Filtr

Trasa

Barcelona – Montserrat

Svozové trasy

J

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách.

2. den

Prohlídku BARCELONY zahájíme u Kolumbova sloupu Mirador de Colom. Výtahem se dostaneme na vyhlídku, z níž se nám naskytne výhled na město a přístav. Během pěší procházky s průvodcem uvidíme gotickou čtvrť Barri Gótic a Las Ramblas – nejkrásnější barcelonskou promenádu a hlavní turistickou tepnu spojuje Plaça Portal de la Pau s hlavním barcelonským náměstím Plaça de Catalunya. Na každém kroku potkáme pouliční muzikanty, akrobaty, mimy, žongléře a tanečníky. Mezi tím vším se nacházejí obchody se suvenýry, kavárny a restaurace. Dále nás čeká Plaça de Catalunya, Plaça Reial, Plaça del Rei s katedrálou sv. Eulálie. Volný program s možností návštěvy muzeí. Na ubytování odjedeme na pobřeží Costa del Maresme.

3. den

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Barcelony. Podnikneme okružní jízdu městem. Zastavíme na hoře Montjuic, která se tyčí nad městem ve výšce 173 m na západ od centra. Nabízí se zde nádherný výhled na celou Barcelonu a prohlídka olympijského stadionu. Ve středověké španělské vesnici Poble Espanyol si můžeme prohlédnout makety staveb z celého Španělska. Po Placa d´Espanya s půvabnými budovami dojdeme ke kouzelné fontáně Font Mágica před Palau Nacional. Volno na případný oběd. Se stavbou chrámu Sagrada Familia začal Gaudí před více než 120 lety, přesto ještě dlouho nebude dokončena. Věže obou průčelí jsou přístupné, kam se dostaneme výtahem, dolů pak pěšky. Nejbarvitějším dílem Antonia Gaudího je Park Güell – rozlehlý park na severu města, který vytvořil pro bohatého průmyslníka Güella. Po parku jsou posety Gaudího stavby – domky, kolonády, chodníčky, lavičky, kašny, ještěři. V centru parku se nachází Gaudího dům Casa–Museu Gaudí. Návrat na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme do vnitrozemí na horu MONTSERRAT a navštívíme benediktýnský klášter, který se nachází kopci ve výšce 750 m. Naším cílem bude černá Madonna, patronka Katalánska. Poté se vrátíme do Barcelony a vychutnáme si atmosféru města dle vlastního gusta. Nabízí se možnost návštěvy mořského akvária nebo nákupy v obchodním centru. Návrat na ubytování.

5. den

Do odjezdu využijeme čas koupáním a sluněním u moře. Odjezd do ČR.

6. den

Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 3× ubytování v hotelu ve dvou až třílůžkových pokojích s vl. příslušenstvím, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pojištění storna a LV viz s. 1 katalogu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 50 €.

Příplatky

1/1 – 900 Kč, 3x večeře - 270 Kč, pojištění A, B, C.

Slevy

dítě do 14 let na přistýlce - info v CK.

TEST RATING