To nejlepší ze Šumavy

od 4 490
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • garance realizace zájezdu
  • polopenze v ceně

Filtr

Anotace

malebná horská městečka, báječné vyhlídky a nevídané technické památky

Trasa

SUŠICE – ANÍN – ANTÝGL - TURNEROVA CHATA - STEZKA V KORUNÁCH STROMŮ - VELKÝ JAVOR – ŽELEZNÁ RUDA - HAUSWALDSKÁ KAPLE – MODRAVA – TŘÍJEZERNÍ SLAŤ – ŠPIČÁK – ČERTOVO JEZERO - SCHWARZENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL – BOUBÍN - PRACHATICE

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve navštívíme malebné městečko SUŠICE, známé výrobou sirek. Po prohlídce města se vydáme do ANÍNA, kde si prohlédneme poslední sklárny a brusírny, kterou jsou na Šumavě dosud v provozu. Následně přejedeme do ANTÝGLU. Čeká nás pěší turistika národním parkem, která vede kaňonem řeky Vydry. Podél řeky se dostaneme k TURNEROVĚ CHATĚ. Přes Čeňkovu pilu se dostaneme až k soutoku řeky Vydry a Křemelné, tedy na počátek zlatonosné řeky Otavy. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

2. den

Po snídani přijedeme ke STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ v Národním parku Bavorský les. Po téměř celé délce stezky na nás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu dohlédneme až na severní hřeben Alp. Zavítáme také na VELKÝ JAVOR, nejvyšší horu horského masivu na pomezí Čech a Bavorska, která je nazývána „Král Bavorského lesa“. Před odjezdem na ubytování si ještě nakoupíme v bezcelní zóně na hranicích u ŽELEZNÉ RUDY.

3. den

Ráno podnikneme výlet k zázračné HAUSWALDSKÉ KAPLI, které se přezdívá „malé šumavské Lurdy“. Následně odjedeme na MODRAVU, vydáme se k TŘÍJEZERNÍ SLATI. Odpoeldne nás čeká výjezd na ŠPIČÁK, jeden z nejznámějších šumavských vrcholů, který dostupný sedačkovou lanovkou. Budeme také moci podniknout procházku k pověstmi opředenému ČERTOVU JEZERU. Po procházce odjedeme zpět na ubytování.

4. den

Po snídani se vydáme k mimořádnému vodnímu dílu - na SCHWARZENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL. Dále navštívíme BOUBÍNSKÝ PRALES, unikátní rezervaci v samém srdci Šumavy. Prales Boubín je největší nedotčenou plochou původního lesa ve střední Evropě, s porosty smrku, jedle a buku. Některé vzácné stromy zde dosahují věku 300 až 400 let. Kolem jádra pralesa veze okružní naučná stezka Boubínský prales. Odpoledne navštívíme město PRACHATICE, které patří k nejlépe dochovalým městským komplexům u nás. Po prohlídce se vydáme na cestu zpět, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 190 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING