Prázdniny na Oravě

od 5 990
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze

Proč vybrat tento produkt

  • 2x večeře v ceně

Filtr

Anotace

malebnou krajinou za vodními radovánkami

Trasa

VEĽKÁ RAČA - STARÁ BYSTRICA - VYCHYLOVKA - ORAVSKÁ PŘEHRADA - TVRDOŠÍN - ZUBEREC - PODBIEL - ROHÁČSKÁ DOLINA - ORAVICE -LEŠTINY - KLIN - ORAVSKÝ HRAD

Svozové trasy

B: pouze Olomouc, Přerov, Prostějov, Vyškov, D, F

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Přes 1 km dlouhá lanovka z Oščadnice nás doveze na hřebeny Kysuckých vrchů. Nenáročná túra přírodní rezervací vede na nejvyšší vrchol masivu – VEĽKOU RAČU. Cestou se budeme kochat výhledy na Moravskoslezské Beskydy, Babí horu, vrchy Malé Fatry či vzdálenější Roháče. Poté se zastavíme v STARÉ BYSTRICI. Za dobrodružstvím vyrazíme historickou lesní úvraťovou železnicí VYCHYLOVKA. Jedná se o jeden ze dvou světových unikátů umožňující zdolat značné převýšení po železnici. Přejedeme na ubytování.

2. den

Po snídani si uděláme výlet po poklidné hladině ORAVSKÉ PŘEHRADY, kde podnikneme plavbu na Slanický ostrov Umění. Na ostrově se nachází kostel Povýšení sv. Kříže. Poněkud netradiční atrakcí Oravy je kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Zastavíme se také v TVRDOŠÍNĚ k prohlídce hřbitovního kostela Všech svatých, památky pocházející z 15. století (UNESCO). S Oravou a jejími tradicemi se seznámíme v ZUBERCI v příjemném Muzeu oravské dědiny. Navštívíme i vesničku PODBIELl, jejíž chloubou je unikátní soubor lidové architektury Bobrova raľa. Vrátíme se na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme do oblasti Západních Tater, kde absolvujeme procházku ROHÁČSKOU DOLINOU. Naším cílem bude Ťatliakova chata (1 373 m). Nad ní začíná „amfiteátr Smutnéj doliny“, která je horním patrem Roháčskej doliny. Kousek od chaty se nachází uměle vytvořené pleso – Ťatliakovo jezero. Máme možnost občerstvení, odpočinku a procházek po okolí. V závěru dne nás čeká ještě koupání v termálech v ORAVICÍCH s geotermální vodou o teplotě 35–36 °C přímo ze zřídla. Odjedeme na ubytování.

4. den

Cestu k ORAVSKÉMU HRADU si vychutnáme z paluby vorů, na nichž se doplavíme až k patě vápencové skály, na které se tyčí rozsáhlý hradní areál ze 13. století. Naší další zastávkou bude vesnička LEŠTINY (UNESCO), kde se z hlediska architektonického nachází nejlépe dochovaný dřevěný artikulární evangelický kostel na Slovensku. Naše slovenské putování zakončíme nákupem oblíbených liptovských sýrových specialit na Salaši u Ružomberoku. Návrat do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, 2x večeři, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

plavbu na vorech, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 40 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 090 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 07:20, předpokládaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

TEST RATING