To nejlepší z Gruzie

od 37 970
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Letiště Václava Havla Praha,
strava Snídaně

Filtr

Trasa

TBILISI - VARDZIA - AKHALTSIKHE - KUTAISI - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - USHGULLI - ČERNÉ MOŘE - BATUMI - MCCHETA

1. den

Odlet z Prahy a Vídně do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu

3. den

Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů, dále u jezera Paravani a příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva skalního města Vardzia ze 12. stol. vytesaného do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování v blízkosti skalního města, večeře s typickými lokálními pokrmy zdejší domácí kuchyně.

4. den

Po snídani odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět rekonstruovaný hrad, s mešitou, strážní věží s nádhernými výhledy, paláci, galeriemi i krásnými zahradami s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka lázeňským centrem a parkem s nejznámějším pramenem minerální vody Borjomi. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi, ubytování v hotelu v blízkosti centra. Večer možnost individuálních procházek.

5. den

Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (UNESCO) a přejezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování.

6. den

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). V případě příznivého počasí možnost výjezdu lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Po návratu do Mestie odjezd v terénních autech do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Nenáročné procházky nádhernou krajinou i vesnicí. K večeru návrat do Mestie na ubytování.

7. den

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). V případě příznivého počasí možnost výjezdu lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Po návratu do Mestie odjezd v terénních autech do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Nenáročné procházky nádhernou krajinou i vesnicí. K večeru návrat do Mestie na ubytování.

8. den

Po snídani procházka městem s krásným pobřežním parkem, starým městem, náměstím Batumi Piazza i moderními stavbami u Batumi Boulevard, jimž dominuje Hodinová věž s nádhernou vyhlídkou (výjezd výtahem za poplatek). Odpoledne volno k odpočinku, návštěvě muzeí, akvária, delfinária, procházkám, posezením a koupání na plážích Černého moře.

9. den

Po snídani odjezd z Batumi směrem zpět do Tbilisi. Odpoledne se zastavíme v jednom z typických gruzínských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Poté návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou UNESCO: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování.

10. den

Celodenní volno v Tbilisi, individuální procházky, návštěva muzeí nebo sirných lázní, nákupy, posezení v malebných restauracích starého města.

11. den

Ráno transfer na letiště o odlet z Tbilisi do Prahy a Vídně.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu doTbilisi a zpět vč. tax, dopravu autokarem v Gruzii dle programu, Výjezd terénními auty do Ushguli, 10x ubytování se snídaní ve 3* hotelech, 1x večeře, návštěvu vinařství s ochutnávkou, služby místního průvodce, služby českého průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj 6 300 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

Doprava z Prahy do Gruzie je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines.
Předpokládaný letový řád (místní časy): Praha - Istanbul - Tbilisi 19:15 - 22:55/01:20 - 04:35, Tbilisi - Istanbul - Praha 10:35 - 12:05/16:50 - 18:25

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Doprava

Doprava z Prahy do Gruzie je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines. Předpokládaný letový řád (místní časy): Praha - Istanbul - Tbilisi 19:15 - 22:55/01:20 - 04:35, Tbilisi - Istanbul - Praha 10:35 - 12:05/16:50 - 18:25 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

TEST RATING