Filtr

Anotace

malebná krajina, dosud živé lidové obyčeje a slavná historie

Trasa

HORŠOVSKÝ TÝN - KLENČÍ POD ČERCHOVEM - PIVOŇ - ÚJEZD U DOMAŽLIC - TRHANOV - ČERCHOV - PEC POD ČERCHOVEM - BABYLON - DOMAŽLICE - ŠVIHOV 

Svozové trasy

BRNO

1. den

Ráno odjezd z Brna. Po poledni přijedeme do HORŠOVSKÉHO TÝNA, jehož dominantou je původně gotický hrad, přestavěný na renesanční zámek. Čeká nás procházka historickým městským jádrem, které je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Po prohlídce odjedeme do jedné z původních chodských obcí KLENČÍ POD ČERCHOVEM. Zastavíme se u barokního kostela sv. Martina, v jehož šlechtické hrobce je pochován Lomikar. K večeru odjedeme do nádherné oblasti pohraničního Českého lesa na ubytování.

2. den

Dnešní den věnujeme seznámení se životem proslulých Chodů, kteří pečlivě vykonávali strážní službu na hranicích. Po zastávce u pomníku J.Š.Baara, přejedeme do Capartic, abychom se vydali na pěší procházku po pohraniční Baarově cestě do Vranova. Odtud přejedeme do PIVONĚ a dále do rodiště nejznámějšího z Chodů, Jana Sladkého Koziny, do ÚJEZDU U DOMAŽLIC. Vesnice je vyhledávaná pro své zajímavé stavby lidové architektury. Po prohlídce vesnice se vydáme na blízkou památnou horu Hrádek, na níž je dnes socha slavného rodáka. Z Újezda budeme pokračovat přes obec TRHANOV s bývalým zámkem (dnes bohužel zavřený). Večer se vrátíme na ubytování.

3. den

Ráno odjedeme k nejvyššímu vrcholu Českého lesa, ČERCHOVU (1 042 m n.m.). Vystoupáme na Kurzovu rozhlednu s krásnými výhledy a po krátkém občerstvení budeme sestupovat do Pece pod Čerchovem. Zde navštívíme unikátní Dřevorubecké muzeum. Z PECE POD ČERCHOVEM budeme pokračovat pěšky do vesnice BABYLON s pěkným rybníkem a koupalištěm, abychom se osvěžili po dnešní túře. Vrátíme se na ubytování.

4. den

Ráno odjedeme do DOMAŽLIC, hlavního centra Chodska s množstvím cenných památek. Projdeme se městskou památkovou rezervací, přes náměstí s nakloněnou šikmou věží gotického kostela. Odpoledne přejedeme do Švihova k návštěvě vodního hradu ŠVIHOV, nejzachovalejšího a největšího vodního hradu v Čechách s unikátním systémem vodních příkopů. Po prohlídce odjedeme do Brna, návrat ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim.autobusem, 3x ubytování v hotelu, 3x snídaně, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 200 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING