Kitzbühlské Alpy pohodlně lanovkami

od 9 990
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Novinka

Proč vybrat tento produkt

  • možnost doobsazení - žena

Filtr

Trasa

WAIDRING - TRIASSIC PARK - PILLERSEE - OFERER STEINBERGE - HOHE SALVE - WILDER KAISER - WESTENDORFU - TALKASER - GUGGENKÖGEL - ALPINOLINO - KIRCHBERG IN TIROL - KIRCHBERG IN TIROL - HAHNENKAMM - KITZBÜHEL - AUFFACH - SCHATZBERG - WILDSCHÖNAU - BRIXEN IM THALE - FILZALMSEE - ST. JAKOB IN HAUS - BUCHENSTEINWAND - KITZBÜHEL - KITZBÜHELER HORN - ELLMAU - HARTKAISER

Svozové trasy

A, A1, B, D,

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve se kabinovou lanovkou z WAIDRINGU ve výšce 778 m dostaneme na WAIDRING STEINPLATTE 1700 m. Až vystoupíme z lanovky, zamíříme ze všeho nejdříve do komplexu muzea a naučného centra zážitkového světa. TRIASSIC PARK je magickou zemí nekonečného objevování, kde prožijeme velké prehistorické dobrodružství. Za obrovské množství zkamenělin nalezených v této oblasti vděčí Steinplatte skutečnosti, že vrchol, který se dnes tyčí do nadmořské výšky 1869 metrů, byl kdysi pod hladinou pravěkého oceánu Tethys. Z vrcholu si navíc užijeme nádherný výhled nejen na jezero PILLERSEE a vápencový masiv s překrásnými štíty LOFERER STEINBERGE. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

2. den

Po snídani se kabinkovou lanovkou vyvezeme na horu HOHE SALVE ve výšce 1827 m. V mezistanici jsou atrakce věnované kouzlu vody a vodním hrám. Na samotném vrcholu se nachází nejvýše položený kostel v Rakousku. Hohe Salve je vyhlídkový vrchol ve středu Kitzbülských Alp, odkud budeme mít překrásné výhledy na skalnaté pohoří WILDER KAISER, atraktivní pohoří s rozeklaným vápencovým hřebenem. Z WESTENDORFU poté vyjedeme opět kabinkovou lanovkou na vrchol TALKASER ve výšce 1770 m. Čeká nás lehká vyhlídková túra na vedlejší vrchol GUGGENKÖGEL (1886 m). Od vrcholového kříže se nám naskytne velkolepý výhled. Užijeme si také zážitkový svět ALPINOLINO, který nám přiblíží tyrolské hory a místní floru a faunu. Poté sjedeme zpět lanovkou do údolí. Z KIRCHBERG IN TIROL se kabinkovou lanovkou přepravíme na EHRENBACHHÖHE (1800 m) a nemine nás pěší túra k horní stanici lanovky u vrcholu HAHNENKAMM. Je to nejen název vrcholu, ale i jednoho z nejnáročnějších sjezdů alpského lyžování. Postavíme se na místo startu sjezdu a uvidíme nejstrmější místo sjezdu se sklonem 85 %. Před odjezdem na ubytování ještě navštívíme nejstarší tyrolské sportovní středisko s malebným historickým jádrem KITZBÜHEL.

3. den

Dnes se vydáme z AUFFACHU kabinkovou lanovkou na vrchol SCHATZBERG (1898 m), kde podnikneme lehkou túru. Jde o romantický vrchol s pěknými výhledy na Kitzbülské a Zillertálské Alpy a vrcholy Vysokých Taur. Zavítáme také do WILDSCHÖNAU, jednoho z nejkrásnějších tyrolských údolí s malebnými horskými loukami a rázovitými vesnicemi. Z BRIXEN IM THALE se dostaneme kabinovou lanovkou k horskému jezeru FILZALMSEE. U jezera nás čeká zážitkový svět věnovaný obru. Budeme moci zkusit Kneippovu vodoléčbu, užít si procházku a obklady rašelinou a stezku pro bosé nohy. Ze ST. JAKOB IN HAUS se tentokráte sedačkovou lanovkou podíváme na vrchol BUCHENSTEINWAND (1456 m). Na vrcholu stojí architektonicky zajímavá rozhledna Jakubský kříž s rozhledem ze všech čtyř ramen kříže. Je o originální a jedinečnou stavbu, která stojí za vidění. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani se z KITZBÜHELU vydáme kabinkovou lanovkou na vrchol KITZBÜHELER HORN (1996 m). Vrchol patří s typickou 102 m vysokou stavbou vysílače k nejvýznamnějším vyhlídkovým vrcholům pohoří Kitzbüheler Alpen. Spatříme výhled na sjezdovku Hahnenkamm a skalnaté pohoří Wilder Kaiser. Budeme moci podniknout několik lehkých túr po vrcholu nabízejícím krásné panoramatické výhledy. Při sestupu na Alpenhaus (1670 m) navštívíme botanickou zahradu Alpenblumengarten, považovanou za „nejkrásnější zahrádku Evropy“ s kolekcí asi 120 druhů alpských rostlin. Z ELLMAU (seriál Doktor z hor) se kabinovou lanovkou přepravíme na vrchol HARTKAISER (1555 m). Zde nás čeká čeká zážitkový svět žabáka „Ellmiho“ s botanickou a zoologickou zahradou. Lehká procházka nás povede přes muzeum kamene v přírodě, dřevěný hrad s rozhlednou a okolo různých dřevěných výtvorů. V odpoledních hodinách se vydáme zpět na cestu do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve dvoulůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupné do navštívených objektů cca 100 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (2 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Rozloha

Republika Rakousko se rozléhá uprostřed Evropy na území o rozloze necelých 84 000 km2. Rakousko je federací, která má 9 spolkových zemí. Hlavním městem je Vídeň.

Obyvatelstvo

V Rakousku žije přes 8 milionů obyvatel (2004). 98 % obyvatel jsou Rakušané, dále jsou zde národnostní menšiny Slovinců, Chorvatů, Turků, Maďarů a další. Úředním jazykem je němčina. Rakušané mluví německy s rakouským dialektem, kterému je v některých oblastech hůře rozumět.

Historie

Území Rakouska bylo obsazeno Římskou říší a až po jejím úpadku se mohlo Rakousko vyvíjet ve své vlastní historii. V 10. století vzniká Východní marka v čele s Babenberky. Ti ve 13. století ale vymírají po meči a rakouské země získává český král Přemysl Otakar II. Poté se vlády ujímá Rudolf I. Habsburský, který tak v Rakousku pokládá základ rodové moci Habsburků a v dalším století se území Rakouska rozrůstá např. o Korutany, Kraňsko, Tyrolsko a další.V 16. století se Habsburkové ujímají vlády i v dalších zemích a jejich panství se tak rozrůstá o Španělsko, Nizozemí, české a uherské země atd. Vzniká tak rozsáhlá habsburská monarchie. V průběhu své vlády se museli Habsburkové potýkat s nástrahami dějin, jako byla expanze Turků či třicetiletá válka (1618 – 1648). V ní byli poraženi čeští stavové a zvítězila snaha o protireformaci.Nejvýznamnějším habsburským panovníkem byla jistě Marie Terezie, která vládla v 18. století po dlouhých 40 let. Její reformy pomohly rozvoji školství, armády a celkově ke kulturnímu rozmachu. V roce 1781 bylo panovníkem Josefem II. zrušeno nevolnictví, což v té době znamenalo dějinný pokrok. Po bojích s revoluční Francií, bojuje Rakousko i s Pruskem. V roce 1867 dochází k přeměně v dualistický stát Rakousko – Uhersko.Sarajevský atentát na následníka trůnu Ferdinanda d´Este je považován za příčinu 1. svěové války, která znamenala porážku Rakouské monarchie a vznik mnoha samostatných nástupnických států. Rakousko v meziválečném období nebylo příliš stabilním státem a na počátku války bylo anektováno Hitlerem a donuceno bojovat na straně nacistů ve 2. světové válce. V roce 1955 byla uznána nezávislost Rakouska. Dnes je Rakousko členem EU a jednou z velmi vyspělých evropských zemí.  

Přírodní podmínky

Už samotnou polohou Rakouska je určeno jeho mírné středoevropské přechodové klima. V oblasti Alp pozorujeme tužší zimy, někde je četnost srážek nižší, někde jsou naopak srážky častější. Na západě země jsou spíše mírné zimy a teplá léta.

Měna

Rakouský šilink byl nahrazen eurem, které je nyní oficiální měnou Rakouska. Aktuální kurz se pohybuje kolem 26 Kč / 1 €. 

Turistické zajímavosti

Rakousko je země tisíců křišťálově čistých horských jezer, divokých řek, hlubokých lesů i nekonečných alpských strání. Není tedy divu, že se zde setkávají milovníci neposkvrněné přírody s provozovateli adrenalinových i běžných sportů.

Jedním z nej horských jezer, které Rakousko nabízí je Weissensee – jezero s téměř pitnou vodou. Kromě plavání a vodních sportů je Weissensee vyhledávaným cílem milovníků potápění. Oblast byla vyhlášena národním parkem a získala prestižní evropské ocenění za turistiku a životní prostředí. Pěší turistiku si tady vychutnáte na 200km dlouhé stezce pro pěší, 12 trasách pro běžce a 9 cestách určených pro nordic walking skrze národní park.

Rakouské přírodní parky zabírají více jak 4% celkové rozlohy země. Pěší turistika a cykloturistika je nejlepší volbou, jak poznat tyto parky tváří v tvář. Mezi největší patří Národní park Neusiedlersee, který je během jara a podzimu útočištěm pro migrující ptáky. Jsou zde upraveny trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku i jízdu na koních.

Gastronomie

Typická rakouská kuchyně v podstatě neexistuje, protože se v ní smísily kuchyně okolních států, a tak právě proto jsou toulky za kulinářstvím velmi zajímavé.

Základním prvkem rakouské kuchyně je jednoznačně maso a masné výrobky.
Zde mluvíme o vídeňském řízku (Wiener Schnitzel), který je připravován z telecího masa. Tento telecí řízek znali již ve starověkém Řecku, odkud se dostal do arabských zemí, Španělska i Itálie. Poprvé jej ochutnal v Miláně roku 1848 jeho dobyvatel, maršál rakouské armády Jan Josef Radecký z Radče, který recept věnoval Františku Josefu I. Tomu velmi zachutnal a postupně se stal pokrmem tak často připravovaným, že v Rakousku zdomácněl navždy.

Dalším oblíbeným pokrmem jsou pečené klobásky nebo hovězí maso podávané s vydatnou porcí dušené zeleniny a křenem – tzv. Tafelspitz. Za zmínku stojí také vídeňský guláš nebo štýrské skopové maso. Často se konzumuje zvěřina a vnitřnosti.V Rakousku se díky nespočtu horských jezer také často konzumují sladkovodní ryby – štiky, kapři nebo pstruzi. Pokud zavítáte do oblastí alpských horských jezer, určitě ochutnejte alpského sivena (Seibling), který se podává připravený na mnoho různých způsobů.

K dalším tradičním specialitám neodmyslitelně patří Tyrolské knedlíky (Tiroler Knädel), Tyrolský Gröstl a Spätzle. Tiroler Knädel jsou knedlíky z uzeného masa, slaniny a vajec. Pod názvem Tiroler Gröstl najdeme směs z orestovaných vařených brambor se slaninou nebo uzeným masem, cibulkou a volským okem, posypanou sýrem a pokrm doplňuje zelný salát. Spätzle jsou těstovinové halušky se sýrem nebo zelím.

Sladká tečka na závěr-kdo by neznal klasický jablečný štrúdl, který si své místo našel i v českých kuchyních? Za zkoušku také stojí i tzv. Kaiserschmarren neboli císařský trhanec a samozřejmě legendární Sachrův dort.

TEST RATING
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personální cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.