestou na sever se zastavíme ve městě TRAVNIK s řadou významných mešit jako Modrá nebo Sulejmanova. Po cestě se zastavíme v královském městě JAJCE - centrum města leží na více než dvacet metrů vysokém vodopádu Pliva, díky čemuž působí nesmírně romanticky. Poté se vydáme opět na cestu.

5. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 40 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 1 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 17:00, plánovaný příjezd do Brna 06:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Recenze

  • Dobrý den, dnes jsme se vrátili ze zájezdu z Bosny a Hercegoviny. Se zájezdem jsme byli velmi spokojeni , počasí nám přálo.Trochu jsme si protáhly svaly k pyramidám,ale to vše je ku prospěchu. Delegát byl příjemný,vyšel všem vstříc.Byla naprostá pohoda. Stálo nám to za to,abychom tak dlouho čekali na tento zájezd. Protože jsme byli spokojeni,opět si u vás nějaký zájezd objednáme. Janůfková Zdeňka

  • Dobrý den. V neděli v ranních hodinách, jsme se vrátili ze zájezdu z Bosny. Požádám vás, abyste poděkovali za bezpečnou jízdu vašim řidičům. Zvlášť při zpáteční cestě, nám předvedli řidičské umění, ve skalnatém terénu. První den se stala malá chybička, ale nikdo nejsme dokonalí. Děkuji i panu průvodci, který měl vše pečlivě připravené. :-) Zájezd byla příjemná vzpruha do všedních dní :-) Zdraví Jitka Černá

TEST RATING