Filtr

Anotace

až na bájnou horu Radhošť

Trasa

VIZOVICE - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - KOPŘIVNICE - HUKVALDY - BÍLÁ HORA - PUSTEVNY - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naše cesta povede do brány Valašska - obce VIZOVICE, kde nás čeká exkurze ve vyhlášené likérce Rudolfa Jelínka (prohlídka firmy, archív, stáčírna + ochutnávka 3 vzorků). Vizovice to ale není jen slavná pálenka, budeme zde moci navštívit také barokní zámek s krásnou francouzskou zahradou a muzeum, které mapuje více než 400 let dlouhou historii pálení slivovice ve Vizovicích. Poté zavítáme do VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ (městu se přezdívá též Valašské Athény), do centra kultury Valašska. Čeká nás řada nevšesních zážitků - společně navštívíme Muzeum řeznictví s expozicí vývoje řeznického řemesla, fochutnáme uzené speciality MP Krásno a k tomu originální pivo Řevnický lev. Neopomeneme ani zavítat do Cyrilova pekařství – rodinné firmy, která je známá svými věhlasnými frgály. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

2. den

Po snídani se vydáme do KOPŘIVNICE proslulé automobilovým průmyslem a značkou Tatra. Technické muzeum této značky také budeme moci navštívit. Následně přejedeme k největší hradní zřícenině na Moravě - hradu HUKVALDY. Na BÍLÉ HOŘE nalezneme populární rozhlednu, inspirovanou tvarem struktury DNA. Opoledne nás čekají PUSTEVNY - výjezd lanovkou na nejatraktivnější místo Beskyd a také lehká turistika k soše boha Radegasta. Areál Pusteven je Národní kulturní památkou, jde o nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd. Tím prvním, co nás při příjezdu na Pustevny okouzlí, je kromě výhledu do údolí od horní stanice lanovky půvab dřevěných staveb architekta Dušana Jurkoviče. Další atraktivní zastávkou je altánek Cyrilka tyčící se nad Pustevnami s hezkou vyhlídkou. Po pár stovkách metrů se mezi stromy náhle vynoří socha boha Radegasta, jeden ze symbolů regionu. Socha upomíná pradávnou historii Radhoště, na jehož vrcholu prý stávala modla Radegasta, pohanského boha slunce, hojnosti a úrody, která dokonce i mluvila a věštila. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

3. den

V ranních hodinách se společně vydáme na kozí farmu Zerlina, kde budeme svědky dojení, vyhánění na pastvu a samozřejmě také ochutnáme produkty z kozího mléka. Po tomto zážitku zavítáme do ROŽNOVA POD RADHOŠTĚM. Městečko v údolí Rožnovské Bečvy na úpatí památné hory Radhošť se může pochlubit něčím, co jinde nenajdeme: domy vonící dřevem letitých jedlí, které kdysi obklopovaly rožnovské náměstí, se přesunuly o jen pár set metrů dál. Říká se jim Dřevěné městečko a představují srdce známého skanzenu, který navštívíme. Zavítáme také do Rožnovského pivovaru, který je nejúspěšnějším domácím pivovarem v Česku a do Málkovy čokoládovny. Po individuálním volnu a možnosti oběda se vydáme zpět domů, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů, lanovku – doporučená částka cca 700 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 790 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

TEST RATING