Filtr

Trasa

JIŘETÍN POD BUKOVOU - PŘÍCHOVICE - JIZERKA - BUKOVEC - SAFÍROVÝ POTOK - LIBEREC - JEŠŤED - JABLONEC NAD NISOU - NOVÁ LOUKA - ŠÁMALOVA CHATA - SYCHROV - SVIJANY

Svozové trasy

A, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava - Pávov

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve se vydáme do Muzea výroby dřevěných hraček v JIŘETÍNĚ POD BUKOVOU, abychom se podívali na to, jak se pod šikovnýma rukama pracovníků továrny s více jak stoletou tradicí rodí proslulé večerníčkové postavy. Zavítáme také do podhorské vesničky PŘÍCHOVICE, kde se nachází rozhledna Maják Járy Cimrmana a Muzeum Cimrmanovy doby. Poté přijedeme na JIZERKU, do centra národní přírodní rezervace Jizerských hor. Čeká nás výlet po naučné stezce, která prochází přes nejvyšší čedičový vrchol ve střední Evropě BUKOVEC a pokračuje po evropsky unikátních rašeliništích Jizery a Jizerky. Největším klenotem rašeliniště je SAFÍROVÝ POTOK, safíry, které se tu kdysi rýžovaly, patřily prý k nekrásnějším v Evropě. Po procházce touto podmanivou krajinou přijedme na ubytování.

2. den

Po snídani odejdeme do LIBERCE, kde se společně projdeme centrem města, které se v posledních letech stalo cílem zahraničních filmových štábů. Učaruje nám budova liberecké radnice s 65 m vysokou radniční věží, ze které se otvírá krásný pohled na celý Liberec a kterou si společně prohlédneme. Individuální volno budeme moci strávit v Centru Babylon s širokými možnostmi aktivního vyžití - nebo zavítáme do vyhlášené Botanické zahrady s exotickou květenou. Odpoledne odjedeme k dominantě libereckého kraje - hoře JEŠTĚD, která se pne do výšky 1 012 m. n. m. Visutou lanovkou vyjedeme na vrchol a navštívíme budovu vysílače s horským hotelem a restaurací, která patří k ozdobám české architektury (pokud nebude lanovka v provozu, bude organizován náhradní program). Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.

3. den

Dnes nás čeká trocha turistiky - z NOVÉ LOUKY se vydáme ke slavné ŠÁMALOVĚ CHATĚ. Nová Louka je samota blízko Bedřichova ležící na Blatném potoce v Jizerských horách. Přírodní rezervace Nová louka chrání především místní rašeliniště. Šámalovu chatu, ke které společně přijdeme, užíval za první republiky Dr. Přemysl Šámal, kancléř prezidenta T. G. Masaryka. Dnes je tradičním místem, které navštěvují rádi místní obyvatelé i pravidelně se vracející návštěvníci Jizerských hor. Tradice domácí kuchyně je dlouholetá a místní heslo "domácí kuchyně jako od maminky", není pouze reklamní záležitostí, ale skutečností, proto i my zde poobědváme. Poté zamíříme za třpytivou krásou do Muzea skla a bižuterie v JABLONCI NAD NISOU. Prohlédneme si zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Skleněný krystal. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani zavítáme na zámek SYCHROV, který je spojován se skladatelem Antonínem Dvořákem a patří k nejvýznamnějším stavbám romantické novogotiky u nás. Na zámku se natáčely známé pohádky jako např. Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Po prohlídce odjedeme do města SVIJANY, kde navštívíme jeden z našich nejznámějších pivovarů. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.

Povinné příplatky

1lůžkový pokoj - 1 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING