Filtr

Anotace

kraj plný českých nej s příchutí chmele

Trasa

PLZEŇ - VELHARTICE - ANNÍN - HORSKÁ KVILDA - SRNÍ - KLADRUBY - NORIMBERK - NEPOMUK - TOČNÍK

Svozové trasy

BRNO

1. den

Ráno odjedeme z Brna a kolem poledne přijedeme do PLZNĚ. Nejprve se zastavíme na nám. Republiky s renesanční radnicí, Mariánským sloupem a gotickou katedrálou sv. Bartoloměje. Poté dojdeme k Velké Synagoze, která je druhou největší synagogou v Evropě. Po její prohlídce se vydáme do pivovaru Pilsner Urquell k návštěvě míst, kde se zrodilo proslulé pivo (degustace). Exkurzi završíme posezením v pivovarské restauraci Na Spilce. Odjedeme na ubytování.

2. den

Po snídani se vydáme do VELHARTIC, kde navštívíme hrad a zámek pánů z Velhartic. Po jeho prohlídce se autobusem přesuneme do šumavského ANNÍNA, kde si prohlédneme původní sklářskou huť s muzeem. Poté přejedeme na HORSKOU KVILDU, nejchladnější místo naší země, kde se vydáme podél Hamerského potoka k říčce Vydře na jejímž břehu se rozprostírá bývalý královský dvorec Antýgl. Odsud se autobusem přesuneme do obce SRNÍ, kde navštívíme centrum věnované šelmám žijícím v této oblasti. Večer se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do Norimberka. Cestou se zastavíme v KLADRUBECH k prohlídce benediktinského kláštera. Po poledni přijedeme do NORIMBERKA. Zde se projdeme malebným Starým městem s impozantními brannými hradbami. Během procházky si prohlédneme kostel Panny Marie s orlojem, 19 m vysokou gotickou kašnu, Starou radnici, kostel sv. Sebalduse, kde byl korunován Karel IV. římským císařem, hrázděný Dürerův dům s muzeem tohoto významného malíře a vystoupáme k Císařskému hradu, odkud se nám otevře krásný výhled na město. Večer odjedeme na ubytování.

4. den

Po snídani zavítáme do NEPOMUKU, nejvýznamnější památkou je zde barokní kostel sv. Jana Nepomuckého. Budeme moci navštívit Svatojánské muzeum nebo Expozici automobilových a motocyklových veteránů či Městské muzeum a galerii Nepomuk v budově staré radnice. Po poledni se vydáme ke zřícenině hradu TOČNÍK. Po jeho prohlídce se vydáme na cestu domů. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x snídani, výlet do Norimberka, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1200 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING