Adršpašské a Teplické skály

od 4 990
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • atraktivní program

Filtr

Anotace

nejkrásnější skalní města a něco navíc

Trasa

HRONOV - MLÝN DŘEVÍČEK - ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY - POLICE NAD METUJÍ - LÁZNĚ KUDOWA-ZDROJ - NÁCHOD - BROUMOVSKÉ STĚNY - BROUMOV - TEPLICKÉ SKÁLY - TŘEBECHOVICE POD OREBEM - JAROMĚŘ

Svozové trasy

BRNO

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Před polednem přijedeme do HRONOVA, města spojeného se životem a tvorbou Aloise Jiráska. Projdeme se centrem města na hlavní náměstí s Jiráskovým divadlem a dále k Jiráskovu rodnému domu. Po poledni se přesuneme do malé obce Stárkov, zhlédneme MLÝN DŘEVÍČEK s ukázkami mlynářského řemesla i spuštěním mlýnského kola. Odpoledne navštívíme ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY a čeká nás turistický okruh po nejznámějších skalních útvarech - nenáročná trasa na cca 3 hod. K večeru odjedeme na ubytování.

2. den

Po snídani zavítáme do městečka POLICE NAD METUJÍ, kde navštívíme muzeum stavebnice MerkurPoté odjedeme do Teplic nad Metují a projdeme se areálem TEPLICKÝCH SKAL, jedním z nejkrásnějších skalních útvarů v republice. Odpoledne navštívíme NÁCHOD. Nejdříve se budeme věnovat prohlídce náchodského zámku, odkud sestoupíme přímo na trhovské náměstí s kostelem sv. Vavřince, pranýřem, kašnou i historickými budovami. K večeru nás čeká prohlídka pivovaru PrimátorVečer se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do BROUMOVSKÝCH STĚN. Projdeme se po hřebeni Broumovských skal bohatém na zajímavé skalní útvary až k jednomu z nejkrásnějších panoramat, které se otvírá z tzv. Skalního divadla (cca 1 hod). Okolo poledne odjedeme do BROUMOVA, kde navštívíme rozsáhlý areál Broumovského kláštera. Zde můžeme spatřit i jedinou kopii Turínského plátna ve střední Evropě. Odpoledne přejedeme k obci Slavný, odkud opět následuje krátká procházka k hřebeni Broumovských stěn k unikátním skalním útvarům ve tvaru hřibů. K večeru přijedeme na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme do polského lázeňského městečka KUDOWA-ZDROJ, projdeme se lázeňským parkem s množstvím zeleně, květinové výzdoby i zajímavými lázeňskými stavbami. Budeme mít možnost ochutnávky zdejšího pramene. Po poledni zavítáme do pevnosti Josefov v JAROMĚŘI. Poslední zastávkou bude v TŘEBECHOVICKÝCH POD OREBEM slavné Muzeum betlémů. Večer návrat zpět do Brna.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 800 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 500 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 19:00-20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING