Praha a okolí

od 4 790
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze

Proč vybrat tento produkt

  • trvale oblíbený zájezd

Filtr

Anotace

srdce Evropy a klenot země

Trasa

KUTNÁ HORA - PODĚBRADY - PRAHA – STARÁ BOLESLAV – KOKOŘÍN – MĚLNÍK – HORA ŘÍP – KONOPIŠTĚ - ČESKÝ ŠTERNBERK

Svozové trasy

BRNO

1. den

Ráno odjezd z Brna do KUTNÉ HORY. Po krátké zastávce v Sedlci u bývalého cisterciáckého kláštera, navštívíme unikátní gotický chrám sv. Barbory, projdeme se historickým centrem města, zhlédneme muzeum stříbra nebo si prohlédneme části původního stříbrného dolu s ukázkami těžby i zpracování stříbra. Odpoledne odjedeme do PODĚBRAD, oblíbených českých lázní, kde budeme mít možnost návštěvy zámku nebo pěší vycházky po Labské trase k soutoku Labe s Cidlinou. Odjedeme na ubytování.

2. den

Čeká nás celodenní prohlídka hlavního města PRAHY, kterou zahájíme u Strahovského kláštera a budeme pokračovat k Černínskému paláci a budově Lorety. Areálem Hradčan se dostaneme na Hradčanské náměstí s hradní stráží i hlavním vstupem do hradu. Projdeme kolem sídla prezidenta republiky na nádvoří k chrámu sv. Víta a starému královskému paláci. Po prohlídce hradního areálu sejdeme po Nerudově ulici - Malou stranou k chrámu sv. Mikuláše na Malostranském náměstí. Navštívíme také kostel Panny Marie Vítězné s nejslavnější pražskou soškou – Pražským Jezulátkem a pak budeme pokračovat na Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí. Odtud přejedeme k Paláci kultury a krátkou procházkou se dostaneme na Vyšehrad. Večer se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do STARÉ BOLESLAVI, jednoho z nejvýznamnějších českých poutních míst s bazilikou svatého Václava připomínající místo, kde byl svým bratrem zavražděn, i s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Po prohlídce kolem těchto významných míst se vydáme do chráněné přírodní oblasti Kokořínsko. Navštívíme pýchu Mělnicka, hrad KOKOŘÍN. Poté zamíříme k dominantě Polabské nížiny, k hoře ŘÍP. Vydáme se pěšky k rotundě sv. Jiří a sv. Vojtěcha, cíli každoroční svatojiřské pouti. K večeru přejedeme do MĚLNÍKA, po krátké procházce centrem města přijedeme na ubytování.

4. den

Vydáme se na jeden z nejkrásnějších českých zámků - KONOPIŠTĚ. Po prohlídce zámku se projdeme krásným zámeckým parkem i Růžovou zahradou. Odpoledne odjedeme na ČESKÝ ŠTERNBERK, gotický skvost našich hradů. Máme možnost návštěvy hradu nebo pobytu v nádherné přírodě Posázaví. Ve večerních hodinách návrat do Brna.

Cena zahrnuje

dopravu klim.autobusem, 3x ubytování ve 2-3* hotelu, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka 700 Kč.

Příplatky

cestovní pojištění Uniqa, 1lůžkový pokoj - 1 200 Kč.

Slevy

maximální sleva 5%.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:15, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING