Krásná zákoutí Šumavy

od 4 490
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • polopenze v ceně
  • garance realizace

Filtr

Anotace

putování největším národním parkem - nejen po stopách policie Modrava

Trasa

TÁBOR – RÁBÍ – MODRAVA - NP ŠUMAVA - TŘÍJEZERNÍ SLAŤ – ANTÝGL - TURNEROVA CHATA - PRÁŠILSKÉ JEZERO - POLEDNÍK – PUSTÝ HRÁDEK - KAŠPERSKÉ HORY - KAŠPERK

Svozové trasy

A

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naší první zastávkou bude klenot jižních Čech - starobylé město TÁBOR. Po prohlídce města spojeného s dějinami husictví zamíříme na cestu do RÁBÍ, na největší hradní zříceninu v Čechách. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

2. den

Po snídani odjedeme na MODRAVU, podél Roklanského potoka se vydáme k TŘÍJEZERNÍ SLATI a budeme mít možnost kratší a delší trasy NP ŠUMAVA (UNESCO). Následně přejedeme do ANTÝGLU. Čeká nás pěší turistika národním parkem, která vede nádherným kaňonem řeky Vydry. Podél řeky se dostaneme k TURNEROVĚ CHATĚ, zasazené v nejdramatičtější části údolí. Přes Čeňkovu pilu se dostaneme až k soutoku řeky Vydry a Křemelné, tedy na počátek zlatonosné řeky Otavy. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani podnikneme výlet k PRÁŠILSKÉMU JEZERU a hoře POLEDNÍK. Kratší trasa nás povede k Prášilskému jezeru, které je jedním z pěti českých šumavských ledovcových jezer. Následně nás čeká výšlap až na vrchol Poledníku, odkud je prý nejkrásnější šumavský rozhled. Za příznivého počasí spatříme jak českou, tak i německou část Šumavy. Poté se budeme moci ve výběhu u Prášilského potoka pozdravit s pravými americkými bizony! Vrátíme se na ubytování.

4. den

V ranních hodinách odjedeme do KAŠPERSKÝCH HOR. Po cestě se zastavíme na zřícenině PUSTÝ HRÁDEK, ze které je pěkný výhled na okolní krajinu. Na náměstí v Kašperských Horách s radnicí a kostelem sv. Markéty uvidíme seriálovou policejní stanici a kašperskou radnici. Po prohlídce města zamíříme na hrad KAŠPERK. Se svou nadmořskou výškou 886 m představuje nejvýše položený královský hrad v Čechách. V pozdních odpoledních hodinách se vydáme na cestu, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 190 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

cena zájezdu dítě do 12 let - 3 790 Kč.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING