Korutanské zrcadlení

od 6 990
destinace
doprava Autokarem
nástupní místa Brno,
strava Polopenze
Náš tip

Proč vybrat tento produkt

  • polopenze v ceně
  • vybrané vstupy v ceně

Filtr

Trasa

HOCHOSTERWITZ - OSSIACHER SEE - KÖLNBREINSPERRE - GMÜND - TURRACHER HÖHE - BAD KLEINKIRCHHEIM - DREILÄNDERECK - VILLACHER ALPENSTRASSE - VILLACH

Svozové trasy

A, A1

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naše poznávání Korutan začneme výhledem ze středověkého hradu HOCHOSTERWITZ. O hradu se říká, že je nejkrásnějším renesančním hradem ve střední Evropě a tato majestátní stavba musela zapůsobit i na Walta Disneye, který si jej vybral jako předlohu k jeho filmu Šípková Růženka. Plavbu na lodi si užijeme na jednom z proslulých korutanských jezer táhnoucích se dlouhým alpským údolím - OSSIACHER SEE. Jezero je třetím největším v Korutanech, hned po jezerech Wörthersee a Millstätter See. Jeho hloubka dosahuje v nejhlubších částech 52 metrů. Ve večerních hodinách se ubytujeme.

2. den

Po snídani se vydáme na nezapomenutelnou jízdu vyhlídkovou silnicí Malta Hochalmstrasse lemovanou bouřícími vodopády až k přehradě KÖLNBREINSPERRE (1 933 m) s nejvyšší hrází Rakouska – je 200 m vysoká a dlouhá přes 600 m. Nezapomenutelné pohledy do 200 m hloubky i výhledy do okolí si užijeme z vyhlídkové plošiny Airwalk s prosklenou podlahou. Následně navštívíme středověké městečko GMÜND, „rodiště“ prvního exempláře vozu Porsche z roku 1944. Prohlédneme si kolekci 40 vozů včetně loveckého vozu a závodních aut a podíváme se i na romantické náměstí. Pojedeme horskou krajinou s lesy borovic limba, z nichž některé jsou až 1 000 let staré, do oblasti TURRACHER HÖHE. Zde se přeneseme do světa drahých kamenů – navštívíme největší rakouskou expozici jedinečných přírodních pokladů a vzácností – nejen drahých kamenů a minerálů, ale také zkamenělých stromů a originálních šperků. Projdeme se kolem třpytivého horského jezera TURRACHERSEE a poté vyjedeme moderní panoramatickou kabinovou lanovkou Panoramabahn až do výšky 2 000 m, odkud se nám naskytne dech beroucí pohled na svět horských ples, panorama pohoří Nockberge a při dobré viditelnosti i Julských Alp. Ti odvážnější z nás mohou sjet dolů alpskou horskou dráhou Nocky Flitzer dlouhou cca 1 600 m (cca 15 €). Dnes se ještě vydáme do atraktivního lázeňského střediska BAD KLEINKIRCHHEIM v blízkosti jezera Millstätter See, které se díky svým termálním pramenům a kouzelnému horskému prostředí stalo vyhledávaným a světoznámým centrem. Odtud nás kabinová lanovka přenese do světa kvetoucích alpských luk a hvízdajících svišťů, daleko od shonu dole v údolí. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

3. den

Dopoledne strávíme na hranici tří zemí – Rakouska, Slovinska a Itálie. Lanovka (v kartě) nás vyveze pod vrchol DREILÄNDERECK, odkud podnikneme krátkou nenáročnou túru a budeme se kochat nádhernými výhledy jak na rakouské Alpy, tak na Karavanky nebo Julské Alpy. Dále se vydáme horskou silnicí VILLACHER ALPENSTRASSE, která začíná u skokanských můstků ve Villachu až na Dobratsch (1 732 m), do oblasti nejstaršího korutanského Chráněného přírodního parku. Cestou budeme mít celý VILLACH a okolní jezera jako na dlani, a z vyhlídkové plošiny „Rudá stěna“, která se nachází nad strží, se nám naskytne panoramatický výhled možná až na zasněžené vrcholky Julských a Karnských Alp a také do údolí na klikatící se řeku Drávu. Zájemci mohou také navštívit alpskou zahradu (cca 3 €) se zaměřením na alpskou flóru a rostliny z jiných horských oblastí na světě. Díky těmto kouzelným vyhlídkám patří tato cesta mezi nejkrásnější místa v Korutanech. Příjezd do Brna v nočních hodinách. 

Cena zahrnuje

doprava luxusním autobusem, 2× ubytování v penzionu/hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2x polopenze, Kärnten Card, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy nezahrnuté v Kärnten Card cca 30 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 06:00, plánovaný příjezd do Brna 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Recenze

  • Vážení, zúčastnila jsem se ve dnech 17. až 19. června vašeho zájezdu Korutanské zrcadlení a vrátila jsem se nadšená. Autobus řídil bravurně řidič, jehož jméno jsem si sice nezapamatovala, ale vy si to jistě zjistíte. Byl velmi profesionální, ochotně vycházel vstříc všem našim požadavkům. Vedoucím zájezdu byl Tomáš Mariánek, mladý muž, který vše řešil s přehledem a klidem. Jeho výklad byl fundovaný a bylo zřejmé, že ho jeho práce baví, což se projevilo i na spokojenosti nás - účastníků zájezdu. Staral se o nás "jako o vlastní". Program třídenního zájezdu byl poskládán velmi pestře. Každý si přišel na své. Ubytování bylo výborné, stravování vynikající. Zkrátka a dobře - nemělo to chybu! Všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto zájezdu podíleli, patří velký dík. Spokojená účastnice. Marta Antonínová

  • Dobrý den paní Němcová, chtěla bych celé CK poděkovat za po všech stránkách skvělý zájezd Korutanské zrcadlení. Především pan průvodce si zaslouží jedničku s hvězdičkou, ostatně jako za každý zájezd, na kterém jsem s ním dosud byla. Já jsem tento zájezd vyhrála v soutěži, ale myslím, že je výhrou pro každého, když jeho zájezd vede takový průvodce. Zmiňoval, že na příští rok připravujete další zájezd do Korutan - se mnou už můžete počítat :-). Dále se chci ještě jednou omluvit za to, že jsem si ve smlouvě nevšimla chybného údaje nástupního místa - moc děkuji, že jste si toho všimli a řešili. Přeji krásný den a pěkné léto. Lenka Rosenbaumová

  • Dobrý den, v termínu od 17.6.-20.6.2022 jsme se zúčastnili zájezdu Korutanské zrcadlení. Byli jsme poprvé a musíme vše pochválit. Bylo to úžasné,vše dokonale naplánované. Pan řidič a pan průvodce prostě skvělí. Moc se nám líbilo, nádherný zážitek. Děkujeme a s pozdravem, Renáta a Karolína Brabcovi, Kotlánovi.


    Dne 17.6. 2022 jsme se zúčastnili zájezdu Korutanské zrcadlení. Zájezd byl perfektní a předčil naše očekávání. Program sestaven s harmonií a citem. Strava v hotelu moc chutná, ostatně tím jsou Korutany proslulé. Řidič autobusu (Milan) vysoký profesionál se skromným vystupovánín. Velmi spokojeni jsme pak byli s průvodcem Mgr. Tomášem Mariánkem, zdatným organizátorem, člověkem se značnými znalostmi, perfektními vyjadřovacími schopnostmi a citem pro podávání informací. Vše zvládl lehce a s úsměvem. Manželé Macinkovi z Velkých Bílovic

  • Dobrý den, včera jsme se vrátili že zájezdu Korutany křížem krážem, pořádaným vaší CK. Ráda bych tímto poděkovala za sebe i manžela za opět skvělý zájezd. Krásný, nabitý program, velmi pestrý i s trochou turistiky. Moc hezké ubytování a hlavně naprosto úžasná polopenze velmi chutná, velký výběr a bonusem byly švédské stoly jak na snídani,tak i na večeři. Pan delegát milý,ochotný jako už je u něj zvykem, pěkně nám během cesty povídal a popisoval,kam jedeme a co uvidíme. Velkou pochvalu zaslouží i jeho reakce při situaci,kdy jeden pán během cesty busem zkolaboval. Zastavil autobus a přivolal sanitku, celou dobu byl nápomocen s tlumočením. Naštěstí vše dobře dopadlo. Velký obdiv i panu řidiči, jak bravurně projel obě vysokohorské silnice, a během jízdy jsme se celou dobu cítili bezpečně. Takže celkově opět zájezd na jedničku, jak je ovšem s Vaší CK zvykem. Jediné, co nás překvapilo,že jsme s manželem neměli v autobuse sedadla na zadní pětce,jak jsme žádali, ale to je jen drobnost. Ještě jednou děkujeme za skvělé zážitky a určitě se opět s Vaší CK někam vydáme. S pozdravem Zuzana Trojková.

    Dobrý den a velký dík za víkendový zájezd do Korutan. V poměrně krátkém čase jsme vše zvládli včetně 3 lanovek, 2 výjezdů po vysokohorské silnice, prohlídku hradu a vodopádů, plavbu lodí po jezeře a exkurzi v botanické zahradě a v muzeu Porsche. Zájezd byl dobře naplánovaný, průvodce byl skvělý a pan řidič bravurně zvládl nejen cestu tam a zpět, ale i všechny horské výjezdy a byl velice milý a ochotný. Ubytování v hotelu s polopenzí také nezklamalo. Těším se s vámi na příští zájezd!

Rozloha

Republika Rakousko se rozléhá uprostřed Evropy na území o rozloze necelých 84 000 km2. Rakousko je federací, která má 9 spolkových zemí. Hlavním městem je Vídeň.

Obyvatelstvo

V Rakousku žije přes 8 milionů obyvatel (2004). 98 % obyvatel jsou Rakušané, dále jsou zde národnostní menšiny Slovinců, Chorvatů, Turků, Maďarů a další. Úředním jazykem je němčina. Rakušané mluví německy s rakouským dialektem, kterému je v některých oblastech hůře rozumět.

Historie

Území Rakouska bylo obsazeno Římskou říší a až po jejím úpadku se mohlo Rakousko vyvíjet ve své vlastní historii. V 10. století vzniká Východní marka v čele s Babenberky. Ti ve 13. století ale vymírají po meči a rakouské země získává český král Přemysl Otakar II. Poté se vlády ujímá Rudolf I. Habsburský, který tak v Rakousku pokládá základ rodové moci Habsburků a v dalším století se území Rakouska rozrůstá např. o Korutany, Kraňsko, Tyrolsko a další.V 16. století se Habsburkové ujímají vlády i v dalších zemích a jejich panství se tak rozrůstá o Španělsko, Nizozemí, české a uherské země atd. Vzniká tak rozsáhlá habsburská monarchie. V průběhu své vlády se museli Habsburkové potýkat s nástrahami dějin, jako byla expanze Turků či třicetiletá válka (1618 – 1648). V ní byli poraženi čeští stavové a zvítězila snaha o protireformaci.Nejvýznamnějším habsburským panovníkem byla jistě Marie Terezie, která vládla v 18. století po dlouhých 40 let. Její reformy pomohly rozvoji školství, armády a celkově ke kulturnímu rozmachu. V roce 1781 bylo panovníkem Josefem II. zrušeno nevolnictví, což v té době znamenalo dějinný pokrok. Po bojích s revoluční Francií, bojuje Rakousko i s Pruskem. V roce 1867 dochází k přeměně v dualistický stát Rakousko – Uhersko.Sarajevský atentát na následníka trůnu Ferdinanda d´Este je považován za příčinu 1. svěové války, která znamenala porážku Rakouské monarchie a vznik mnoha samostatných nástupnických států. Rakousko v meziválečném období nebylo příliš stabilním státem a na počátku války bylo anektováno Hitlerem a donuceno bojovat na straně nacistů ve 2. světové válce. V roce 1955 byla uznána nezávislost Rakouska. Dnes je Rakousko členem EU a jednou z velmi vyspělých evropských zemí.  

Přírodní podmínky

Už samotnou polohou Rakouska je určeno jeho mírné středoevropské přechodové klima. V oblasti Alp pozorujeme tužší zimy, někde je četnost srážek nižší, někde jsou naopak srážky častější. Na západě země jsou spíše mírné zimy a teplá léta.

Měna

Rakouský šilink byl nahrazen eurem, které je nyní oficiální měnou Rakouska. Aktuální kurz se pohybuje kolem 26 Kč / 1 €. 

Turistické zajímavosti

Rakousko je země tisíců křišťálově čistých horských jezer, divokých řek, hlubokých lesů i nekonečných alpských strání. Není tedy divu, že se zde setkávají milovníci neposkvrněné přírody s provozovateli adrenalinových i běžných sportů.

Jedním z nej horských jezer, které Rakousko nabízí je Weissensee – jezero s téměř pitnou vodou. Kromě plavání a vodních sportů je Weissensee vyhledávaným cílem milovníků potápění. Oblast byla vyhlášena národním parkem a získala prestižní evropské ocenění za turistiku a životní prostředí. Pěší turistiku si tady vychutnáte na 200km dlouhé stezce pro pěší, 12 trasách pro běžce a 9 cestách určených pro nordic walking skrze národní park.

Rakouské přírodní parky zabírají více jak 4% celkové rozlohy země. Pěší turistika a cykloturistika je nejlepší volbou, jak poznat tyto parky tváří v tvář. Mezi největší patří Národní park Neusiedlersee, který je během jara a podzimu útočištěm pro migrující ptáky. Jsou zde upraveny trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku i jízdu na koních.

Gastronomie

Typická rakouská kuchyně v podstatě neexistuje, protože se v ní smísily kuchyně okolních států, a tak právě proto jsou toulky za kulinářstvím velmi zajímavé.

Základním prvkem rakouské kuchyně je jednoznačně maso a masné výrobky.
Zde mluvíme o vídeňském řízku (Wiener Schnitzel), který je připravován z telecího masa. Tento telecí řízek znali již ve starověkém Řecku, odkud se dostal do arabských zemí, Španělska i Itálie. Poprvé jej ochutnal v Miláně roku 1848 jeho dobyvatel, maršál rakouské armády Jan Josef Radecký z Radče, který recept věnoval Františku Josefu I. Tomu velmi zachutnal a postupně se stal pokrmem tak často připravovaným, že v Rakousku zdomácněl navždy.

Dalším oblíbeným pokrmem jsou pečené klobásky nebo hovězí maso podávané s vydatnou porcí dušené zeleniny a křenem – tzv. Tafelspitz. Za zmínku stojí také vídeňský guláš nebo štýrské skopové maso. Často se konzumuje zvěřina a vnitřnosti.V Rakousku se díky nespočtu horských jezer také často konzumují sladkovodní ryby – štiky, kapři nebo pstruzi. Pokud zavítáte do oblastí alpských horských jezer, určitě ochutnejte alpského sivena (Seibling), který se podává připravený na mnoho různých způsobů.

K dalším tradičním specialitám neodmyslitelně patří Tyrolské knedlíky (Tiroler Knädel), Tyrolský Gröstl a Spätzle. Tiroler Knädel jsou knedlíky z uzeného masa, slaniny a vajec. Pod názvem Tiroler Gröstl najdeme směs z orestovaných vařených brambor se slaninou nebo uzeným masem, cibulkou a volským okem, posypanou sýrem a pokrm doplňuje zelný salát. Spätzle jsou těstovinové halušky se sýrem nebo zelím.

Sladká tečka na závěr-kdo by neznal klasický jablečný štrúdl, který si své místo našel i v českých kuchyních? Za zkoušku také stojí i tzv. Kaiserschmarren neboli císařský trhanec a samozřejmě legendární Sachrův dort.

TEST RATING
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personální cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.