Filtr

Anotace

okouzlení rozmanitostí přírodních krás

Trasa

JIČÍN – PRACHOVSKÉ SKÁLY – HRUBÁ SKÁLA - TROSKY – KOST – DĚTENICE - KUKS – RATIBOŘICE – BABIČČINO ÚDOLÍ

Svozové trasy

BRNO

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách do starobylého JIČÍNA, Rumcajsova města, které je branou do Českého ráje a Prachovských skal. Projdeme centrem města s Valdštejnským zámkem a historickým náměstím s řadou barokních domů. Nenecháme si ujít výstup na známou věž nad Valdickou bránou. Procházkou se pak vydáme k reprezentativní Valdštejnské lodžii s barokním letohrádkem Albrechta z Valdštejna a parkem s ojedinělými dřevinami. Odpoledne navštívíme erozí vytvořené skalní město PRACHOVSKÝCH SKAL. 2,5 hodinovou procházkou se vydáme k 7 vyhlídkám, pro fyzicky méně zdatné turisty je možné absolvovat malý okruh, který trvá jen ¾ hodiny a zahrnuje dvě nejznámější vyhlídky. K večeru odjedeme na ubytování.

2. den

Tento den budeme věnovat Českému ráji, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí ČR. Po snídani se vydáme k zámku HRUBÁ SKÁLA, kde se nám otevřou nádherné vyhlídky na celý Český ráj i jeho dominantu hrad TROSKY. Hradu dominují dvě věže Panna a Baba, na obě věže vystoupíme. Po prohlídce hradu odjedeme k hradu KOST, jednomu z nejzachovalejších gotických hradů. Odpoledne navštívíme Zámecký areál DĚTENICE s možností prohlídky barokního zámku, ale především návštěvy zámeckého pivovaru s prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, ledárny i historických sklepů. Budeme mít možnost posezení ve Středověké krčmě. Večer se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do KUKS s kdysi rozsáhlým komplexem lázní, zámku a dalších staveb, z nichž je dnes asi nejzajímavější barokní špitál milosrdných bratří s kostelem Nejsvětější Trojice a unikátní barokní lékárnou. Při prohlídce areálu špitálu můžeme navštívit i lapidárium s ojedinělou sbírkou soch symbolizujících alegorie lidských ctností a neřestí od Matyáše Brauna. Po prohlídce přejedeme k zámku do RATIBOŘIC a navštívíme i BABIČČINO ÚDOLÍ. Vydáme se procházkou kolem Ludvova mlýna k pomníku Babičky s vnoučaty, k Bělidlu i k Viktorčinu splavu na řece Úpě. Odpoledne odjezd z Ratibořic, večer příjezd do Brna.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 2x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 350 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 800 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%, 3.osoba na přistýlce - 400 Kč.

TEST RATING