Holandsko plné barev s květinovým korzem

od 8 630
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně
Náš tip

Filtr

Anotace

za fantastickou květinovou slavností v zemi věhlasných malířských mistrů, větrných mlýnů, za vůní lahodných sýrů a duhovou krásou rozkvetlých tulipánů

Svozové trasy

A, B, D, E, E1

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

V ranních hodinách nás přivítá květinová burza FLORA HOLLAND AALSMEER, největší aukční trh s řezanými květinami a rostlinami na světě. Poté přejedeme do městečka GOUDA a společně se podíváme nejen do centra města, ale i na proslulý sýrový trh. Mezi největší lákadla Goudy patří nejen zdejší vyhlášené sýrárny, ale také nespočet dochovaných památek, mezi nimiž najdeme architektonické skvosty. Po poledni se vlakem přesuneme do nedalekého UTRECHTU. Ten patří mezi jedno z nejkrásnějších holandských měst. Malé centrum obtáčí vodní kanál, který lemují kavárny a různé obchůdky ve dvou úrovních – grachtech. Po prohlídce města odjedeme na ubytování.

3. den

Po snídani shlédneme turistické srdce kraje - půvabný obydlený skanzen s dřevěnými domy a větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků a možností nákupu sýrů. Poté zavítáme do HAAGU, kde budeme moci navštívit proslulý park miniatur MADURODAM nebo přímořské letovisko SCHEVENINGEN. Půvab a výstavnost města spočívá v mimořádné koncentraci rozlehlých paláců, ojedinělých muzejních expozicích, kombinaci staré i nejmodernější architektury a zejména v množství zeleně a parků činících z Haagu nejzelenější město Nizozemí. Často se Haagu také přezdívá „druhé hlavní město Nizozemí“, jelikož se zde soustředí kromě královské rodiny, vlády a obou komor parlamentu také kompletní diplomatická obec, správní orgány, ale i významné banky, obchodní organizace a firmy. Odpoledne strávíme ve světově proslulém, největším a nejslavnějším květinovém parku Holandska KEUKENHOFU, kterému se právem přezdívá „zahrady Evropy“. Poté se přesuneme do městečka NOORDWIJKERHOUT na nasvětlené večerní květinové korzo. Mezi pestrobarevnými alegorickými vozy spatříme známé pohádkové postavičky, ale i ohromné papoušky v pralese, pestrobarevný kolotoč, květinovou loď, flašinet nebo vodní skútr. Všechna aranžmá jsou vytvořena hlavně z květů tulipánů, hyacintů a narcisů, a především díky hyacintům silně a opojně voní. V nočních hodinách přijedeme na ubytování.

4. den

Dnes nás čeká prohlídka města HAARLEM město dvorků, parků a nádherných květin s tradičními sobotními trhy. Odpoledne pak zamíříme do korunovačníhoho města Nizozemska AMSTERDAMU (UNESCO), moderního, ale zároveň i romantického města plného tichých zákoutí, kanálů, měšťanských domů a květinových trhů. Vzhledem k zákazu průvodcování v centru města bude prohlídka na místě probíhat individuálně! Seznámit s Amsterdamem se budete moci také projížďkou po grachtech, které městu dodávají neopakovatelnou atmosféru. Kanály ze 17. století kolem dokola obepínají centrum města. V podvečerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.

5. den

Do Brna přijedeme v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 2x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 2x snídaně, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka 100 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (3 490 Kč) - na vyžádání, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 15:00, předpokládaný příjezd do Brna 06:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Recenze

3. 5. 2023 - Dobrý den, chci poděkovat za zájezd "Holandsko plné květů". Perfektní organizace, skvělý průvodce i řidiči. S pozdravem Marie Zbytovská

3. 5. 2023 -  DOBRÝ DEN, DOVOLTE ABYCH VYJÁDŘIL VELKOU SPOKOJENOST, PROFESIONÁLNÍ A LIDSKÝ PŘÍSTUP, OBROVSKÉ PENZUM ZNALOSTÍ A ÚŽASNÝ HUMOR PANA PRŮVODCE TOMÁŠE MARIÁNKA, KTERÝ NÁS PROVÁZEL ZÁJEZDEM DO HOLANDSKA PŘED PÁR DNY A SICE 26.4.-30.4. NIKDY NEZTRÁCEL DOBROU NÁLADU, KAŽDÉMU SE VĚNOVAL INDIVIDUÁLNĚ, VŽDY ZNAL ODPOVĚĎ NA VŠETEČNÉ OTÁZKY ÚČASTNÍKŮ, NIKDY NIKOHO NEOPOMENUL, VŽDY MĚL PŘIPRAVENÉ ŘEŠENÍ NA JAKOU KOLI SITUACI, KTERÁ NASTALA. JE TO PAN PROFESIONÁL A BYL BYCH MOC RÁD, KDYBY SE MU DOSTALO I NÁLEŽITÉHO OHODNOCENÍ ZE STRANY MANAGEMENTU VAŠÍ CESTOVNÍ KANCELÁŘE. TO PLATÍ I O OBOU ŘIDIČÍCH. MOC VŠEM DĚKUJEME, ZÁJEZD JSME SI UŽILI NAPLNO. (SKVĚLÉ UBYTOVÁNÍ, SKVĚLE VYBRANÁ TRASA NA KAŽDÝ DEN) PŘÍŠTĚ OPĚT S VÁMI A OPĚT SE STEJNOU PERSONÁLNÍ SESTAVOU. V NABÍDCE PROSÍM, ZASÍLEJTE ZÁJEZDY, KTERÉ VEDE PAN MARIÁNEK. AŤ SE VÁM VŠEM DAŘÍ S PŘÁTELSKÝM POZDRAVEM STRAHOVŠTÍ

Rozloha

Na rozloze 41 864 km2 zahrnuje kromě Nizozemska (Nederland) i Nizozemské Antily (Nederlandse Antillen) v karibské oblasti a ostrov Aruba.

Obyvatelstvo

Holandsko s 16,3 miliony obyvatel je dnes moderním multikulturním národem.

Úředním jazykem je nizozemština, ale jako v každé vyspělé západoevropské zemi se zde bez problémů domluvíte anglicky i německy, francouzsky a italsky.

Narozdíl od nás si Holanďané více potrpí na tradice. Možná i proto mají jako státní zřízení stále konstituční monarchii s parlamentním systémem vlády. Hlavou státu je od roku 1980 královna Beatrix. Sídelním městem královny je Den Haag.
Hlavním městem je Amsterdam, sídlem vlády a parlamentu je však Den Haag.

Historie

V době Svaté říše římské bylo Holland jedním z hrabství, později nejdůležitější provincií Republiky spojených nizozemských provincií (Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, 1581–1795). V napoleonských letech 1806–1810 však existovalo Holandské království, pod které spadala velká část Nizozemska.

Za první světové války vyhlásilo Holandsko neutralitu. Přestože válku nevedlo, pocítilo Nizozemsko její důsledky v nedostatku potravin. Vliv událostí v Rusku vedl I v Nizozemsku k revoluci , jejímž výsledkem bylo ustanovení všeobecného volebního práva. V první polovině 20. století se prosadilo zkvalitnění a zvýšení hospodářských výsledků. Všeobecná hospodářská světová krize ve 30. letech však ekonomiku Nizozemí silně poškodila. 10.5. 1940 bylo Nizozemsko okupováno Německem. Na základě finančních omezení v oblasti obrany země bylo o porážce Nizozemska předem rozhodnuto. Na obsazených územích hrozil v období 1940-1945 hladomor.

Následující období po válce probíhalo ve znamení obnovy všech sfér činnosti. Toto období bylo těžce narušeno v roce 1953 , kdy Zeeland byl téměř zatopen mořem.Při této katastrofě přišlo o život 2000 osob. Tato přírodní katastrofa vedla k výstavbě protipovodňového zařízení Delta. V roce 1957 bylo ustaveno evropské hospodářské společenství a Nizozemsko se stalo zakládajícím členem.

Za těsné spolupráce s USA a dalšími evropskými zeměmi v rámci NATO byla politika země opět směrována k neutralitě. V roce 1991 byla podepsána Maastrichtská smlouva s cílem ustavení jednotné měny v EU. Po několika letech vláda Nizozemska sestávající z liberálů a sociálních demokratů rozhodla o přijetí EURO za oficiální platidlo v zemi. Nedlouho po té vstoupilo EURO v platnost.

Přírodní podmínky

Krajina je převážně rovinná, lehce se zvedá směrem k východní hranici a na jihovýchodě, kde se také u městečka Vaals nachází nejvyšší „hora“ Vaalserberg (323 m). Jejímu vrcholku se také říká „het Drielandenpunt“, neboli „Bod tří zemí“, protože se zde stýkají hranice Belgie, Německa a Nizozemska. Vrcholek je ještě zvýšen rozhlednami.

Při pobřeží jsou písečné duny, které jsou mimochodem nádherné – místy odhalený písek, borovicové háje a barevné traviny.

Ze západu tuto zemi omývá Severní moře, ze severu ji lemují ostrovy ve Waddenském moři a do pevniny se hluboko zarývá Ijselmeer. To byl původně mořský záliv nazývaný Zuiderzee, který byl na severu přehrazen 36 km dlouhou přehradou. Na jih od ní tak vzniklo sladké jezero Ijselmeer, na severu je voda slaná. Na území Nizozemska ústí do moře tři velké evropské řeky, a to Rýn, Mása a Šelda.

Navíc 25 % území Nizozemska leží pod úrovní vodní hladiny. Nejnižším místem je Zuidplas v provincii Jižní Nizozemsko (-6,76 m). Lehce si odvodíte, že tahle země musí být náchylná k záplavám.

Měna

Oficiální měnou je Euro.

Turistické zajímavosti

Turisté do Holandska jezdí navštívit typické skanzeny a květinové parky. Kulturní dědictví Holandska je v podobě bohatých uměleckých sbírek na straně jedné a vymoženosti techniky na straně druhé. V Holandsku se nachází nejvýznamnější města a přístavy, např. Amsterdam, Rotterdam, Haag, Delft atd.

Pro milovníky květin je určitě lákavá návštěva Keukenhof - největšího nizozemského květinového parku, nebo také Alsmeer - místo konání největší květinové burzy na světě.

Kromě květin a sýrů jsou také ikonou Holandska větrné mlýny. Takové můžeme vidět mimo jiné i při návštěvě skanzenu v Zaanse Schans.

V městně Alkmaar mohou turisté navštívit tradiční sýrové trhy.

Gastronomie

Sýr je symbolem Nizozemska. Vyrábějí se desítky druhů sýrů, z nich jsou světoznámé eidam a gouda. Eidamský sýr je pojmenovaný podle města Edam, tradičně se vyrábí ve tvaru koule a vyznačuje se lehce slanou chutí. Gouda, která se stala národním sýrem, se vyrábí z tučnějšího mléka než eidam a má lahodně smetanovou chuť.

TEST RATING