Českosaské Švýcarsko s výletem do Drážďan

od 4 790
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • trvale oblíbený zájezd

Filtr

Anotace

pískovcové skály, dechberoucí vyhlídky a Florencie na Labi

Trasa

NOVÝ BOR – PANSKÁ SKÁLA – JETŘICHOVICE – MEZNÁ – HŘENSKO – PRAVČICKÁ BRÁNA – KÖNIGSTEIN – DRÁŽĎANY - DĚČÍN - LABSKÉ PÍSKOVCE - BAD SCHANDAU

Svozové trasy

BRNO

1. den

V ranních hodinách odjezd z Brna. Okolo poledne se zastavíme v NOVÉM BORU a navštívíme sklárny nebo sklářské muzeum. Poté odjedeme do Kamenického Šenova se známými čedičovými varhany na PÁNSKÉ SKÁLE. Dále přejedeme do oblasti Českého Švýcarska a ubytujeme se v JETŘICHOVICÍCH, jedné z nejpůvabnějších vesniček s mnoha typickými roubenými a hrázděnými domy. Čeká nás procházka oblastí Jetřichovských skal.

2. den

Po snídani odjedeme na Mezní louku a pěší procházkou dojdeme do vesničky MEZNÁ s nádhernými ukázkami typických lidových staveb Českého Švýcarska. Sejdeme do soutěsky říčky Kamenice a projdeme si část Tiché soutěsky. Cestu si zpestříme plavbou na lodičkách a pak opět pěšky dojdeme do vstupní brány Českého Švýcarska, do HŘENSKA. Budeme mít individuální volno na oběd. Po poledni přejedeme ke Třem pramenům a podnikneme pěší výstup k PRAVČICKÉ BRÁNĚ. Poté budeme pokračovat v pěší procházce a po 6 km chůze lesem a okolo skalních masívů se opět vrátíme na Mezní Louku. Odjedeme na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme do lázní BAD SCHANDAU, dále budeme pokračovat ke skalní pevnosti KÖNIGSTEIN. Výtahem nebo i pěšky se přesuneme na plošinu mohutné stolové hory, na níž byl vystaven jeden z nejlépe chráněných hradů. Odpoledne navštívíme DRÁŽĎANY – projdeme se po „Balkonu Evropy“, který nám poskytne nezapomenutelné pohledy na Labe s parníkovou flotilou kotvící hned pod terasou i na monumentální stavby Albertina, umělecké akademie a další. Vrcholem naší procházky bude komplex Zwinger. Budeme mít individuální volno, večer se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme do DĚČÍNA a projdeme se městem až k zámku na skalním ostrohu nad řekou Labe. Poté přejedeme do Hřenska na vyhlídkovou plavbu lodí po Labi (dle jízdního řádu plavební společnosti a vodního stavu). Odpoledne odjedeme z Hřenska, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3× ubytování v hotelu, 3× snídani, výlet do Drážďan, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vyhlídkové plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 500 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 200 Kč, 3x večeře - 360 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING