Magická Paříž s návštěvou Versailles

od 7 990
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • možnost doobsazení - žena

Filtr

Anotace

město vášnivé smyslnosti, elegantní módy a krásného umění

Trasa

NOTRE DAME - LOUVRE- VERSAILLES - LA DÉFENSE - MONTMARTRE - EIFFELOVA VĚŽ - CHAMPE ELYSÉES

Svozové trasy

A, B, D, E

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

Ráno přijedeme do PAŘÍŽE (UNESCO). Paříž představuje fenomén, už dávno se rozkřiklo vše o jejím kouzlu a žádné jiné město se netěší takové oblibě turistů. Nezaměnitelná atmosféra města je zde patrná na každém kroku. Během dnešní prohlídky města poznáme slavnou gotickou katedrálu NOTRE DAME. Katedrála bývá označována jako skutečné srdce Paříže. Leží na ostrově Cité, a ve 13. století byla velice důležitým poutním místem nejen pro francouzské věřící. Dále uvidíme Tuillerijské zahrady, náměstí Svornosti, moderní kulturní centrum CENTRE POMPIDOU a Královský palác. Odpoledne si užijeme osobního volna. Ve večerních hodinách se ubytujeme v hotelu.

3. den

Dopoledne podnikneme okružní projížďku městem, během které uvidíme nejoblíbenější pařížský park - Lucemburské zahrady a věhlasný bulvár CHAMPS ELYSÉES s Napoleonovým Vítězným obloukem (50 m).  Prohlédneme moderní čtvrť LA DÉFENSE a vyjedeme na MONTMARTRE, pověstné sídlo umělců, odkud se vydáme k bazilice Sacré Coeur a do čtvrti Pigalle s kabaretem Moulin Rouge. Zastavíme se u EIFFELOVY VĚŽE, navržené architektem Gustavem Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889 (věž budeme moci navštívit), spatříme náměstí Trocadero a budeme mít možnost jedinečné projížďky lodí po Seině. Cestou na ubytování nám Paříž ukáže svoji noční tvář.

4. den

Po snídani si uděláme výlet do VERSAILLES (UNESCO), symbolu velikosti krále a vlasti a vzor snad pro každého „zámeckého architekta“ Evropy. Čeká nás individuální prohlídka zámku a světoznámých zahrad, pýchy Krále Slunce. Královskou rezidenci začal Ludvík XIV. budovat v roce 1668. Nejslavnějším a nejkrásnějším prostorem v zámeckém interiéru je Zrcadlový sál dokončený v roce 1684 a dlouhý 73 metrů. Z toho grandiózního místa dal Bismarck vyhlásit v roce 1871 Německé císařství. Uprostřed zámku je umístěna světoznámá přepychová ložnice krále. V ložnici královny přišlo na svět 19 princů a princezen. V přilehlých zahradách byly vybudovány vyhlídky, široké aleje zdobené sochami a umělé kanály – „malé Benátky“. Odpoledne se vrátíme zpět do Paříže, kde navštívíme jedno z největších muzeí světa – LOUVRE, jehož nejlákavějším exponátem je bezpochyby světoznámá Mona Lisa Leonarda da Vinciho.  Kdo nebude chtít navštívit muzeum, bude mít individuální volno. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.

5. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 80 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (2 490 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Recenze

  • Dobrý den, dovolte mi Vás na chvilku zdržet a napsat Vám pár řádků. V pondělí 18.4. jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Velikonoce v magické Paříži. Po návratu jsem se musel trošku usadit, protože to bylo náročné. Ano náročné, ale samozřejmě v dobrém slova smyslu. Prostě sice náročné, ale nádherné a úžasné. Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat, za tuto akci, a snad se i má slova vděčnosti dostanou i k panu Kolaříkovi, který je průvodce se vším, co k tomu patří. Nejen po odborné a průvodcovské stránce, ale i po stránce osobnostní. Měl pochopení pro dotazy (a že jsem jich měl), ale překvapila mne jeho vysoká míra asertivity, která očividně byla potřeba. Já bych přístup některých „souputníků“ – tedy přesněji souputnic asi nedával. Včera jsem si s manželkou pustil „10nej, které musíte v Paříži vidět“, no a zjistili jsme že jsme za ty 3 dny stihli vidět 14! A to právě díky panu Kolaříkovi. Pokud by pan Kolařík u Vás prováděl nějaký další zájezd, tak to prosím můžete uvádět v propozicích, jako bonusovou informaci. Já bych ji tak rozhodně vnímal. Děkuji, Roman Nejeschleba
  • Dobrý den, děkujeme za krásně prožité velikonoce v Paříži. Průvodce měl pěkně připravený program, pravidelně nás podrobně informoval o zajímavých místech v Paříži.
  • 12. 4. 2023 - Dobrý den, vrátily jsme se z poznávacího zájezdu do Paříže naprosto spokojené. Viděly jsme vše, co bylo náplní programu, nohy bolavé, ale duše pookřála nad krásami Paříže. Patří Vám i průvodci poděkování. M.Vejvodová a M.Krupicová
  • 24. 04. 2023 - Hezký den, chci vám moc poděkovat za skvělý a parádně naplánovaný pobyt V Paříži a velké dík panu průvodci. Moc děkujeme a jistě všem doporučíme vaše služby ostatním. Hezký zbytek dne Chalupa

Rozloha

Francouzská republika se rozkládá na ploše 551 602 km2 . Navzdory tomu, že je to jedna z nejrozlehlejších zemí Evropy se po Francii velice dobře cestuje díky dobře uspořádané železniční síti. Hlavní město Francie je Paříž, úředním jazykem je francouzština.

Obyvatelstvo

Ve Francii žije přibližně 61 milionů obyvatel. Převážná část jsou samozřejmě Francouzi, přesto se odhaduje, že až 40% obyvatel Francie nejsou původními obyvateli. Tato část obyvatelstva pochízí z některé z imigračních vln, které ve Francii proběhly. Francie je tedy jednou z etnicky nejrůznorodějších zemí Evropy. 

Historie

Vznik Francie jako samostatného státu se datuje roku 843 rozdělením Francké říše, jejíž západní část dala za vznik novodobé Francii. Francii vládli rody jako Kapetovci, Bourboni a další. Důležitým bodem francouzských dějin byla 100-letá válka s Anglií (1337 – 1453), která bojovala o nadvládu nad částí francouzského území. Tato válka měla pro Francii ničivý účinek a nebýt legendární Johanky z Arku, pravděpodobně by Francie v boji podlehla. Tato mladá dívka podle legendy zachránila Francii.
Vliv vládnoucího monarchy posiluje hlavně Ludvík XIV. v 17. století. I přes obrovský kulturní rozkvět upadá Francii do ekonomické zadluženosti a tato krize vede až k Velké francouzské revoluci, která započala roku 1789. Snahu lidu přeměnit konstituční monarchii na republiku po pár letech zhatil Napoleon Bonaparte, který se postupně ujal vlády a započal svou expanzní politiku po celé Evropě. Na počátku 19. století byl Napoleon poražen a po dalších peripetiích se stává Francie opět republikou.Zlatou éru Francie zastavily světové války, ale i přesto v průběhu 19. a 20. století byla a stále je Francie centrem kultury a umění. V moderních dějinách ve Francii dochází k obrovské modernizaci jak dopravní (TGV), tak architektonické (La Défense) a jiné. Francie je moderní západoevropskou zemí, která se snaží dostát svému věhlasu.

Přírodní podmínky

Francie, rozkládající se na západním okraji Evropy, má proměnlivé a mírné klima. Francie je rozlehlá země, kterou obklopuje Atlantský oceán na severu a Středozemní moře na jihu. Sever Francie má tedy podnebí vlhké a chladnější, na jihu naopak vládne středomořské podněbís mírnými zimami a horkými a suchými léty. Ve vnitrozemí je klasické mírné klima, které je střídáno tepolotními extrémy jak v létě, tak i v zimě.

Měna

V roce 2002 byl francouzský frank nahrazen novou oficiální měnou – Euro. Kurz se pohybuje kolem 26 Kč / 1 €.

Turistické zajímavosti

Francie je ohromně svěží a živá země. Každý si zde přijde na své. Každá část Francie je specifická něčím jiným. Západ Francie je známý pro své vynikající víno, Breťan a Normandie jsou místa opředená historií. Můžeme zde obdivovat nádherné kulturní památky zasazené do krajiny severu Francie, která má velmi zajímavý ráz.Jih Francie je známý pro své nádherné pláže a letoviska, kde i největší světové hvězdy tráví dovolenou. Ani srdce Francie nijak nezaostává za zbytkem této krásné Země. Nesmíme zapomenout ani na Paříž. Kdo si ještě nedal francouzské víno na širokém pařížském bulváru, jakoby tu nebyl..

Gastronomie

Každá oblast ve Francii má svou typickou kuchyni a své místní speciality. Kde jinde než ve Francii byste měli ochutnat něco z pověstné gastronomie? Ve všech restauracích, bistrech i horských chalupách si můžete dát výtečné pokrmy, které mají svou tradici, historii i zvláštní chuť.

Francouzská kuchyně je velmi pestrá, některé recepty jsou založeny na bohatě používaném koření, jiné vynikají promyšlenou kombinací ingrediencí jemných delikátních chutí, a oplývá množstvím ryb a mořských plodů.
Stejně, jako jsou ve francouzské kuchyni zasoupeny ryby, je i maso – jehněčí, skopové, hovězí i telecí. Zároveň ale maso minimálně ve stejném množství doplňuje zelenina – Francouzi mají v oblibě především dýně, čekankové puky, artyčoky, čerstvý špenát, květák, světově proslulý je francouzský chřest či jemná karotka. Opravdoví gurmáni si při zaslechnutí "francouzské recepty" vybaví možná také křepelky, drozdy, hlemýždí delikatesy či žabí stehýnka.

Francouzi jsou mistry v kombinacích a užití bylinek, do kulinářského slovníku se nesmazatelně vryl termín "bouquet garni" – svazek čerstvě natrhaných kousků různých druhů bylinek svázaný nití, který se po dokončení pokrmu celý vyjme a zanechá po sobě jen krásné aroma.

Francouzské víno je symbolem Francie a proto je v této kuchyni velmi často používáno – ať již jako doplňku a nápoje k jídlu nebo coby jednou z ingrediencí. K dobrému vínu se samozřejmě nejlépe hodí kvalitní francouzský sýr (např. ementál, camembert nebo roquefort) – v kombinaci s čerstvým jemným bílým chlebem pak dožene chuťové smysly na samotný vrchol.

TIP: V Alsasku nezapomeňte ochutnat choucroute (pokrm z kysaného zelí) a kouelgelhopf (bábovka z vánočkového těsta), v Lyonu endouillettes (něco mezi taliánem a jitrnicí), v Burgundsku šneky, burgundské hovězí a likér Cassis, v Pyrenejích cassoulet (pokrm z masa a fazolí), v Lotrinsku quiche lorraine (slaný koláč se slaninou), v Provence bouillabaisu (rybí polévka) nebo tapenade (olivová pomazánka), v Bretani ústřice, v Normandii sýry, v Alpách raclette nebo tartiflette.

TEST RATING
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personální cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.