Horský advent ve Vysokých Tatrách

od 4 290
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně
Novinka

Filtr

Trasa

A,H

1. den

Nejprve si užijeme procházku kolem ŠTRBSKÉHO PLESA v zasněžené horské krajině. Štrbské Pleso ležící v nadmořské výšce 1345 m je jedním z nejvyhledávanějších a zároveň tím nejvýše položeným tatranským turistickým a lyžařským střediskem. Vychutnáme si vánoční trhy v POPRADU. Na rozdíl od jiných vánočních trhů, které trvají hned několik týdnů, vánoční trhy v Popradu trvají pouze několik dnů a konají se na náměstí sv. Egídia, kde bude kromě vánočního osvětlení také řada stánků s občerstvením a řemeslnými výrobky.

2. den

Po snídani zavítáme na HREBIENOK. V zimním období zde každoročně vzniká unikátní projekt Tatranský ledový dóm. Majestátní ledová stavba vytvořená z desítek tun ledu každý rok znázorňuje jinou světovou katedrálu. Po minulé roky to byla například pařížská katedrála Notre-Dame, bazilika sv. Petra v Římě nebo chrám Sagrada Familia. Dále si prohlédneme likérku, která vyrábí proslulý Tatranský čaj. Ten se vyrábí s objemem alkoholu od 17 % do 72 % a s různými příchutěmi. Nápoj spojený s tradicí vděčí za svou nezaměnitelnou chuť pečlivě vybíraným kvalitním ingrediencím. Základem Tatratea je pomalu macerovaný černý čaj doplněný o hobliny z dubu. V odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování. Zájemci mohou zavítat do AquaCity Poprad, případně na místní vánoční trhy.  

3. den

Po snídani si v TATRANSKÉ LOMNICI zabruslíme na zamrzlém jezírku a vyzkoušíme tamní bobovou dráhu. Lanovkou se dostaneme na SKALNATÉ PLESO, populární morénové jezero ležící přímo pod Lomnickým štítem. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu zpět, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 2 x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – 30 €. Příplatky - 1lůžkový pokoj – 1 490 Kč cestovní pojištění Uniqa.

TEST RATING