Prázdniny na Oravě

od 7 990
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze

Proč vybrat tento produkt

  • 2x večeře v ceně

Filtr

Anotace

malebnou krajinou za vodními radovánkami

Trasa

VEĽKÁ RAČA - STARÁ BYSTRICA - ŽELEZNICE VYCHYLOVKA - ORAVSKÁ PŘEHRADA - SLANICKÝ OSTROV UMĚNÍ - KLIN - TVRDOŠÍN (UNESCO) - PODBIEL - SKANZEN ZUBEREC - ROHÁČSKÁ DOLINA - AKVAPARK ORAVICE - VORY - ORAVSKÝ HRAD - LEŠTINY (UNESCO) - SALAŠ KRAJINKA U RUŽOMBERKU

Svozové trasy

Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč.

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Přes kilometr dlouhá lanovka z Oščadnice nám pomůže překonat výškový rozdíl 324 metrů a doveze nás na hřebeny Kysuckých vrchů pod nejvyšší vrchol masivu - Veľkou Raču – na slovensko-polském pomezí. Nabídne nám nádherný výhled na okolní magickou přírodu. U horní stanice lanovky v Dedovce si můžeme dát oběd přímo v okolních chalupách nebo zažít adrenalin na bobové dráze. Poté se zastavíme v Staré Bystrici – mají tam jediný slovenský orloj, který je zároveň největší dřevěnou sochou v zemi. Za dobrodružstvím vyrazíme na pomezí Kysuc a Oravy, kde se necháme unášet unikátní historickou lesní úvraťovou železnicí Vychylovka. Jedná se o jeden ze dvou světových unikátů umožňující zdolat značné převýšení po železnici. Přejezd na ubytování.

2. den

Po snídani si uděláme výlet po poklidné hladině Oravské přehrady, kde podnikneme plavbu na Slanický ostrov umění. Na ostrově se nachází kostel Povýšení sv. Kříže – jako jediný zbyl z obce Slanica, která byla zatopena Oravskou přehradou. Poněkud netradiční atrakcí Oravy je kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Socha vysoká devět a půl metru je situována u obce Klin. Ruce Krista Spasitele směřují na celou Oravu a mají ji ochraňovat. Je odtud krásný výhled na přehradu. Potom se zastavíme v Tvrdošíně k prohlídce hřbitovního kostela Všech svatých, památky pocházející z 15. století. Odborná rekonstrukce kostela byla v roce 1993 oceněna plaketou Europa Nostra a kostel byl zapsán do seznamu UNESCO. Navštívíme i vesničku Podbiel, jejíž chloubou je unikátní soubor lidové architektury Bobrova raľa s celkem 64 dřevěnic z 19. století. S Oravou a jejími tradicemi se seznámíme v Zuberci v příjemném Muzeu oravské dědiny – ve skanzenu, který je situován do nádherného přírodního prostředí, a reprezentuje nejhodnotnější památky lidové architektury celého regionu. Návrat na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme do oblasti Západních Tater, kde absolvujeme procházku Roháčskou dolinou. Naším cílem bude Ťatliakova chata (1 373 m). Nad ní začíná „amfiteátr Smutnéj doliny“, která je horním patrem Roháčskej doliny. Kousek od chaty se nachází uměle vytvořené pleso – Ťatliakovo jezero. Možnost občerstvení, odpočinku a procházek po okolí. V závěru dne nás čeká ještě koupání v termálech v Oravicích s geotermální vodou o teplotě 35–36 °C přímo ze zřídla. Náročnější klienti si mohou dopřát odpočinek v akvaparku s velkým relaxačním bazénem, masážními tryskami, dnovou perličkou a tobogánem. Návrat na ubytování.

4. den

Cestu k Oravskému hradu si vychutnáme z paluby vorů, na nichž se doplavíme až k patě vápencové skály, na které se až do výšky 112 metrů majestátně tyčí rozsáhlý hradní areál ze 13. století. Prohlédneme si jeho nádvoří i interiéry, dozvíme se zajímavosti o nejvýznamnějších vlastnících z rodu Thurzovců a zavzpomínáme na filmy, kde jsme tento skvost Oravy viděli. Naší další zastávkou bude vesnička Leštiny, kde se z hlediska architektonického nachází nejlépe dochovaný dřevěný artikulární evangelický kostel na Slovensku (UNESCO). Naše slovenské putování zakončíme nákupem oblíbených liptovských sýrových specialit na salaši u Ružomberoku. Návrat do Brna cca 20:30 hodin, následně do Prahy a Plzně.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, 2x večeři, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

plavbu na vorech, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 60 €plavba na vorech dospělý - 550 Kč, plavba na vorech dítě do 14 let - 280 Kč .

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 090 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 07:30, předpokládaný příjezd do Brna 20:30. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING