Za krásou alpských jezer

od 8 490
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • cesta ZPĚT bez nočního přejezdu

Filtr

Anotace

jezerní perly pod alpskými štíty, aristokratické rezidence a všudypřítomné subtropické zahrady

Trasa

LAGO MAGGIORE – CRESPI D'ADDA – ARONA - BORROMEJSKÉ OSTROVY - - LAGO DI COMO – BELLAGIO – MILÁNO - SANTA CATARINA DEL SASSO - BRUNATE - LENNO - VARENNA - LAGO DI GARDA – SIRMIONE

Svozové trasy

A, A1, B, D, E2

1. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách.

2. den

Nejprve se krátce zastavíme v CRESPI D'ADDA (UNESCO). Jedná se o původně dělnické město s jedinečnou architekturou, jehož počátky sahají do konce 19. století. Poté nás čeká prohlídka MILÁNA. Město je sídlem slavné opery La Scala i fotbalových klubů AC a Inter Milán. Metropole se může pochlubit několika skvělými galeriemi a také překrásnou katedrálou. Po prohlídce města se ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

3. den

Den věnujeme poznávání prostředí LAGO MAGGIORE. Jezero je vyhledávané zejména pro svou romantickou atmosféru, kterou mu propůjčuje mnoho květin a keřů, jako jsou azalky a kamélie. V obci ARONA spatříme 23 vysokou impozantní sochu kardinála Boromejského. Navštívíme poutní místo SANTA CATARINA DEL SASSO zavěšené na skále na břehu jezera. Absolvujeme lodní výlet k BORROMEJSKÝM OSTROVŮM. Ty jsou považovány za skutečný klenot jezera – jsou oázou klidu, unikátní atmosféry i domovem voňavých botanických zahrad a elegantních paláců. Odtud poplujeme k proslulé botanické zahradě Villa Taranto a po této úchvatné procházce se vrátíme na ubytování.

4. den

V oblasti LAGO DI COMO vyjedeme lanovkou na horu BRUNATE a odtud se budeme kochat nádhernými výhledy na jezero a za jasných dní i na švýcarské Alpy. Zavítáme do letoviska BELLAGIO, které je pro svou scenérii považováno za nejkrásnější v Itálii. Město láká turisty na historické centrum s bazilikou svatého Jiří a také rezidence filmových hvězd, jako jsou George Clooney a Brad Pitt. Lodí polujeme do městečka LENNO a zavítáme do pohádkové vily DEL BALBIANELLO. Zpět se lodí dostaneme do VARENNY. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

5. den

Po snídani vyrazíme k LAGO DI GARDA, největšímu a nejkrásnějšímu italskému jezeru. Čeká nás úžasný pohled na zasněžené vrcholky hor od jižních břehů jezera a prohlídka půvabného městečka SIRMIONE se středověkým hradem Rocca Scaligeri. Odpoledne odejdeme do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 3× ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

lodní plavby, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 100 €., pobytové taxy

Příplatky

1lůžkový pokoj - 2 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 20:00, předpokládaný příjezd do Brna 23:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Informace o letovisku

Kilometry dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře, nesmírné možnosti denních i nočních aktivit pro děti i dospělé, včetně výletů za kulturními a historickými památkami, široký výběr ubytování v hotelích i apartmánech. V naší nabídce najdete jak pobytové autobusové zájezdy do Itálie, tak i ubytování v Itálii pro individuální klienty cestující vlastní dopravou. Mezi nejvyhledávanější oblasti patří Palmová riviera, Gargano, Kalábrie a střediska Lido di Jesolo, Bibione, San Benedetto, Silvi Marina, Vieste a Gallipoli

Rozloha

Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově a na ostrovech ve Středozemním moři (Sicílie, Sardínie, Elba, Capri, Ischia, Egadské a Liparské ostrovy, atd.). Země má rozlohu 301 266 km2. Hlavním a zároveň největším městem je Řím (Roma), ve kterém žije celkem 2 823 873 obyvatel (2006). Administrativně se Itálie dělí na 20 samosprávných krajů (Abruzzo, Basilicata, Calabria, Campania, Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Lombardia, Marche, Molise, Piemonte, Puglia, Sardegna, Sicilia, Toscana, Trentino-Alto Adige, Umbria, Valle d'Aosta, Veneto), které se dále dělí na 94 provincií. Ve Španělsku žije 42 717 064 obyvatel, z toho Španělé (73%), Katalánci (18%), Baskové (2,5%) a další.

Obyvatelstvo

Počet obyvatel země z roku 2006 je 58 133 509 a tvoří ho převážně Italové (95%), za samostatná etnika se považuji Friulové, Aostané, Okcitánci (Provensálci), Ladinové a Sardové, dále tu žijí minority Němců, Slovinců, Řeků, Albánců, Katalánců, Chorvatů aj. Hustota zalidnění je 191 obyv. na km2 Většina obyvatelstva (85%) jsou římští katolíci, velký podíl na tomto čísle má samozřejmě role Vatikánu a osobnost papeže, který je italskému národu vždy bližší než ostatním. Pouze 14% obyvatel je bez vyznání. 

Historie

I přes svou starobylost je moderní politická Itálie pouze 125 let stará. Italská republika (Repubblica Italiana) vznikla oficiálně jako Italské království 17.3.1861. Po pádu Římské říše v roce 476 se poloostrov politicky rozdělil. Ve 14. stol. bylo v Itálii více než 100 států a státečků. Nejvýznamnějšími byly Neapolské království, Benátská republika, Sicilské království, Janovská republika, Florentská republika, Sienská republika, Milánské vévodství a další. Po patnácti stoletích politického chaosu přišel Napoleon, jehož krátké období nadvlády probudilo italský nacionalismus, který vyústil do hnutí „risorgimento“ za sjednocení Itálie. Sjednocování trvalo 50 let a bylo poznamenáno třemi osobnostmi: teoretikem Giuseppem Mazzinim, dobrodruhem Giuseppem Garibaldim a politikem Camillem Cavourem.

Přírodní podmínky

Itálie přímo sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem, Slovinskem, San Marinem a Vatikánem. Mořská hranice tvoří asi 80 % státních hranic. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. Na severu Itálie se tyčí Alpy s masivem Mont Blanc (4 807 m.n.m.) na francouzské hranici a Matterhornem na hranici se Švýcarskem. Nachází se tu mnoho sopečných masivů s aktivními sopkami (Etna 3340 m.n.m., Vesuv 1276 m.n.m., Stromboli 926 m.n.m.).

Italské podnebí je subtropické – středomořské s teplým suchým létem a mírnou deštivou zimou. V Pádské nížině přibývají kontinentální rysy, v Alpách chladné vysokohorské podnebí.

Měna

Od 28.2.2002 je oficiální italskou měnou euro (EUR), které tak vystřídalo italskou liru.

Turistické zajímavosti

Na jihu v Paestu, Selinunte a Agrigentu jsou stejně krásné řecké chrámy jako v Řecku samotném a zavodňovací systém, který před tisíci lety vybudovali Arabové.
Ve střední Itálii je kolébka renesance Florencie, Pisa a sám Řím a kolem nich líbezná krajina Leonarda da Vinciho, Danta Alighieriho a sv. Františka s městečky na vrcholech kopců a terasami, jež jsou plodem staletí lidské práce.
Rozmanitost krajiny a památek vytváří ze severní Itálie jednu z nejpřitažlivějších oblastí země nejen pro výběr dovolené. Severu vevodí pohoří Dolomit táhnoucí se přes Trentino – Alto Adige a Benátsko. V nížině se nachází města Verona, Vicenza a Padova, pyšnící se jedinečnou architekturou. Dominantou je bezpochyby město lagun – Benátky s okolními ostrovy. 

Gastronomie

Italská kuchyně patří celosvětově mezi ty nejoblíbenější. Ceněna je především pro nenáročnost přípravy, pestrost ingrediencí a chutí a především také odpovídá moderním trendům zdravé výživy. Pro mnohé z nás jsou synonymem italské kuchyně špagety, případně pizza.

V Itálii je vyráběno více než 400 druhů těstovin (npř. penne, fusilli, tagliatelle, tortellini či ravioli) a pizza na stovky způsobů, ovšem skutečná italská kuchyně skrývá mnohem více kulinářských tajemství. Italové jsou například vyhlášení mistři co do přípravy ryb a darů moře, ať již jako předkrmů nebo přílohy k hlavnímu jídlu.

Slavné sušené šunky z Parmy zná celý svět. Ze sýrů je třeba připomenout Parmigiano-Reggiano (parmazán), gorgonzolu, mozzarelu, Provolone, Ricottu, Pecorino, nebo krém Mascarpone.
Z lahůdek připomeňme sušená rajčata, lanýže, nakládané artyčoky, houby, olivy, lilky, kapary, ančovičky, uzeniny běžné i ze zvěřiny a množství sušených mas a salámů jako například bresaola, pancetta, coppa a další. Velmi oblíbený je také salám mortadella.

TEST RATING