Západní Čechy - lázeňský trojúhelník

od 4 990
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • možnost koupelí a procedur

Filtr

Anotace

kolonády, termální prameny a výjimečné šperkařské dílo

Trasa

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – ZÁMEK KYNŽVART – FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS – LOKET – KARLOVY VARY – KLÁŠTER TEPLÁ – BEČOV NAD TEPLOU

Svozové trasy

BRNO

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách do západních Čech. Po poledni přijdeme do MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ. Ubytujeme se v hotelu a projdeme se jedněmi z nejmalebnějších českých lázní. Nezapomeneme se zastavit i u zpívající fontány. Procházce můžeme věnovat i večer, kdy se jistě vrátíme ke zpívající fontáně, jejíž večerní představení bývají doplněna i barevnými světly.
 

2. den

Po snídani se vydáme k baroknímu zámku KYNŽVART, po prohlídce zámku a jeho okolí odjedeme k návštěvě FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ. Odpoledne odjedeme do přírodní rezervace SOOS s unikátní krajinou rašelinišť a slatinišť s vývěry minerálních pramenů a oxidu uhličitého. Projdeme si asi 2km dlouhý okruh po lávkách a můstcích, z nichž budeme moci obdivovat místní floru a i pro naši zemi málo obvyklou aktivní zemskou činnost. Vrátíme se na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme do historického města LOKET. Zdejší hrad byl jedním z nejvýznamnějších českých hradů zejména za Karla IV., který tu i často pobýval. Projdeme si centrální náměstí s krásnými měšťanskými domy a budeme moci navštívit i hrad. Poté navštívíme lázně KARLOVY VARY. Procházkou kolem říčky Teplá postupně projdeme romantickou Sadovou kolonádu, monumentální Mlýnskou kolonádu, dřevěnou Tržní kolonádu i moderní Vřídelní kolonádu s nejznámějším pramenem Vřídlem. Odpoledne navštívíme muzeum Jana Bechera s procházkou historickými sklepy i ochutnávkou slavného likéru. Odjedeme na ubytování kouzelným údolím říčky Teplé.

4. den

Po snídani se vydáme do kláštera Teplá. Poté přejedeme do BEČOVA NAD TEPLOU, kde bude vrchol našeho putování - návštěva barokního zámku, ve kterém je vystaven zlacený Relikviář sv. Maura. Jedná se o druhou nejcennější památku v českých zemích po korunovačních klenotech. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3× ubytování v hotelu v Mariánských Lázních, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

lázeňskou taxu (cca 20Kč/os./noc), vstupy do navštívených objektů.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 500 Kč, 3x večeře - 570 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 07:30, plánovaný příjezd do Brna 19:00-20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING