Exotická Madeira - květinová a turistická

od 27 990
doprava Autokarem
nástupní místa Letiště Václava Havla Praha,
strava Snídaně
Novinka

Proč vybrat tento produkt

  • atraktivní program

Filtr

Anotace

rajský ostrov věčného jara

Trasa

FUNCHAL - CURRAL DAS FREIRAS - SANTANA -CȂMARA DE LOBOS - CABO GIRÃO - PORTO MONIZ - SÃO LOURENÇO - SÃO VICENTE 

Svozové trasy

Svoz na letiště (Brno-Praha-Brno) - 800 Kč

1. den

Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu na ubytování.

2. den

Po snídani nás čeká prohlídka hlavního města FUNCHALU. Projdeme se po hlavní třídě s katedrálou Sé, spatříme kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, starou pevnost São Tiago, nábřeží se sochou Ronalda, zahradu Quinta Vigia, oficiální rezidenci předsedy vlády, sochu Sissi, muzeum madeirského vína a mnohé jiné. Po prohlídce budeme mít individuální volno, máme možnost navštívit městskou dopravou Jardim Botânico, botanickou zahradu, kde jsou exotické květiny uspořádány do působivých ornamentů, a Jardim Orquidea, soukromou zahradu zaměřenou na pěstování orchidejí. Následně se individuálně vrátíme na ubytování.

3. den

Dnes navštívíme divoký střed ostrova. Den začneme průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku Eira do Serrado, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. První zastávka bude na Picodos Barcelos, odkud krásně uvidíme celou zátoku Funchalu. Z Eira do Serrado sejdeme pěšky do vesničky CURRAL DAS FREIRAS, která leží v centru hor. Vesnice dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Ochutnáme vynikající kaštanový likér a různé dobroty z kaštanů. Odpoledne budeme mít volno nebo máme možnost navštívit místní dopravou případně vyhlídkovými lanovkami další zahrady a parky Funchalu - např. Jardim Tropical, s tropickými rostlinami, které lemují potůčky, jezírka a exotické pavilony.

4. den

Po snídani podnikneme výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům. Nejprve se vydáme na pěší výlet z Achadas do Teixeira směrem k nejvyššímu bodu ostrova, k Pico Ruivo, odkud se nám naskytnou úchvatné výhledy na všechny strany ostrova. Po túře se zastavíme ve vesničce SANTANA proslavené typickými barevnými domky. Následně přejedeme do přírodního parku Ribeiro Frio, kde se nachází farma s chovem pstruhů, a odtud nás čeká procházka po levadě až na vyhlídku Balcões („Balkóny”), jednu z nejhezčích vyhlídek na ostrově. Cestou zpět se zastavíme na vyhlídce Pico do Arieiro ve výšce 1 805 m s úžasnými výhledy i na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo. Poté se vrátíme na ubytování.

5. den

Celý den budeme mít individuální volno nebo můžeme fakultativně podniknout půldenní výlet - pěší túru po levádě do Caniçal z Maroços do Ribeira Seca, nazývané leváda mimóz, díky množství stromů a keřů, které levádu lemují.

6. den

Po snídani nás čeká celodenní výlet, během kterého poznáme nejkrásnější místa západní části Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka CÂMARA DE LOBOS, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů při svém pobytu na Madeiře. Cesta pokračuje na CABO GIRÃO, což je údajně nejvyšší útes v Evropě. Další zastávka bude v Ribeira Brava, která je situována už na úrovni moře. Poté vystoupáte přes 4 různá vegetační pásma a část vavřínového lesa Laurissilva(UNESCO) k vyhlídce u hotelu Encumeada, odkud uvidíme jedinečné výhledy na severní i jižní pobřeží ostrova. Poté opět sjedeme dolů a přes São Vicente se dostaneme do malebného městečka PORTO MONIZ, kde se nachází přírodní koupaliště z lávových kamenů. Volný čas strávíme koupáním v přírodních bazéncích s mořskou vodou. Na cestě zpět do hotelu pojedeme přes Seixal a zastavíme se ještě v SÃO VICENTE. Večer můžeme fakultativně navštívit folklórní madeirský večer spojený s večeří.

7. den

Dnes nás čeká výlet na východní pobřeží ostrova k výběžku SÃO LOURENÇO, na jedno z mála nedotčených míst Evropy, kde rozeklané různobarevné skály vytvářejí fantastickou kombinaci spolu s mořem a divokou přírodou. Pěší vycházka z Baia d´Abra nás dovede k vyhlídce a majáku. Na závěr se zájemci mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova Prainha, s černým pískem. Nachází se na půli cesty mezi Caniçalem a zátokou Baía d´Abra (jde o jedno z nejlepších míst na koupání na ostrově). Vrátíme se na ubytování.

8. den

Celý den budeme mít individuální volno nebo můžeme fakultativně podniknout některý z lodních výletů, např. výlet na katamaránu za delfíny a ke Cabo de Girão k šnorchlování nebo na ostrov Porto Santo s 9 km písečných pláží, které vybízejí ke koupání a kde je možnost projížděk na kole, pěších výletů po ostrově.

9. den

Po snídani absolvujeme výlet do zeleného srdce ostrova. Čeká nás pěší procházka po levádě Rabaçal, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Nejprve se projdeme podél levády k vodopádu Cascata do Risco, pak budeme pokračovat k jezírku s 25 vodopády a zpět se vrátíme tunelem. Poté sejdeme do Calhety, kde se zájemci budou moci vykoupat v oceánu. Následně se vrátíme na ubytování.

10. den

Dnes budeme mít individuální volno nebo můžeme fakultativně podniknout celodenní výlet po „pstruží levádě“ z Ribeiro Frio do Portely. Tato trasa zahrnuje v sobě vše, co je na levádách zajímavé: průchod skalními trhlinami, krátkými tunely a bujnou vegetací subtropického horského lesa.

11. den

Transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha/Funchal/Praha, letišní taxy a poplatky, transfer do/z hotelu, dopravu autobusem (3., 4., 6., 7. a 9.den), 10x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 10x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, loď na Porto Santo cca 65 €, katamaran cca 35 €, fakultativní výlety (min. 10 osob) - leváda Marocos 24 €, leváda Ribeiro Frio-Portela 37 €

Příplatky

1lůžkový pokoj 6 500 Kč (září), 8 500 Kč (červenec), pokoj mořská strana - 2 000 Kč/osoba, 9x večeři - 3 900 Kč, 10x večeři - 4 300 Kč, madeirský folklórní večer s večeří - 960 Kč, transfer Brno-Praha-Brno - 800 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

maximální sleva 5%.

Rozloha

Portugalská republika s rozlohou 92 391 km² se nachází v západní části Pyrenejského poloostrova. Západní a jižní břehy země omývá Atlantský oceán, na východě sousedí se Španělskem. K Portugalsku náleží souostroví Azory a Madeira.

Obyvatelstvo

V Portugalsku žije 10,5 mil. obyvatel. V minulosti Portugalci odcházeli za vyšší životní úrovní do jiných evropských zemí. Dnes je Portugalsko naopak cílem přistěhovalců. V zemi žije 700 000 imigrantů zejména z Afriky. Převážná většina obyvatel je katolického nebo protestantského vyznání. Trvalým problémem je velká míra negramotnosti, která je jedna z nejvyšších v EU.

Historie

Kulturu a vývoj Portugalska ovlivnili Féničané, Kelti, Řekové, Kartaginci, Římané i Arabové. Od 11. Století probíhala na Pyrenejském poloostrově reconquista, tzn. znovudobytí poloostrova evropskou civilizací a vytlačení arabské kultury. Vznikla tak dvě křesťanská království – Španělsko a Portugalsko. Alfons I. Portugalský vystupoval jako portugalský král už v roce 1139. Díky zámořské expanzi ve 14. a 15. století získalo Portugalsko rozsáhlé koloniální državy. V roce 1580 vstoupilo do personální unie se Španělskem. Nezávislost byla uznána až po vzájemných bojích v roce 1668. Během napoleonských válek bylo napadeno a královský dvůr přesídlil do Ria de Janeira, kde zůstal až do roku 1820. V roce 1910 bylo Portugalsko vyhlášeno republikou. V roce 1926 došlo k vojenskému puči. Byl vyhlášen tzv. Estado Novo. V zemi byla zavedena autoritářská diktatura ve spojení s římskokatolickou církví, která trvala až do roku 1974. V současné době je Portugalsko pluralitní demokracií, členem EU, NATO a Eurozóny.

Přírodní podmínky

Severní část země pokrývají horská pásma. Nejvyšší Serra de Marão dosahuje téměř ke 2000 m n. m. Západ a jih tvoří nížiny se strmým skalnatým pobřežím. Souostroví Madeira a Azory jsou sopečného původu, je zde proto větší riziko zemětřesení. Na řekách Tejo, Douro a Guadiana je vybudováno velké množství kaskádových přehrad.

Na pobřeží Atlantského oceánu je podnebí oceánské, na jihu subtropické středomořské.

Měna

Portugalské escudo bylo v roce 1999 nahrazeno eurem.

Turistické zajímavosti

Hlavním městem Portugalska je Lisabon. V roce 1755 město zasáhlo zemětřesení, následováno požárem a tsunami, které způsobily konec portugalské námořní velmoci a daly tak vzniknout modernímu pravoúhlému Lisabonu.

Podél Atlantského pobřeží se nachází řada pláží. V jižní části se nachází nejnavštěvovanější a nejteplejší turistická oblast Algarve.

Navštěvované jsou také souostroví Madeira a Azorské ostrovy. Madeira je proslulá svou flórou, zavlažovacími kanály „levadas“, sopkami, vínem a každoročním květinovým festivalem. Z Madeiry se můžete replikou Kolumbovy Santa Marii plavit na blízký ostrov Porto Santo. Azory se skládají z devíti obydlených ostrovů. Můžete obdivovat rozsáhlé sopečné krátery „caldeiras“, lávové proudy, černé útesy, čedičové varhany, gotické stavby, sakrální stavby, okázalé anglosaské rezidence a lidové bílé domky s obrovskými komíny.

Gastronomie

Gastronomie v Portugalsku je rozmanitá, labužnická, překvapivá, hravá a plná kontrastů. Národním jídlem je treska neboli bacalhau. Existuje nepřeberné množství úprav, dokonce se říká, že Portugalci mají na každý den v roce jiný recept. Mezi další oblíbené ryby, většinou grilované dochucené jen citrónem a solí, patří dourada, corvina, sardinky, pescada a rabelo. Steaky se připravují z tuňáka a lososa. Specialitou Algarve je cataplana, směs mořských plodů, krevet, mušlí a krabů se zeleninou a směsí bylinek podávaná v tradičních měděných nádobách. Narazíte ale i na lahodné sýry, sušenou šunku z černých prasat, olivové oleje, vydatné polévky, mandlové cukroví atd. Zapíjet tyto dobroty můžete pivem, lehkým bílým vínem nebo portským.

TEST RATING