Malebný kraj Slovácko

od 2 490
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně
Novinka

Proč vybrat tento produkt

  • plavba po Baťově kanále
  • zážitková exkurze v Bylinkovém ráji Sonnentor
  • ochutnávka vína

Filtr

Anotace

oblast vinohradů a starodávných poutních míst je jedinečná svým folklorem

Trasa

STRÁŽNICE - BAŤŮV KANÁL - BZENEC - PETROV - PLŽE - MILOTICE - ČEJKOVICE - BYLINKOVÝ RÁJ SONNENTOR - STEZKA MEZI VINOHRADY

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve navštívíme skanzen ve STRÁŽNICI - muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, který je ukázkou lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka. Skanzen je proto rozčleněn do areálů představujících tyto regiony.Zahrnuje více jak 60 obytných a hospodářských stavení z celého Slovácka. Seznámíme se s původními stavebními postupy, lidovými řemesly, ale i s historií a vývojem vinohradnictví. Poté nás čeká plavba výletní lodí po části BAŤOVA KANÁLU, který byl v délce 52 km dokončen v roce 1938. Baťův kanál nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat kraj kolem řeky Moravy Zavítáme také do BZENCE, milovníci vína znají Bzenec jako město, kde v roce 1875 vinaři jako první v českých zemích a čtvrtí na světě zahájili výrobu šumivých vín klasickou metodou kvašením v lahvích. Vinařství je tu všudypřítomné; v městském znaku, památkách, historii i současnosti, při podnikání i při rozmanitých akcích. Co by kamenem dohodil od Bzence stojí malebná vesnička PETROV se souborem chráněných vinných sklepů PLŽE. Zahloubené, vápnem bílené sklípky tu postupně vznikaly už od 15. století, a patří tak mezi nejstarší památky lidové architektury u nás. Až tudy budeme procházet, všimneme si, že některé sklípky mají na spodní straně pruh modrý, zatímco jiné modro-červený. Červená barva tady podle tradice dává najevo, že majitelé mohou nabídnout nejen dobré víno, ale i děvče na vdávání. Večer budeme mít možnost posezení v některém z vinných sklípků a čeká nás také ochutnávka místních skvělých odrůd.

2. den

Po snídani navštívíme státní zámek MILOTICE, nazývaný perla jihovýchodní Moravy. Jde o unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu posledního majitele rodu Seilern-Aspang a jeho rodiny. Následně přejedeme do ČEJKOVIC, kde nás čeká zážitková exkurze do BYLINKOVÉHO RÁJE SONNENTOR. Podnikneme exkurzi v moderním závodě na zpracování čajů a koření. Ve vegetačním období budeme moci obdivovat rozmanitost bylinkové zahrady sv. Hildegardy a vyzkoušet si tak své znalosti základních bylinek, které znaly již naše babičky. Certifikovaná přírodní zahrada je založena na respektu k přírodě a nabízí životní prostor živočichům a rostlinám. Také se ůžeme pokochat krásným výhledem na místní krajinu plnou vinohradů z Vyhlídky na výsluní. A výhodně zakoupit některé z nabídky čajů. Poté nás nemine výstup na tzv. STEZKU MEZI VINOHRADY, neobvykle pojatou, 65 m vysokou ocelovou rozhlednu ve tvaru spirály s krásným výhledem. V pozdních odpoledních hodinách se vydáme na cestu zpět, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 1× ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1 x snídani, degustaci místních vín, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 500 Kč.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 590 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

TEST RATING