Jeseníky - horský ráj

od 6 111
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • unikátní zážitek - Stezka v oblacích

Filtr

Anotace

podmanivou přírodu s čistým vzduchem horských luk za kulturní i historickou pestrostí

Trasa

DOLNÍ MORAVA - STEZKA V OBLACÍCH - PRADĚD - KARLOVA STUDÁNKA - RAMZOVÁ - ŠERÁK - ČERVENOHORSKÉ SEDLO - DLOUHÉ STRÁNĚ - REJVÍZ

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naše první cesta povede na DOLNÍ MORAVU. Vyjedeme lanovkou pod Kralickým Sněžníkem ve výšce 1 116 m n.m. až na hřeben Slamníku a budeme pokračovat na unikátní STEZKU V OBLACÍCH, která se vypíná 55 m nad okolním svažitým terénem a dominuje právě hřebenu Slamníku. Svým tvarem má stavba připomínat let nočního motýla. Čekají nás pozoruhodné výhledy na Jeseníky, Kralický Sněžník, Krkonoše a do Polska. Tato unikátní stavba však nabízí nejen nádherné výhledy, své návštěvníky zároveň vzdělává a baví. Budeme také moci navštívit světový unikát SKY BRIDGE 721. Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.

2. den

Po snídani zavítáme do horského střediska RAMZOVÁ a podnikneme turistický výlet na ŠERÁK a ČERVENOHORSKÉ SEDLO. Začneme v Ramzové, odkud se sedačkovou lanovkou přepravíme na Šerák, poté nás čeká pěší túra přes Keprník, Vozku, Na Příčné až k sestupu do Červenohorského sedla, slavného lyžařského střediska (cca 13 km). Pro ty, kteří nechtějí turistický výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit volný čas v Červenohorském sedle. V samotném Červenohorském sedle se nachází komplex horských hotelů a chat. Mimo to zde vznikl památník obětem hor. Jedná se o dřevěnou kapličku, v které jsou umístěny kamenné epitafy se jmény těch, kteří v Jeseníkách tragicky zahynuli. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.

3. den

Dnes nás čeká výlet na nejvyšší horu Moravy a zároveň nejvyšší vrchol Hrubého a Nízkého Jeseníku - PRADĚD (1 492 m). Podnikeme pěší túru, trasa nás povede z Ovčárny na Praděd, dále k chatě Barborka a poté sestoupíme do KARLOVY STUDÁNKY, půvabného lázeňského města (cca 10 km). Na vrcholku Pradědu stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Z vyhlídky ve výšce 80 m je za dobrého počasí krásný rozhled nad Lysou horu, Sněžku a Radhošť. Při velmi dobré viditelnosti je možné zhlédnout Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku a Nízké Alpy v Rakousku. Pro ty, kteří se nechtějí zúčastnit výletu na Praděd, je možnost strávit dnešek v Karlově Studánce. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani zavítáme na prohlídku unikátního vodního díla - elektrárny DLOUHÉ STRÁNĚ. Jde o třetí největší přečerpávací vodní elektrárnu na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek. Poté přejedeme do REJVÍZU, horské obec s přírodní rezervací, kde roste rašelinní vegetace a podnikneme naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku. Rejvíz je označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách, jako perla Jeseníků. Odpoledne se vydáme na cestu zpět, příjez do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 3× ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 1 000 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 1 790 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

TEST RATING