Jižní Čechy - turistická perla republiky

od 4 790
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • trvale oblíbený zájezd

Filtr

Anotace

pohádkové hrady a zámky a tajuplná podzemí

Trasa

TŘEBOŇ – ČESKÉ BUDĚJOVICE – HOLAŠOVICE - LANDŠTEJN - JINDŘICHŮV HRADEC – ČERVENÁ LHOTA – ROŽMBERK – ČESKÝ KRUMLOV - VYŠŠÍ BROD – TÁBOR – ORLÍK - ZVÍKOV

Svozové trasy

BRNO

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách do TŘEBONĚ. Projdeme se centrem města kolem rybníka Svět k Schwarzenberské knížecí hrobce. Odpoledne navštívíme ČESKÉ BUDĚJOVICE, čeká nás prohlídka historického náměstí a vyhlídka z Černé věže. Přejedeme do malebné vesničky HOLAŠOVICE (UNESCO). Večer přijedeme na ubytování.

2. den

Po snídani projedeme kouzelným krajem České Kanady na mohutnou zříceninu hradu LANDŠTEJN. Čeká nás prohlídka románského jádra hradu nebo procházky kouzelným okolím. Poté se vrátíme do JINDŘICHOVA HRADCE k prohlídce města. Odpoledne přejedeme na romantický zámek na jezeře ČERVENÁ LHOTA. Vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do VYŠŠÍHO BRODU, k Vyšebrodskému klášteru. Poté se vydáme údolím řeky Vltavy do malebné vesničky ROŽMBERK. Čeká nás procházka k hornímu hradu s nádhernými vyhlídkami na řeku Vltavu. Pokračovat budeme do ČESKÉHO KRUMLOVA (UNESCO), kterému dominuje rozsáhlý hradní komplex. Projdeme se městem a volný čas využijeme např. k návštěvě některého z mnoha muzeí. Prohlídku města zakončíme návštěvou zámeckého areálu. Večer se vrátíme na ubytování.

4. den

Ráno se vydáme do města TÁBOR. Zamíříme na centrální náměstí s radnicí, v níž je možno navštívit Husitské muzeum nebo se vydat do středověkého podzemí. Vystoupíme na jedinou dochovanou věž původního hradu Kotnov a dojdeme k poutnímu baroknímu chrámu Klokoty. Odpoledne navštívíme zámek ORLÍK. Budeme mít možnost projížďky po Vltavě anebo přejedeme autobusem až k hradu ZVÍKOV, kde nás čeká prohlídka. Příjezd do Brna ve večerních hodinách. 

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka 800 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 200 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING