Filtr

Anotace

skalnaté hřebeny, malebná údolí a řady skvělých vyhlídek

Trasa

HARRACHOV - JÁNSKÉ LÁZNĚ - ČERNÁ HORA - SNĚŽKA - PEC POD SNĚŽKOU - ŠPINDLERŮV MLÝN - VRCHLABÍ - VRBATOVA, LABSKÁ, POMEZNÍ BOUDA

Svozové trasy

BRNO

1. den

Ráno odjezd z Brna do západních Krkonoš, kde si prohlédneme HARRACHOV. Navštívíme Harrachovskou sklárnu a po krátké procházce městem proslaveným skokanskými můstky si vyjdeme k Mumlavským vodopádům. Po příjemné odpolední procházce přejedeme na ubytování do JÁNSKÝCH LÁZNÍ.

2. den

Po snídani se vydáme na celodenní výlet po hřebeni KRKONOŠ. Z Jánských Lázní vyjedeme moderní kabinovou lanovkou na ČERNOU HORU. Nedaleko vrcholu je možno spatřit Černohorské rašeliniště. Dále budeme pokračovat hřebenovkou. Čekají nás výhledy na majestátní Sněžku, jejíž velikost zvýrazňuje strmý Obří důl. Projdeme kolem nejznámějších staveb této oblasti - Kolínské boudy, Pražské boudy, Výrovky a Luční boudy. Cílem naší cesty bude výstup až na nejvyšší vrchol Krkonoš a ČR, SNĚŽKU. Budeme si moci sjet lanovkou do PECE POD SNĚŽKOU. Se zájemci o delší túru budeme pokračovat dále na Růžohorky a do Pece pod Sněžkou. Vrátíme se na ubytování.

3. den

Po snídani přejedeme na Horní Mísečky a místní dopravou vyjedeme k VRBATOVĚ BOUDĚ. Vydáme příjemnou hřebenovou cestou kolem mohyly Václava Vrbaty k prameni řeky Labe. Dále přejdeme k blízké LABSKÉ BOUDĚ. Po krátké zastávce na občerstvení budeme pokračovat kolem Pančavských vodopádů zpět k Vrbatově boudě. Místní dopravou se vrátíme na Horní Mísečky a odjedeme do VRCHLABÍ, kde navštívíme muzeum Krkonošska v augustiniánském klášteře. Zastavíme se také u čtyř štítových domů. Odpoledne navštívíme ŠPINDLERŮV MLÝN - největší lyžařské středisko v ČR. Poté se autobusem vrátíme do Jánských Lázní. V případě časových možností navštívíme cestou rodinný pivovar Krkonošský medvěd ve Vrchlabí. Vrátíme se na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme na POMEZNÍ BOUDY nacházející se ve výšce 1 050 m n.m. na hranici s Polskem. Odtud podnikneme poslední procházku na rozloučenou s Krkonošemi. Příjemnou a pohodlnou cestou dojdeme kolem kostelíka až na Spálený Mlýn, kde už na nás bude čekat autobus. Návrat do Brna ve večerních hodinách. 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování v penzionu v Jánských Lázních ve 2lůžkových pokojích, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 400 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 200 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING