Informace k cestě do Chorvatska

CESTA DO CHORVATSKA

Níže naleznete aktuální informace k cestě do Chorvatska. 

PRŮJEZD RAKOUSKEM
Průjezd Rakouskem je možný bez problémů. Na hranicích mohou probíhat namátkové kontroly. Doporučujeme vyplnit jednoduchý formulář (CZ verze, DE verze), který vyplní každá cestující osoba.

PRŮJEZD SLOVINSKEM
Slovinsko umožňuje tranzit do Chorvatska většinou na základě přeložení rezervace ubytování (ubytovací voucher), pokud ve Slovinsku nestrávíte více než 24 hodin.

VSTUP DO CHORVATSKA
Pro rychlejší průjezd chorvatských hranic doporučujeme před cestou vyplnit formulář entercroatia.mup.hr. Formulář je již dostupný i v češtině. 
Vyplňte údaje pro všechny cestující osoby a poté také adresu ubytování, kterou naleznete v hlavičce ubytovacího voucheru, který obdržíte týden před odjezdem. Poté Vám přijdou do e-mailu pokyny s epidemiologickými informacemi a opatřeními platnými na území Chorvatska. Potvrzení, které obdržíte e-mailem si vytiskněte a umístěte ho za přední sklo Vašeho auta.
Cestující, kteří před cestou tento formulář nevyplní, ho budou moci vyplnit přímo na hraničním přechodu do Chorvatska. Zpozdí se tím ale jejich průjezd chorvatskými hranicemi.
Pro vstup do Chorvatska není třeba negativní test na Covid-19 ani absolvování karantény.

NÁVRAT DO ČESKÉ REPUBLIKY
Dle vyjádření vlády České republiky ze dne 01.06.2020 již bude možné od 15.06.2020 cestovat do zemí v zelené zóně bez povinnosti testů na Covid-19 nebo karantény po návratu.

Vaší cestě do Chorvatska tedy už nic nebrání!

 

Sdílet

Poslední články

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY V LAST MINUTE
Itálie má opět zelenou..
PRODEJ ZÁJEZDŮ 2020 POKRAČUJE
NOVINKA ITÁLIE 2020
Pobytové zájezdy do Itálie 2020