Beskydy aneb jak chutná Valašsko

od 6 111
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze

Filtr

Trasa

LUHAČOVICE – VÍZOVICE – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – PUSTEVNY – RADHOŠŤ – KOPŘIVNICE – ŠTRAMBERK – NOŠOVICE – SOLÁŇ - VELKÉ KARLOVICE - JAVORNÍKY

Svozové trasy

A, Vyškov, Kroměříž, Zlín

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách do největších moravských lázní v krásném prostředí Vizovických kopců. První zastávka bude ve VIZOVICÍCH, návštěva destilérky R. Jelínek s proslulou výrobou slivovice a ovocných likérů, degustace. Krátce se zastavíme v centru Vizovic a u zámku. Poté přejedeme do LUHAČOVIC, čeká nás procházka po lázeňské kolonádě s ochutnávkou ozdravných pramenů – Vincentka, Aloiska a Ottovka. Budeme moci obdivovat krásné stavby architekta Jurkoviče i posedět v příjemných kavárnách. K večeru odjedeme na ubytování do Moravsko-slezských Beskyd.

2. den

Dopoledne strávíme v ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM. Městečko v údolí Rožnovské Bečvy na úpatí památné hory Radhošť se může pochlubit něčím, co jinde nenajdeme: domy vonící dřevem letitých jedlí, které kdysi obklopovaly rožnovské náměstí, se přesunuly o jen pár set metrů dál. Říká se jim Dřevěné městečko a představují srdce známého skanzenu, který navštívíme. Odpoledne vyjedeme autobusem na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd na PUSTEVNY, kde najdeme příjemná posezení v nádherných dřevěnicích navrhovaných Jurkovičem i krásné výhledy. Poté se vydáme na pěší procházku po hřebeni až na vrchol RADHOŠŤ a zpět (cca 7 km). Cestou budeme moci obdivovat nejen krásnou přírodu, ale i sochu boha Radegasta nebo dřevěnou kapli a sochy sv. cyrila a Metoděje na samotném vrcholu. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování. 

3. den

Po snídani se vydáme do KOPŘIVNICE, kde navštívíme Technické muzeam Tatra s modely od prvních vozidel ještě z období rakousko-habsburské monarchie až po nejmodernější limuzíny z 90. let minulého století. Pokračovat budeme do ŠTRAMBERKA, nazývaného pro svou malebnost „Moravským betlémem“. Projdeme se městem s řadou zajímavých staveb, roubených domů, hradem a věží Trúba, odkud se otevírají nádherné vyhlídky do okolí. Odpoledne přejedeme do NOŠOVIC a navštívíme další ze symbolů Beskyd, pivovar RADEGAST. Zde se seznámíme s historií pivovaru, varním procesem a navštívíme i degustační věž nad pivovarem, z níž se nabízí krásný výhled na panorama Beskyd v čele s Lysou horou. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování. 

4. den

Po snídani vyjedeme na vrchol SOLÁŇ a čeká nás krátká procházka uměleckou galerií v otevřené přírodě s mnoha dřevěnými sochami s beskydskou tématikou. Poté odjedeme do VELKÝCH KARLOVIC, kde budeme moci navštívit některé původní dřevěné stavby, které se zde zachovaly, a to především dřevěný kostel postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793 nebo kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum, které přibližuje návštěvníkům obraz života lidí v této části Valašska. Poté se dostaneme na hřeben JAVORNÍKŮ a pěší procházkou přejdeme po hřebeni z osady Kasárna až k hotelu Portáš. Během cesty budeme moci pozorovat nesčetné řady horských hřebenů na moravské i slovenské straně. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu zpět, příjezd do Brna ve večerních hodinách. 

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 800 Kč, pobytové taxy.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (1 790 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

TEST RATING