Filtr

Charakteristika

příjemný aparthotel se nachází v blízkosti centra letoviska Tossa de Mar, v klidné vilové čtvrti, jen pár minut od pláže a historického starého města. Je obklopen velkou, udržovanou zahradou s bazénem, terasou s lehátky a dětským hřištěm.

Ubytování

MONO 2+1: pokoj s lůžky pro 3 osoby, kuchyňský kout s lednicí, vlastní sociální příslušenství, klimatizace, TV/SAT, trezor (za poplatek) a balkon. BILO 2+2: samostatná ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s rozkládacím dvoulůžkem a kuchyňským koutem s lednicí, vlastní sociální příslušenství, klimatizace, TV/SAT, trezor (za poplatek) a balkon.

Stravování

vlastní, možnost dokoupení snídaní (v jídelně aparthotelu) nebo polopenze (večeře v restauraci hotelu Oasis Tossa, cca 100 m) formou bufetu.

Vybavenost

venkovní bazén, zahrada, terasa s lehátky, výtah, WiFi, animace, herna, billiard, dětské hřiště. Za poplatek: trezor, parkování.

Pláž

750 m, hrubý písek, prudší vstup do moře.

Nástup na ubytování

sobota od 14 h. Na vyžádání je možno zajistit ubytování v jiném termínu než sobota-sobota, nebo s jiným počtem nocí.

Cena zahrnuje

ubytování 7 nocí/os., služby českého delegáta, ložní prádlo, závěrečný úklid, pojištění proti úpadku a insolvenci CK.

Povinné příplatky hrazené na místě

vratná kauce 50 €/apartmán.

Příplatky

snídaně 130 Kč/os./noc, dítě do 13 let 60 Kč/os./noc, polopenze 430 Kč/os./noc, polopenze dítě do 13 let 210 Kč/os./noc, cestovní pojištění Uniqa.

Slevy

přistýlky ZDARMA.

Poznámka

Na základě individuální poptávky zajistíme transfer z letiště v Barceloně a Gironě.

Informace o letovisku

Původně středověké romantické městečko založené již v době Římanů se nachází v malebném zálivu s písečnou pláží, lemovanou skalami a borovými lesy. Patří k nejkrásnějším a nejromantičtějším městečkům na katalánském pobřeží. Staré části města, které se nazývá Villa Vella, vévodí mohutné zbytky pevnosti z 12. století s dobře zachovalým opevněním, odkud je možné vidět celou zátoku. V letovisku se nachází významné městské muzeum s antickými vykopávkami. I když jsou tu příjemné restaurace a kavárny, milovníci rušného nočního života si na zde na své nepřijdou. Letovisko je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Poloha: Tossa de Mar leží v jižní části pobřeží Costa Brava v provincii Girona asi 90 km severně od Barcelony a asi 40 km od Girony.

Obyvatelstvo

Tossa de Mar je město s 6.000 stálými obyvateli.

Historie

První zmínky osídlení se datují do období neolitu. Mezi 4. až 1. stol. př. n. l. se začaly objevovat první iberské osady, následně okolo 1. století začali pobřeží osidlovat Římané. Ve 12. století vzniklo středověké město obehnané hradbymi a nejvyšším místě Mt. Guardi byl postaven hrad. Dnes je starší část městečka, nazívaná "Vila Vella", příkladem dochovanébho opevněného středověkého města na Katalánském pobřeží. Jeho současná podoba pochází z konce 14. století, má zachován kompletní původní obvod kamennych hrateb s cimbuřím, čtyřmi věžičkami a tří válcových věží. Na nejvyšším místě Mt. Guardi dnes stojí maják. Lokalita byla v r. 1931 vyhlášena národní kulturní památkou. V 15. a 18. století se město s nárůstem populace rozrostlo. Svůj charakter a rozlohu si město udrželo až do roku 1950, kdy rozvoj cestovního ruchu přilákal davy turistů. Tossa de Mar je první místo na světě, které se v roce 1989 vyslovilo proti býčím zápasů.

Turistické zajímavosti

V centrální části Tossa de Mar je hlavní městská pláž (Platja Gran) s kompletním turistickým servisem, na okrajích jsou menší pláže (třeba Es Codolar přímo pod hradbami) a místa vhodná na koupání i potápění v malých skalnatých zátokách. Tossa je známá velmi čistým mořem a krásným členitým pobřežím.

Mapa polohy hotelu

TEST RATING