Praha a okolí

od 5 690
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze

Proč vybrat tento produkt

  • trvale oblíbený zájezd

Filtr

Anotace

srdce Evropy a klenot země

Trasa

KUTNÁ HORA - PODĚBRADY - PRAHA - STARÁ BOLESLAV - KOKOŘÍN - MĚLNÍK - HORA ŘÍP - KONOPIŠTĚ - LETECKÉ MUZEUM KBELY - VYŠEHRAD

Svozové trasy

BRNO

1. den

Ráno odjezd z Brna do Kutné Hory. Prohlídka města s chrámem sv. Barbory (památka UNESCO). Možnost návštěvy Muzea stříbra nebo expozice ve Vlašském dvoře. Odpoledne odjezd do Poděbrad a procházka tímto lázeňským městem. Večer odjezd na ubytování u Staré Boleslavi.

2. den

Po snídani odjezd do Staré Boleslavi a zastávka u míst spojených s prvními Přemyslovci i smrtí sv. Václava. Prohlídka Baziliky, kaple Palladia země České a Klenotnice. Pokračování na hrad Kokořín, původně gotický hrad ze 14. stol., který byl ve 20. stol. romanticky přestavěn. Odpoledne zamíříme k dominantě Polabské nížiny, k hoře Říp. Vydáme se pěšky k románské rotundě sv. Jíří a sv. Vojtěcha, cíle každoroční svatojiřské pouti. K večeru odjezd k soutoku Labe a Vltavy, do Mělníka. Krátká procházka městem, vyhlídka na soutok řek. Večer návrat na ubytování.

3. den

Po snídani odjezd do Prahy. Prohlídka Starého Města a jeho historické části kolem Hradu – Strahovský klášter, Loreta, Hradčanské náměstí, chrám Sv. Víta, Hrad. Procházka přes Malou Stranu na Karlův most a Kampu. Volno na oběd. Odpoledne procházka centrem Nového Města – Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a volno k návštěvě muzeí a výstav: Národní muzeum, Muzeum fantastických iluzí aj. K večeru odjezd z Prahy zpět na ubytování.

4. den

Po snídani odjezd do Kbel a návštěva Leteckého muzea, které patří k největším leteckým muzeím v Evropě. Po prohlídce přejezd ke Kongresovému paláci a procházka na Vyšehrad, prohlídka hřbitova se Slavínem, prohlídka Baziliky sv. Petra a Pavla a výhledy na Vltavu. Odpoledne odjezd na jeden z nejkrásnějších českých zámků - Konopiště. Možnost prohlídky zámku, procházky kolem rybníka pod zámkem i zámeckým parkem a možnost návštěvy zámeckých skleníků. Večer návrat do Brna.

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování ve 3* penzionu, 3x snídaně, průvodcovské služby, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka 1 000 Kč.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (1 700 Kč), 3x večeře (660 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

3.osoba ve třílůžkovém pokoji - 500 Kč, maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING