Z Bojnice za zlatem a stříbrem

od 7 490
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • ubytování na jednom místě

Filtr

Trasa

ZÁMEK BOJNICE - KREMNICA - LÁZNĚ SKLENÉ TEPLICE - BÁNSKÁ ŠTIAVNICA (UNESCO) - DŮLNÍ MUZEUM - JEZERO KLINGER - ZUBŘÍ OBORA - ZÁMEK TOPOLČIANKY - ZÁMEK SV. ANTON - POČÚVADLNSKÉ JEZERO

Svozové trasy

Praha 400 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč.

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 06:30) na Slovensko. Čeká nás prohlídka pohádkového zámku Bojnica, který, tak jak si to přál hrabě Pálffy, v mnohém připomíná romantické zámky na Loiře. Odpoledne se vydáme za tajemstvím „zlaté“ Kremnice s dominantním středověkým městským hradem a jedinečnou expozicí mincovnictví. Poté se příjemně vykoupeme v lázních Sklené Teplice, kde dnes vyvěrá termální voda ze čtrnácti přírodních mineralizovaných pramenů z hloubky až 1 600 metrů. Ubytujeme se v oblasti Štiavnických vrchů, ve skutečném klenotu Slovenska a v jednom z nejstarších měst střední Evropy – v Bánské Štiavnici, ve městě, jehož sláva vyrostla z legendární stříbronosné žíly, kterou před stoletími objevil chudobný pasáček.

2. den

Po snídani nás uchvátí kulisa nedotčeného středověkého města s uměleckou duší. Během procházky budeme narážet na malíře a fotografy, možná i filmaře snažící se zachytit nevyslovitelný půvab tohoto města. Uvidíme Starý i Nový zámek, výstavné měšťanské domy, uličky spojující stovky schodů i skromné hornické domky vystavené na úbočích strmých hor. Za původem této nevýslovné krásy však musíme zamířit do podzemí… A tak vyzbrojeni plášti a přilbami absolvujeme prohlídku podzemní části Důlního muzea se zpřístupněnými šachtami ze 17. století i fárací trasou. Dozvíme se také o původu tajchů, které byly v 19. století nejdokonalejší vodohospodářskou stavbou Evropy. Dnes jsou tajchy vyhledávanými vodními plochami k rekreaci. I my jistě uvítáme procházku, při které se ohřejeme pod sluníčkem u tajchů – jezera Klinger. Budeme mít možnost vychutnat si i podmanivou atmosféru nasvětleného večerního města, náš hotel se nachází v blízkosti centra.

3. den

Po snídani se budeme toulat Bánskou Štiavnicí a zažijeme si všechno, co toto skvostné město nabízí. Můžeme vystoupat na Kalvarii nebo se zajít podívat do starobylé botanické zahrady. Koho zajímá historie hornictví, zavítá do nejcennější budovy Kammerhof, kde je muzeum hornictví na Slovensku. Odpoledne se vydáme za neopakovatelnou podívanou v Zubří oboře, kde budeme svědky krmení těchto mohutných a vzácných zvířat. V nedalekém letním sídle Habsburků v Topoľčiankách, obklopeném rozsáhlým anglickým parkem s jezírky, fontánami a sochami, se v bohatých interiérech ponoříme do historie a možná nám toto místo učaruje stejně jako Masarykovi a dalším prezidentům, kteří se sem rádi vraceli. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den

Po snídani objevíme další klenoty Štiavnických Vrchů. V blízkosti Banské Štiavnice, v rozlehlém parku, navštívíme zámek Sv. Anton, který byl až do konce II. sv. války soukromým letním a loveckým sídlem německé rodiny posledního bulharského cara Coburga. Tisíce trofejí na chodbách, originální tapety, obrazy slavných mistrů korunuje krásná sbírka starého nábytku – Zlatý salón svatební dar Marie Terezie své dceři francouzské královně Mari Antoanettě, je zlacen 24 karátovým zlatem. Dozvíme se s jakým nelehkým stavebním zadáním, nad nímž i dnešní statici kroutí hlavou, si poradil vídeňský architekt Entzenhofer. Patrně ani my nestihneme přepočítat 52 místností odpovídajících týdnům v roce a 365 oken symbolizujících počet dnů v roce. S celou UNESCO oblastí Banské Štiavnice se rozloučíme symbolicky u tajchu s pěti hrázemi, na jejichž stavbě v minulosti pracovaly stovky dělníků. Dnes tento Tajch s názvem Počúvadlnské jezero patří k oblíbenému místu ke koupání, procházkám a rekreaci. S výhledem na horu Sitno, kde údajně spí slovenští „Blaničtí“ rytíři se vydáme na zpáteční cestu domů. Příjezd do Brna cca 20:00.

Cena zahrnuje

doprava autobusem, 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu cca 3 €/os./pobyt, vstupy do navštívených objektů cca 40 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 3 590 Kč, 2x večeře - 930 Kč, cestovní pojištění Uniqa

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 06:30, předpokládaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

TEST RATING