Bodamské jezero a květinový ostrov Mainau

od 7 890
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Snídaně

Proč vybrat tento produkt

  • atraktivní program
  • cesta TAM bez nočního přejezdu

Filtr

Anotace

skrytá perla Evropy s nádechem exotiky

Trasa

BREGENZ - PFÄNDER - BODAMSKÉ JEZERO - SÄNTIS - APPENZELL - ČOKOLÁDOVÝ SVĚT CHOCOLARIUM - REICHENAU - KOSTNICE - MAINAU - MEERSBURG

Svozové trasy

A, B, D, E

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve zamíříme do hlavního města rakouského Voralberska BREGENZ, ze kterého vyjedeme gondolovou lanovkou na 1064 m vysokou horu PFÄNDER s dalekými výhledy. Budeme mít možnost procházek nebo občerstvení v horské chatě i s nákupem místních sýrů či pálenky. Poté nás čeká prohlídka města, procházka po březích BODAMSKÉHO JEZERA, kde si prohlédneme tzv. Jezerní scénu, která je dějištěm oper v letních měsících. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

2. den

Po snídani odjedeme do Švýcarska pod vrchol majestátní hory SÄNTIS. Gondolovou lanovkou vyjedeme do výšky 2502 m s panoramatickou restaurací a výhledy současně do Švýcarska, Německa, Rakouska, Lichtenštejnska, Francie a Itálie. Poté zavítáme do APPENZELL, tradičnější švýcarské vesnice s malovanými dřevěnými domy. Budeme moci navštívit místní folklórní muzeum se sbírkami výšivek, oděvů a s ukázkami tesařských prací. Poté se přesuneme do ČOKOLÁDOVÉHO SVĚTA CHOCOLARIUM ve městečku Flawil. Jde o vynikající expozici o výrobě švýcarské čokolády, skvělou zábavu pro děti i dospělé spojenou s ukázkou opravdové výroby a ochutnávkou produktů firmy Maestrani. Samozřejmostí je možnost nákupů v tamním obchůdku. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování. 

3. den

V ranních hodinách navštívíme REICHENAU - unikátní klášter na jednom z mála ostrovů Bodamského jezera, zapsaný na seznamu UNESCO. Poté přejedeme do KOSTNICE, kde krátce spatříme místo upálení mistra Jana Husa a jeho dům. Zlatým hřebem dnešního dne bude květinový ostrov MAINAU – ráj exotických květin, kvetoucích každý rok od jara do podzimu. Zcela jistě budeme okouzleni množstvím květin, které nás přivítají svojí vůní a atmosférou, jež v nás zanechá hluboký dojem. Následně poplujeme po Bodamském jezeře do nejpůvabnějšího místního města - MEERSBURGU. Po jeho prohlídce odjedeme do ČR.

4. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 70 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (2 690 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Rozloha

Švýcarsko je země v alpském regionu a rozkládá se na ploše necelých 41 300 km2. Jedná se o federaci, která je rozdělena do 26 kantonů. Hlavním městem je Bern.

Obyvatelstvo

Švýcarská konfederace má 7,4 milionu obyvatel, z toho přibližně 1/5 tvoří cizinci. Zajímavé je, že země se člení na tři jazykové regiony. Na severu, východě a ve středu Švýcarska převládá němčina, na západě se hovoří francouzsky a na jihu italsky. V menších oblastech na východě je hlavním jazykem i rétorománština. Všechny tyto jazyky jsou ve Švýcarsku úřední. Zákonem je tedy zaručené právo komunikovat se spolkovými úřady v jakémkoliv z těchto jazyků.

Historie

Přibližně od roku 500 př. Kr. se na území dnešního Švýcarska začaly usazovat dva národy – Rétové a Helvetiové. Později byla tato oblast přičlěněna k Římské říši. Dále byla napadána germánskými kmeny, Burgundy či Franky. Poté náležely země do Svaté říše římské, vliv této říše však v 11. století postupně upadal a do popředí se dostávají Habsburkové. V roce 1291 vytvořili svobodní rolníci spojením tří kantonů "Věčný spolek", který byl namířen proti nadvládě Habsburků. Od této chvíle se začaly psát dějiny dnešního Švýcarska.

Ve 14. století se postupně připojovaly ke spolku další kantony. Habsburkové utrpěli četné porážky a v roce 1499 si kantony vybojovaly nezávislost. Švýcarsko zisk nezávislosti podnítil k expanzivní politice a získalo tak Lombardii, Locarno a další. I přes věhlasnou udatnost svých vojáků utrpělo Švýcarsko v v 16. století porážku a rozhodlo se přiklonit k vojenské neutralitě. I přesto počet kantonů narostl až na třináct.

V čele náboženské reformace stáli ve Švýcarsku Kalvín či Ulrich Zwingli. Navzdory náboženským rozporům zůstalo Švýcarsko politicky jednotné. Švýcarsko se v 17. století nezúčastnilo ani 30. leté války, což vedlo k obrovskému hospodářskému růstu. Uprchlíci ze sousedních zemí přinesli do Švýcarska např. výrobu hodin či inovaci textilního průmyslu. V době Francouzské revoluce vtrhl Napoleon do Švýcarska, a to se na krátkou dobu přeformovalo v Helvétskou republiku. Po pádu Napoleona byla konfederace obnovena. V 19. století se opakují náboženské nepokoje a sedm katolických kantonů bojuje v občanské válce proti protestantským. Katolíci prohrávají a v r. 1847 je sepsána ústava. Bern byl ustanoven hlavním městem a byla vytvořena centrální vláda.

Během 1. světové války zůstalo Švýcarsko neutrální a po jejím skončení se stalo členem Společnosti národů. Na počátku 2. světové války bylo zcela obklíčeno nacistickými nebo okupovanými zeměmi a okupace nacisty se zdála nevyhnutelná. Nakonec zůstalo Švýcarsko neutrální a sehrálo ve válce důležitou roli. Ve Švýcarských bankách byly zakládány anonymní účty pro movité Židy, banky také poskytovaly finanční prostředky pro nacistické země. Země se v roce 2002 členem OSN a dodnes odmítá členství v EU, pod vidinou zachování své neutrality.

Přírodní podmínky

Švýcarsko se nachází v mírném pásmu, nebývají zde zvykem extrémní teploty nebo extrémní vlhkost v létě ani v zimě. Velkou část území tvoří Alpy, v nichž panuje vysokohorské podnebí. Lze tady provozovat zimní sporty již od listopadu až do dubna.

Měna

Oficiální měnou Švýcarska je švýcarský frank (CHF), jehož kurz je přibližne 26,80 Kč / 1 CHF.

Turistické zajímavosti

Tato prosperující a bohatá země láká na nejrůznější turistické oblasti. Jednou z hlavních jsou jistě Švýcarské Alpy. Stále platí, že Šýcarské Alpy jsou pro turisty jedny z nejnákladnějších. Přesto si získávají stále větší oblibu. Švýcarsko je známé pro svou krásnou přírodu. Můžete ho navštívit jak v zimě, tak i v létě. V zimě si jistě přijde na své každý milovních zimních sportů a v létě turistům přijdou vhod průzračná jezera.

K typické švýcarské chloubě patří věhlasné železnice, tunely a viadukty. Země je protkána sítí úzkokolejek, a to včetně zubaček na těch nejstrmějších svazích. Na Švýcarskou kulturu mělo vliv mnoho okolních národů, přesto je švýcarská venkovská kultura velmi svébytná. V kontrastu s venkovem jsou kosmopolitní města jako Bern, Curych, Lausanne, Lucern, Basilej a další. Navštivte tuto zemi, obdivovanou pro její krásnou přírodu.

TEST RATING