Filtr

Anotace

historicky vyjímečná krajina na hranicích Saska a ČR

Trasa

TEPLICE - HORNÍ BLATNÁ - BOŽÍ DAR - ABERTAMY - JÁCHYMOV - KLÍNOVEC - ANNABERG-BUCHHOLZ - SEIFFEN - FICHTELBERG - DUCHCOV - CÍNOVEC

Svozové trasy

BRNO

1. den

Ráno odjedeme z Brna do TEPLIC, nejstarších lázní v Česku a jedněch z nejstarších v Evropě, přezdívanými „malá Paříž“ . Projdeme se lázeňskými zahradami s kašnami a Zámeckým náměstím s morovým sloupem od Matyáše Bernarda Brauna a zatavíme u radonového pramene Pravřídlo. Poté přejedeme do Hornické krajiny HORNÍ BLATNÁ (UNESCO). Naučnou stezkou Vlčí jámy, se vydáme po stopách horníků, kteří zde dobývali cín. K večeru přejedeme na ubytování do BOŽÍ DAR.

2. den

Po snídani odjedeme do Hornické krajiny ABERTAMY (UNESCO), kde se seznámíme s historií těžby stříbra a cínu, zastavíme se v části zvané Hřebečná s nejslavnějším krušnohorským cínovým dolem Mauritius, kde budeme mít možnost navštívit prohlídkovou štolu Kryštof. Dalším naším cílem bude JÁCHYMOV (UNESCO) s Muzeem Královská mincovna, Radonovou naučnou stezkou s unikátními radonovými lázněmi a připomínkou těžby uranu. Po prohlídce přejedeme k lanovce, která nás vyveze na nevyšší vrchol Krušných hor - KLÍNOVEC. Pěšky sejdeme na Boží Dar. Vrátíme se na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do historického hornického okresního města ANNABERG-BUCHHOLZ (UNESCO). Procházkou tímto historickým městem dojdeme ke Chrámu svaté Anny, jednomu z nejvýznamnějších pozdně gotických halových kostelů v Německu. Navštívíme Manufaktur Träume - mimořádné zážitkové muzeum lidového umění Krušných hor. Poté přejedeme do městečka SEIFFEN, centra výroby dřevěných hraček, ozdob, pyramid a jiných dřevěných výrobků s ukázkovými dílnami a také se skanzenem.Cestou zpět vyjedeme na horu Fichtelberg - nejvyšší horu Saska. Odtud se vydáme procházkou na Boží Dar a poté se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme na zámek DUCHOV, kde trávil část života slavný svůdník, dobrodruh a světoběžník Giacomo Casanova. Po prohlídce se vydáme do horského městečka CÍNOVEC, kde navštívíme přírodní památku Cínovecká rašeliniště. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenze, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 600 Kč a 20 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 200 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%, 3. osoba na přistýlce -600 Kč.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING