Skryté poklady Korutan

od 8 590
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip
Novinka

Proč vybrat tento produkt

  • polopenze v ceně
  • Kärnten Card
  • GARANCE REALIZACE

Filtr

Trasa

BAD BLUMAU - BÄRNBACH - PIBER - WÖRTHERSEE - MARIA WÖRTH - MALLNITZ - KREUZECK - KATSCHBERG - SOMMEREGG - KANZELBAHN - PÖLLINGERHÜTTE - VILLACH - TIERPARK ROSEGG - GOLDECK PANORAMASTRAßE - TSCHEPPASCHLUCHT - KLAGENFURT - OBIR-TROPFSTEINHÖHLEN

Svozové trasy

A, A1, B, D

1. den

Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Nejprve nás čeká prohlídka staveb věhlasného architekta Friedricha Hundertwassera ve Štýrsku - lázně BAD BLUMAU. Navštívíme lázně Rogner, soustavu extravagantních budov s originální a pozoruhodnou architekturou, kde se nacházejí zřídla a pramen Vulkania s teplotou 110 stupňů a dosahuje hloubky téměř 3 000 m. Poté přejedeme do BÄRNBACHU, kde stojí Hundertwasserův novodobý kostel plný barev, s věží se zlatou cibulí, nezvyklými tvary celé stavby a také brány, přestavující dvanáct kultur a náboženství. Krátce se zastavíme v PIBERU, kde se projdeme k hřebčínu proslulých lipicánů. Naše cesta bude pokračovat k největšímu korutanskému jezeru WÖRTHERSEE. Jde o nejteplejší jezero v Rakousku, které má díky podzemním pramenům v létě teplotu až 28°C - pro toto téměř středomořské klima je populární turistickou destinací. Na jeho jižním břehu se zastavíme v MARIA WÖRTH, malebném sídle na skalnatém poloostrově, bývalém ostrově, kde bývala nejstarší křesťanská osada v Korutanech. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.   

2. den

Po snídani se vydáme do MALLNITZ, odkud vede lanovka ANKOGELBAHN do výše 2 630 m n. m. Z vrcholu se nám naskytnou impozantní výhledy do okolí. Ocitneme se na hranici spolkových zemí Korutany a Salzbursko. Dále podnikneme krátký, ale strmý pěší výstup k vrcholu Arnoldhöhe (cca 400 m -20 min). V celé své kráse spatříme Grossglockner, Karavanky i Dolomity. Nebo sestoupíme od lanovky k chatě Hannoverhaus (cca 15 min). Poté nás čeká výjezd panoramatickou lanovkou na horu KREUZECK do výšky 1 200 m n. m., procházka s výhledy na okolní hory, relax u horské vodní nádrže nebo výstup k horské chatě Poldis na horské pastvině Mernikalm. Dále zavítáme do známého vysokohorského střediska KATSCHBERG (1 641 m n. m.). Vyjedeme sedačkovou lanovkou Aineckbahn z Katschberghöhe do výšky 2 220 m na vrchol Aineck. Okouzlí nás úchvatný panoramatický výhled na Kösselbacher a Branntweineralm a čeká nás lehká turistika na vrcholu a cesta zpět pěšky cca 3,5 km (1 hod), případně lanovkou k dolní stanici. Na závěr dne navštívíme hrad SOMMEREGG, kde se nachází největší středoevropské muzeum na téma mučení. Více než 100 exponátů věrných originálu, prezentovaných s vědecky zpracovanými texty, popisuje právní dějiny středověku a raného novověku. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

3. den

Dnešní den se vypravíme do Annenheimu a vyjedeme lanovkou KANZELBAHN na vrchol hory Gerlitzen. Odtud budeme mít výhled na Osiašské jezero, hrad Landskron a Villach. Dále pak pěkné výhledy na Karavanky, Julské Alpy i Vysoké Taury. Podnikneme lehkou turistiku do prostřední stanice lanovky s návštěvou horského muzea v PÖLLINGERHÜTTE. Neopomeneme si prohlédnout centrum zimních sportů a letní turistiky město VILLACH, které je obklopeno hřebeny Gailtalských Alp a Karavanek. Navštívíme take TIERPARK ROSEGG, jeden z nejnavštěvovanějších cílů v Korutanech. Zvířecí park v přírodě kolem zříceniny malebného hradu, kde žije kolem 400 zvířat a 35 druhů zvířat, jako je zubr americký, rys, kozorožec, šakal, ibis severský, srnčí zvěř, ale i vzácné druhy jelenů, jako je bílý jelen a mnoho dalších. Poté vyjedeme vyhlídkovou silnicí GOLDECK PANORAMASTRAßE k vrcholu horu Goldeck, odkud budeme mít výhledy do okolí a město Spittal an der Drau. Ve večerních hoidnách se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani zamíříme do soutěsky TSCHEPPASCHLUCHT u Ferlachu. Čeká nás středně náročná procházka - trasa cca 6 km (2,15 hod.) podél říčky Loibelbach, skal a vodopádů (schůdky, žebříky a mosty). Zájemci mohou místo soutěsky zůstat v hlavním městě Korutan KLAGENFURTU a podniknout individuální procházku centrem. Poté se všichni společně vydáme do obrovských krápníkových jeskyní OBIR-TROPFSTEINHÖHLEN, jedněch z nejhezčích krápníkových jeskyní v Rakousku. Příjezd do Brna v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve dvoulůžkových pokojích, 3x polopenzi, vybrané vstupy v rámci Kärnten Card, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupné 1. den, vstupné do dalších navštívených objektů cca 30 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (2 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 06:00, plánovaný příjezd do Brna 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Rozloha

Republika Rakousko se rozléhá uprostřed Evropy na území o rozloze necelých 84 000 km2. Rakousko je federací, která má 9 spolkových zemí. Hlavním městem je Vídeň.

Obyvatelstvo

V Rakousku žije přes 8 milionů obyvatel (2004). 98 % obyvatel jsou Rakušané, dále jsou zde národnostní menšiny Slovinců, Chorvatů, Turků, Maďarů a další. Úředním jazykem je němčina. Rakušané mluví německy s rakouským dialektem, kterému je v některých oblastech hůře rozumět.

Historie

Území Rakouska bylo obsazeno Římskou říší a až po jejím úpadku se mohlo Rakousko vyvíjet ve své vlastní historii. V 10. století vzniká Východní marka v čele s Babenberky. Ti ve 13. století ale vymírají po meči a rakouské země získává český král Přemysl Otakar II. Poté se vlády ujímá Rudolf I. Habsburský, který tak v Rakousku pokládá základ rodové moci Habsburků a v dalším století se území Rakouska rozrůstá např. o Korutany, Kraňsko, Tyrolsko a další.V 16. století se Habsburkové ujímají vlády i v dalších zemích a jejich panství se tak rozrůstá o Španělsko, Nizozemí, české a uherské země atd. Vzniká tak rozsáhlá habsburská monarchie. V průběhu své vlády se museli Habsburkové potýkat s nástrahami dějin, jako byla expanze Turků či třicetiletá válka (1618 – 1648). V ní byli poraženi čeští stavové a zvítězila snaha o protireformaci.Nejvýznamnějším habsburským panovníkem byla jistě Marie Terezie, která vládla v 18. století po dlouhých 40 let. Její reformy pomohly rozvoji školství, armády a celkově ke kulturnímu rozmachu. V roce 1781 bylo panovníkem Josefem II. zrušeno nevolnictví, což v té době znamenalo dějinný pokrok. Po bojích s revoluční Francií, bojuje Rakousko i s Pruskem. V roce 1867 dochází k přeměně v dualistický stát Rakousko – Uhersko.Sarajevský atentát na následníka trůnu Ferdinanda d´Este je považován za příčinu 1. svěové války, která znamenala porážku Rakouské monarchie a vznik mnoha samostatných nástupnických států. Rakousko v meziválečném období nebylo příliš stabilním státem a na počátku války bylo anektováno Hitlerem a donuceno bojovat na straně nacistů ve 2. světové válce. V roce 1955 byla uznána nezávislost Rakouska. Dnes je Rakousko členem EU a jednou z velmi vyspělých evropských zemí.  

Přírodní podmínky

Už samotnou polohou Rakouska je určeno jeho mírné středoevropské přechodové klima. V oblasti Alp pozorujeme tužší zimy, někde je četnost srážek nižší, někde jsou naopak srážky častější. Na západě země jsou spíše mírné zimy a teplá léta.

Měna

Rakouský šilink byl nahrazen eurem, které je nyní oficiální měnou Rakouska. Aktuální kurz se pohybuje kolem 26 Kč / 1 €. 

Turistické zajímavosti

Rakousko je země tisíců křišťálově čistých horských jezer, divokých řek, hlubokých lesů i nekonečných alpských strání. Není tedy divu, že se zde setkávají milovníci neposkvrněné přírody s provozovateli adrenalinových i běžných sportů.

Jedním z nej horských jezer, které Rakousko nabízí je Weissensee – jezero s téměř pitnou vodou. Kromě plavání a vodních sportů je Weissensee vyhledávaným cílem milovníků potápění. Oblast byla vyhlášena národním parkem a získala prestižní evropské ocenění za turistiku a životní prostředí. Pěší turistiku si tady vychutnáte na 200km dlouhé stezce pro pěší, 12 trasách pro běžce a 9 cestách určených pro nordic walking skrze národní park.

Rakouské přírodní parky zabírají více jak 4% celkové rozlohy země. Pěší turistika a cykloturistika je nejlepší volbou, jak poznat tyto parky tváří v tvář. Mezi největší patří Národní park Neusiedlersee, který je během jara a podzimu útočištěm pro migrující ptáky. Jsou zde upraveny trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku i jízdu na koních.

Gastronomie

Typická rakouská kuchyně v podstatě neexistuje, protože se v ní smísily kuchyně okolních států, a tak právě proto jsou toulky za kulinářstvím velmi zajímavé.

Základním prvkem rakouské kuchyně je jednoznačně maso a masné výrobky.
Zde mluvíme o vídeňském řízku (Wiener Schnitzel), který je připravován z telecího masa. Tento telecí řízek znali již ve starověkém Řecku, odkud se dostal do arabských zemí, Španělska i Itálie. Poprvé jej ochutnal v Miláně roku 1848 jeho dobyvatel, maršál rakouské armády Jan Josef Radecký z Radče, který recept věnoval Františku Josefu I. Tomu velmi zachutnal a postupně se stal pokrmem tak často připravovaným, že v Rakousku zdomácněl navždy.

Dalším oblíbeným pokrmem jsou pečené klobásky nebo hovězí maso podávané s vydatnou porcí dušené zeleniny a křenem – tzv. Tafelspitz. Za zmínku stojí také vídeňský guláš nebo štýrské skopové maso. Často se konzumuje zvěřina a vnitřnosti.V Rakousku se díky nespočtu horských jezer také často konzumují sladkovodní ryby – štiky, kapři nebo pstruzi. Pokud zavítáte do oblastí alpských horských jezer, určitě ochutnejte alpského sivena (Seibling), který se podává připravený na mnoho různých způsobů.

K dalším tradičním specialitám neodmyslitelně patří Tyrolské knedlíky (Tiroler Knädel), Tyrolský Gröstl a Spätzle. Tiroler Knädel jsou knedlíky z uzeného masa, slaniny a vajec. Pod názvem Tiroler Gröstl najdeme směs z orestovaných vařených brambor se slaninou nebo uzeným masem, cibulkou a volským okem, posypanou sýrem a pokrm doplňuje zelný salát. Spätzle jsou těstovinové halušky se sýrem nebo zelím.

Sladká tečka na závěr-kdo by neznal klasický jablečný štrúdl, který si své místo našel i v českých kuchyních? Za zkoušku také stojí i tzv. Kaiserschmarren neboli císařský trhanec a samozřejmě legendární Sachrův dort.

TEST RATING
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personální cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.